Programy graficzne

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-15, 10:20

Jakich programow graficznych uzywacie najczesciej. I jaka jest ich cena przy zakupie oryginalu. :)

FRO: Moglabys napisac cos bardziej o PS? Ktory warto rozwazac i roznice. Chodzi mi np o CS2. Jest to slaby produkt?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Programy graficzne

Post autor: Inlagd sill » 2006-09-15, 10:40

Fireworks. Ma wszystko czego oczekuje i potrafie na nim osiagnac to, co potrzebuje. Wiecej mi w sprawach grafiki nie potrzeba. Photoshopa nie uzywam. Ceny oryginalow FW i PS tez troche sie roznia i daja do myslenia. Pewnie jak ktos potrafi robic cuda na kiju na PS, to i tak bedzie go wolal, ale ja mam inne zdanie.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: froger3 » 2006-09-15, 12:48

Ale fireworks9swoja droga, bardzo mily i ciekawy programik) i PS to dwa rozne programy, wiec nie ma co porownywac:

"Macromedia Fireworks (also known as FW for short) is a bitmap and vector graphics editor, developed by Macromedia and aimed at web designers (with features such as: slices, the ability to add hotspots etc.). It is designed to integrate easily with other Macromedia products, such as the popular Dreamweaver and Flash, and is part of the Macromedia Studio 8 suite."

"Adobe Photoshop, or simply Photoshop, is a graphics editor developed and published by Adobe Systems. It is the current market leader for commercial bitmap and image manipulation, and, in addition to Adobe Acrobat, is one of the best-known pieces of software produced by Adobe Systems. It is considered the industry standard in most, if not all, jobs related to the use of visual elements. Photoshop is available for Mac OS, Mac OS X and Microsoft Windows; versions up to Photoshop 9.0 can also be used with other operating systems such as Linux using software such as CrossOver Office. Past versions of the program were ported to the SGI IRIX platform, but official support for this port was dropped after version 3."

Za Wikipedia.

Gimiak: PS CS2 nie uzywalam z teg owzgledu ze siedze na 7.0 i do niego mam podrecznik. CS1 za to bardzo przypadl mi do gustu. Opinie o Cs2 "podsluchalam" u czterech znjaomych grafikow, ktorzy skarzyli sie na jakies bledy i niezbyt dobre zmiany w tej wersji. Ale uwazam ze jezlei nigdy nie korzystales z PS'a a Twoja przygoda zaczyna sie od Cs2 to CHYBA roznic nie zauwazysz. Ceny wachaja sie od 2 tysiakow do 3 i pol chyba. Pisze na czuja bo dawno nie sprawdzalam. Zawsze mozesz tez sprobowac darmowego GIMPA'a. Poszukaj darmowych triali na stronie producentow, sciagnij przetestuj...

Ale pytanie brzmi: do CZEGO Ci potrzebny program graficzny?

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: mog123 » 2006-09-15, 13:00

3d studio max r3

blender3d

gimp

mspaint(do sprite'ow)

kiedys jeszcze flash 5 =]

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-15, 15:33

Po prostu potrzebuje dobry lub bardzo dobry program graficzny, glowne zastosowanie to grafika komputerowa i wszelakie kombinacje ze zdjeciami.
Program musi byc wersja pelna, ktora mozna uzywac legalnie i na niej zarabiac.
Wszelkie darmowki, wersje studenckie nie wchodza w rachube.

Ja uzywalem/uzywam Corela 9/12. Program ma duzo plusow ale do 'pewnych' czynnosci sie nie nadaje. Nie zdradze do czego dokladnie. :P

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: froger3 » 2006-09-15, 16:58

Corel jest dobry, ale trudny do nauki.

gimika: innego wyjscia niz photoshop nie widze. http://allegro.pl/item126394205_adobe_p ... od_ss.html -> przykladowa aukcja. Poszperaj moze znajdziesz taniej. ale naprawde, naprawde poelcam PS'a. Inna sprawa(Twoja juz prywatna) dop czego bedziesz to uzywal. Jezeli naprawde do zarobkowej pracy to sie szybko zwroci. No, moze nie szybko ale na pewno zwroci. Naprawde, wszechstronny program ktorego uzywaja zarowno desingerzy ( np. http://www.hejz.com/ ) czy chara desingerzy do gier (np. http://en.wikipedia.org/wiki/Yoji_Shinkawa ) Program bajka, wart swojej ceny.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-15, 18:11

Ok, to mam pytanie SC2 to najnowsza wersja tak?
http://allegro.pl/item127807443_adobe_p ... html#photo
http://allegro.pl/item126099298_adobe_p ... html#photo
Czy wersja ang. jest u nas legalna - komercyjna ofkoz.
porownujac ostatni link to cena PS nieznacznie rozni sie od Corela 12. Co innego, ze bede 'pracowal od podstaw' bo z PS'a to jestem zielony. ;) Ostatni raz probowalem cos robic jakies 3 lata temu... nie bylo zle ale nie bylo to nic wykwintnego.

