Strony o grach

DARO
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-06, 09:04

Re: Strony o grach

Post autor: DARO » 2007-09-06, 09:19

Chyba nikt nie podal strony - www.gamefaqs.com (bosze co za talent zablokowal linki... dla nowych userow !) - masa poradnikow na wszystkie sprzety.
Widze ze serwisem DreamCast zajmuje sie niejaki Pavlik. Nigdy nie zapomne mojego pierwszego kontaktu z jegomosciem, gdy to krotko po mojej rejestracji na DCFans forum zaczepil mnie zaczynajac PMke od tekstu "To ja jestem numerem jeden polskiej sceny DC. Wszystko co tu wiedza, wiedza ode mnie". Po czym pytal sie czy mam ISO takich to a takich gier na PlayStation i DreamCast bo mu w kolekcji ich brakuje. Hehe.
Strona dreamcast-pl - jest rewelacyjna ,nie to co inne marne podroby jak DC-world i inne Segowskie smiecie - zero porzadnej alternatywy. Morden nie wiem co masz do Pavlika - gosc rowny zawsze pomoze, sporo zrobil dla sceny DC, dla mnie jest doskonalym przykladem DCfana, ktory jako jedyny z tamtych czasow zajmuje sie jeszcze DC.

Edit: link zostal poprawiony :P
Ostatnio zmieniony 2007-09-06, 10:07 przez DARO, łącznie zmieniany 2 razy.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Strony o grach

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-06, 09:52

DARO pisze:bosze co za talent zablokowal linki... dla nowych userow !
Jakbys widzial to forum w czasie zmasowanego ataku botow, to bys rozumial. :wink:

Co do stron o grach, to jakos wole te mniejsze, czasem mozna znalezc prawdziwe perelki. Duze molochy ksztaltujace opinie podatnych na to uzytkownikow (ktorzy potem wszedzie je bezmyslnie powtarzaja) skutecznie mnie odpychaja.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-09-07, 08:51

Ja sie zastanawiam kiedy wreszcie Gimiak wrzuci fotki gier na ps1 co mu poslalam:)) To tak a propo rozwijania strony :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 09:19

froger3 pisze:Ja sie zastanawiam kiedy wreszcie Gimiak wrzuci fotki gier na ps1 co mu poslalam:)) To tak a propo rozwijania strony :D
W chwili obecnej ja sie tym zajmuje bo napisalem program wspomagajacy dodawanie nowych gier do serwisu (to byla spora bolaczka retroage). Dotychczas dodanie jednej gry zajmowalo ok 15-20 minut - teraz 1-2 minuty. Pierwsze efekty juz widac. Pojawila sie spora porcja gier na N64 (PAL), SNESa i GameCube. Do wrzutki mam jeszcze gry na N64 (NTSC i JAP), XBOXa i chyba PS2 (ale nie jestem pewien). Na PSXa narazie nic tam nie widzialem. Wszystko zalezy od materialow (zdjec) jakie dostaje od Gimiaka. Mam nadzieje ze wkrotce dojde rowniez do PSXa. Jesli jednak zalezy Ci na tym aby gry pojawily sie dosc szybko w serwisie to proponuje wyslac je bezposrednio do mnie (kontakt na pw), a szansa na to ze pojawia sie na retroage w przeciagu tygodnia jest rowna prawie 100%.

Ju jednoczesnie apel do wszystkich ktorzy chcieli by podzielic sie zdjeciami swoich gier. Piszcie do mnie na pw, a ja przeprowadze wam krotkie "szkolenie" na temat robienia fotek. Nie bedziemy Gimiakowi zawracac glowy takimi drobnostkami.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-09-07, 09:29

Axi0maT pisze:Ju jednoczesnie apel do wszystkich ktorzy chcieli by podzielic sie zdjeciami swoich gier. Piszcie do mnie na pw, a ja przeprowadze wam krotkie "szkolenie" na temat robienia fotek. Nie bedziemy Gimiakowi zawracac glowy takimi drobnostkami.
No to od Gimiaka zalezy cyz mu fotki pasuja, ale predzej Ci na jakis serwer to wystawie bo troche tego jest(znaczy duzo wazy:)...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Gimiak » 2007-09-07, 09:34

Axi0maT pisze:o wrzutki mam jeszcze gry na N64 (NTSC i JAP), XBOXa i chyba PS2 (ale nie jestem pewien). Na PSXa narazie nic tam nie widzialem.
Bo ci jeszcze tego nie wrzucalem, tak przy okazji, to jeszcze nie koniec materialu do n64, snesa i gc. Mam jeszcze folder z 40 pod folderami, w ktorych znajduja sie rozne zdjecia tylko nie moge go znalezc. :grin:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 09:37

froger3 pisze: No to od Gimiaka zalezy cyz mu fotki pasuja, ale predzej Ci na jakis serwer to wystawie bo troche tego jest(znaczy duzo wazy:)...
Juz co nieco sie nawalczylem z aparatem i wyczulem jakiej jakosci fotki sa przez Gimiaka akceptowalne. Mysle ze moge na swoje barki wziazc ta odpowiedzialnosc. Fotki mozesz slac na raty np. paczuszkami po 20 MB. Jesli sa zbyt duze to mozesz je troche pomniejszyc. Rozdzialka 1024x768 powinna wystarczy bo potem i tak sa skalowane w dol tak aby dopasowac do konkretnego wymiaru.
Gimiak pisze: Bo ci jeszcze tego nie wrzucalem, tak przy okazji, to jeszcze nie koniec materialu do n64, snesa i gc. Mam jeszcze folder z 40 pod folderami, w ktorych znajduja sie rozne zdjecia tylko nie moge go znalezc. :grin:
No to master... na co czekasz... Masz to znalezc i wyslac to do mnie.

