Sąsiedzi - gra na Pc

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Zanette » 2011-01-03, 00:18

Nie było tu chyba tematu o bardzo ciekawej grze, którą są Sąsiedzi. Być może niektórzy z Was ją znaja i w nią grali. Jest to gra logiczna w której grający steruje poczynaniami młodego chłopaka za pomocą myszy. Chodzenie, podnoszenie i używanie przedmiotów w celu zastawiania pułapek na wrednego sąsiada odbywa się za pomocą klikania.
Najfajniejsza w grze jest obserwacja tego jak wredny staruch chodzi po mieszkaniu i nadziewa się na zastawiane pułapki. Ważne by grający ustawiał je w ten sposób by sąsiad nadziewał się na nie po kolei zanim spadnie mu pasek złości. Dzięki temu gracz otrzymuje dodatkowe procenty do ukończenia poziomu.
Bardzo mi się ta gra podoba, ma śliczną grafikę i gra się bardzo przyjemnie. Słyszałam że jest druga część Sasiadów ale nie wiem skąd mam ją wziąść.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Axi0maT » 2011-01-03, 05:09

Gierka wyszla tez na konsolach. Sam od jakiegos czasu poluje na nia w wersji na GameCube. Wersja na PC z przyczyn oczywistych moze dla mnie nie istniec :)
Zanette pisze:Słyszałam że jest druga część Sasiadów ale nie wiem skąd mam ją wziąść.
Niech zgadne... Ze sklepu? Chocby na Allegro jest tego od cholery i ciut ciut:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... gory=45713

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Rafi » 2011-01-03, 07:47

Zanette, takie małe sprostowanie. Pełna nazwa gry to "Sąsiedzi z piekła rodem" :P Niby mały szczegół, ale już mamy coś innego. Druga część dzieje się na wakacjach. Sąsiad chcąc odpocząć od dowcipów i nieszczęść, które mu się przytrafiają, postanawia wyjechać na wakacje. Główny bohater jednak nie chce mu odpuścić i zabiera się z nim na wycieczkę. Ogólnie akcja rozgrywa się w różnych regionach. (Chiny, statek, bary itp.). Ja obie części kupiłem kiedyś z gazetą. Chyba w "Playu" to było.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Baieros » 2011-01-03, 11:35

Też grałem, jakoś przypadkiem to się u mnie znalazło i w ogóle jakaś dziwna wersja językowa. Z niewiadomych przyczyn spodobała mi się jednak ta zabawa w denerwowanie sąsiada. Nawet nie wiedziałem, że gra wyszła na konsole, wydaje się jakaś taka czysto PC może też kiedyś wleci do kolekcji.

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: michu40i4 » 2011-01-03, 16:38

Baieros pisze: Nawet nie wiedziałem, że gra wyszła na konsole, wydaje się jakaś taka czysto PC może też kiedyś wleci do kolekcji.
Nawet Ci powiem, że na ds'a wyszła

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: DizzyX » 2011-01-03, 21:11

Zanette, w oryginale Neighbours from Hell, w Polsce wydane było - oczywiście po polsku - w dwupaku, czyli obie części za jakieś śmieszne pieniądze (nie wiem czy nie kupiłem swojego egzemplarza parę lat temu w Biedronce za 10PLN).

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Dred » 2011-01-03, 21:21

Na GC jest dostępna tylko druga część cyklu. Sama gra to klasyk dla mnie, mimo, że niestety po jednorazowym przejściu niebywale się nudzi. W związku z tym, że w 2002 roku miała cudownie niskie wymagania sprzętowe, mogłem w nią grać na moim "złomie". :D

Mr. Jack
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2010-11-14, 10:01

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Mr. Jack » 2011-01-04, 00:08

Grę swego czasu pożyczyłem od kumpla, do Waszej wyliczanki wydań tej/ tych gier dodam, że pojawiła się w serii Extra Klasyki i była tam również druga cześć ;) Wracając do gry, spodobała mi się jedynka ale na krótko, dwójka odrzuciła mnie na starcie. Niby lepsza grafika itp. Ale jakby coś uszło z gameplayu i ogólnie umiejscowienie całego tytuły, nie pasowała moim zdaniem do robienia psikusów.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: Rafi » 2011-01-04, 15:56

Mr. Jack, według mnie dwójka jest lepsza. Po dłuższym czasie grania w pierwszą część byłem znudzony. Praktycznie występowała ciągle ta sama lokacja z małymi zmianami. W dwójce jest znacznie lepiej.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Sąsiedzi - gra na Pc

Post autor: mcfly12 » 2011-01-04, 18:30

Rafi2468 zgodzę się z Tobą. Mi bardziej podobała się jedynka. Możliwe że było to spowodowane tym że grałem najpierw w dwójkę a potem w jedynkę. Mimo wszystko jest to jedna z niewielu gier które cenię na PC.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

ODPOWIEDZ