Pytanie do uzytkownikow VISTY

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Gimiak » 2007-07-08, 16:26

Posidam Viste w wersji basic, ktora dostalem przy zakupie laptopa HP. Do wysylania poczty uzywam Thunderbirda, lecz gdy klikne w maila na dowolnej stronie internetowej zaraz pojawi ami sie okienko od jakiegos klienta poczty firmy microsoft. Co gorsza nie znajduje go w liscie programow, gdyz chcialem to paskudztwo odinstalowac. Jakies pomysly?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-08, 16:34

Gimiak pisze:Jakies pomysly?
Jesli to musi byc Windows, to zainstaluj XP. Vista bedzie uzyteczny (i bezpieczny) dopiero za jakis czas, kiedy beda dostepne wystarczajaco dobre programy (lub nowe wersje tych znanych np. TuneUp Utilities) do ustawienia tego systemu po swojemu.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Abyssal
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-19, 21:58

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Abyssal » 2007-07-08, 21:00

VISTA
Virus Inside Switch To Apple

Po prostu trzeba poczekac, az programisci dostosuja swe programy do nowego systemu MS.
Na dzien dzisiejszy przesiadanie sie na VISTE jest co najmniej malo rozsadne.
No, chyba ze dla kogos kompatybilnosc konczy sie na tym, ze prawidlowo dziala GG.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Gimiak » 2007-07-08, 21:04

Damn people! Nie mialem wyboru, viste otrzymalem w standardzie i nie stac mnie na zmiane.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-08, 21:19

Gimiak pisze:Nie mialem wyboru, viste otrzymalem w standardzie i nie stac mnie na zmiane.
Ot cala strategia marketingowa Microsoftu. Sprobujcie kupic komputer taniej bez Visty, nie da sie! Monopol pelna geba, a osoby odpowiedzialne za sciganie takich praktyk niczego w tym nie widza (albo nie chca widziec).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: ashka » 2007-07-08, 22:08

Gimiak - a w tej Viscie nie ma czegos takiego jak w XP - "Dodaj / Usun skladniki Windows"? Bo calkiem mozliwe, ze ten programik to Windows Mailem (nowa twarz Outlook Express) i w XP dawalo sie go usunac wlasnie przez opcje "Dodaj / Usun skladniki Windows".

A swoja droga dziwne, ze ci sie Thunderbird nie zarejestrowal poprawnie. Mozesz poszukac opcji
zmiany programow do kolejnych typow plikow i tam recznie podmienic program, ktory otwiera pliki o typie URL: MailTo Protocol.

To wszystko to tylko pomysly, jeszcze nie mam Visty, ale juz niedlugo :D :D

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: Gimiak » 2007-07-08, 22:44

Oczywiscie, ze takie cos jest, lecz nie ma na liscie programow, ktore wymienilas. Osobiscie wolalbym pracowac na XP, lecz nie mialem wyboru. Zostalem obdarowany tym syfem i musze sie z nim uzerac. GG wcale nie dziala dobrze pod Vista - to tak przy okazji. :P Orientacyjnie co 7 dni trace liste kontaktow i cale archiwum. Ponowna instalacja wczytuje liste i archiwum... Vista i Hp to chyba najgorsza para. ;)
Mozesz poszukac opcji
zmiany programow do kolejnych typow plikow i tam recznie podmienic program, ktory otwiera pliki o typie URL: MailTo Protocol.
A to gdzie znajde?

EDIT: Dalem rade. ;]

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: ashka » 2007-07-09, 14:33

Juz zachodzi czerwone sloneczko! Podepnij transport PaduPadu pod Mirande czy dowolnego klienta Jabbera i rozwiazesz problem :-)
Po tygodniu wylacz transport - rozwiazesz kolejny.
Hyhyhy.

Awatar użytkownika
maximus
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-22, 15:13

Re: Pytanie do uzytkownikow VISTY

Post autor: maximus » 2007-10-13, 10:14

Ja tez mam viste .Mam pytanko - czy na viscie mozna grac w gry i (emulatory;) dzieki DosBox ?Nie moge znalesc instrukcji ;)

ODPOWIEDZ