PS: Offtop sie zrobil... Jak jakis moderator bedzie to niech przeniesie to do innego dzialu (o retroage).

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-09-07, 09:43

Axi0maT pisze:
froger3 pisze: No to od Gimiaka zalezy cyz mu fotki pasuja, ale predzej Ci na jakis serwer to wystawie bo troche tego jest(znaczy duzo wazy:)...
Juz co nieco sie nawalczylem z aparatem i wyczulem jakiej jakosci fotki sa przez Gimiaka akceptowalne. Mysle ze moge na swoje barki wziazc ta odpowiedzialnosc. Fotki mozesz slac na raty np. paczuszkami po 20 MB. Jesli sa zbyt duze to mozesz je troche pomniejszyc. Rozdzialka 1024x768 powinna wystarczy bo potem i tak sa skalowane w dol tak aby dopasowac do konkretnego wymiaru.
Ok to wszelkie dane poprosze:)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Morden » 2007-09-07, 11:08

Axi0maT pisze:Sa osoby ktore krytykuja serwisy, a sami nie rusza dupska aby to zmienic. Jesli mysla ze to takie latwe to niech zrobia swoja strone z taka iloscia materialow, albo niech dolacza do serwisu i postaraja sie swoimi wypocinami naprowadzic na wlasciwy tor.
Jesli o mnie chodzi, czasu mam tak malo ze ledwie starcza mi go na wrzucanie na bloga zdjec, ze o pisaniu tekstow nie wspomne. Poza tym mozesz zjechac na przyklad film czy plyte danego muzyka nie bedac muzykiem czy filmowcem, wiec jesli chcesz Axi0maT, moge ´przy KAZDEJ okazji gdy bedziesz narzekal na COKOLWIEK na tym forum odpisywac "rusz dupsko i zrob lepsze". Zobaczymy kiedy ci sie znudzi takie podejscie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 11:30

Morden pisze:Poza tym mozesz zjechac na przyklad film czy plyte danego muzyka nie bedac muzykiem czy filmowcem, wiec jesli chcesz Axi0maT, moge ´przy KAZDEJ okazji gdy bedziesz narzekal na COKOLWIEK na tym forum odpisywac "rusz dupsko i zrob lepsze". Zobaczymy kiedy ci sie znudzi takie podejscie.
No i wlasnie robie... Zeby tylko nie narzekac angazuje sie w projekty ktore moga zmienic obecny stan rzeczy. Niestety ty sugerujesz ze tak nie robie, czyzbym znow musial cie uswiadamiac?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Morden » 2007-09-07, 11:36

Axi0maT pisze:Niestety ty sugerujesz ze tak nie robie
Tego akurat nie sugerowalem. Skomentowalem tylko to co napisales o ludziach ktorzy krytykuja a sami nic nie robia. Nikt nie jest zobowiazany by prowadzic serwis lub pomagac w prowadzeniu takowego. Opinie o jakosci, tudziez jakakolwiek opinie na dowolny temat mozna miec nie angazujac sie w kazdy komentowany projekt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 11:44

Morden pisze:Opinie o jakosci, tudziez jakakolwiek opinie na dowolny temat mozna miec nie angazujac sie w kazdy komentowany projekt.
Faktycznie masz racje. Zgadzam sie z tym stwierdzeniem. Moze wiec warto chociaz uzasadnic swoje wypowiedzi i krytyczne uwagi... podawac chociaz jakis wzor do nasladowania, kierunek w jakim nalezy dazyc?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Strony o grach

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-07, 11:47

Axi0maT pisze:Sa osoby ktore krytykuja serwisy, a sami nie rusza dupska aby to zmienic. Jesli mysla ze to takie latwe to niech zrobia swoja strone z taka iloscia materialow, albo niech dolacza do serwisu i postaraja sie swoimi wypocinami naprowadzic na wlasciwy tor.
A ja sie z tym nie zgadzam. Jesli sie czyms interesuje, ale jednoczesnie sam nie prowadze serwisu (lub innej porownywalnej dzialalnosci) na dany temat, to nie znaczy jeszcze, ze nie moge sie wypowiadac, czy serwis poruszajacy ten temat jest prowadzony dobrze/zle.

Edycja:
Morden pisze:Skomentowalem tylko to co napisales o ludziach ktorzy krytykuja a sami nic nie robia. Nikt nie jest zobowiazany by prowadzic serwis lub pomagac w prowadzeniu takowego. Opinie o jakosci, tudziez jakakolwiek opinie na dowolny temat mozna miec nie angazujac sie w kazdy komentowany projekt.
O, Morden zdazyl w miedzyczasie napisac juz cos podobnego. :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: Mejs » 2007-09-07, 20:55

Przesunalem posty o tematyce Dreamcast.pl do nowego tematu:

D jak Dreamcast.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Strony o grach

Post autor: froger3 » 2007-09-09, 20:27

http://www.rvgfanatic.com/ mocna stronka o masie retro stuffu. SNES + Saturn glownie. Praktycznie same recki importow, ale naprawde polecam. Odstraszac co niektorych moze strona graficzna i lekko glupi mechanizm otwierania kolejnych list z tytulami, ale merytoryczna zawartosc na 10++ . Takiej wlasnie strony mi brakuje w polskim internecie :)

ODPOWIEDZ