W internecie znalazlem takze PS'a w cenach powyzej 3-4 tysiecy zl. O co chodzi z nim?
Aha i czy taki CS2 jest jakosciowo gorszy np. od 7,0 ? Ma wyciete funkcje czy jak?
Pisz co wiesz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Programy graficzne

Post autor: Inlagd sill » 2006-09-15, 18:39

Gimiak pisze:Co innego, ze bede 'pracowal od podstaw' bo z PS'a to jestem zielony. ;)
To nie pakowalbym od razu tyle kasy, tylko najpierw pouzywal jakiejs wersji testowej czy czegos podobnego i dopiero zdecydowal czy to jest mi niezbedne?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-15, 19:23

Inlagd Sill pisze:
Gimiak pisze:czy to jest mi niezbedne?
Wlasnie tak zrobie. :)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: froger3 » 2006-09-17, 10:38

Te PSy za 4 kafle to pewnie jakis zestaw adobe(adobe creativ suite pewnie).
Nie jest gorszy, to niby ulepszona wersja programy, ale jak mowie nie siedzialm na nim bo mnie nie interesuje skor o7.0 mi dobrze dziala i mam do niej podrecznik. Tu niestety musisz sam podrzebac w necie lub jakis forach.

Pozaty mPSy kupowalma bym predzej od firm niz na allegro. Just in Case:>

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-17, 10:45

Sure, sure...
Tak tylko zbieram informacje. ;) Ostatnio nabylem ksiazke 'how to color', ktora pokazuje jak robic cuda na kiju w PSie. I takie tam. ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Axi0maT » 2006-09-18, 08:10

Ja osobiscie uzywam Photoshop'a CS2, a do tworzenia modeli 3D Studio Max 7.
Co do Corela to wole sie nie wypowiadac bo moim zdaniem program ten nadaje sie tylko i wylacznie do skladu do dziennikarstwa, poniewaz jego najwieksza zaleta jest mozliwosc tworzenia grafiki wektorowej a co za tym idzie umozliwia wspaniale skalowanie. Photoshop jest do grafiki rastrowej i wlasnie taka jest mi potrzebna w mojej pracy, dlatego uzywam wlasnie tego programu. Poza tym jest latwiejszy do opanowania (zeby nie mowic banalny), wygodniejszy i ma mniejsze wymagania systemowe (do tego chyba nawet tanszy). Poza tym podstawowe operacje mozesz wykonac juz w Photoshopie 4, ktory mozna kupic teraz za grosze (gdzies chyba widzialem za 300 PLN).
Osobiscie preferuje metode:
- zrob w Photoshopie, zapisz
- odczytaj w Gimpie i ponownie zapisz.
Wynik? Plik graficzny ktory oficjalnie zostal zrobiony w Gimpie :]

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Gimiak » 2006-09-18, 08:44

Axi0maT pisze: Poza tym podstawowe operacje mozesz wykonac juz w Photoshopie 4, ktory mozna kupic teraz za grosze (gdzies chyba widzialem za 300 PLN).
Wersja pelna? Tak przy okazji sie cos zapytam, a mianowicie:
- jezeli osoba sprzedajaca zauzmy na allegro PS'a, ktora go kupila X czasu temu oddaje wszystkie prawa nowemu klientowi? Tzn. czy jezeli pelna wersja programu bedzie sprzedawana (nie trial, demo czy wersja studencka) czy moge zauzmy kupic i uzywac legalnie w firmie? Jak z tym wyglada sprawa. :)
PS: Corel jest tanszy od PS'a :P

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: froger3 » 2006-09-18, 09:43

Gimiak: licz sie z tym ze PS'y do 7 to kiszka i nie ma co ich kupowac obecnie. Naprawde jezle ichcesz sie zajac powaznie kolorowaniem w PS cyz robieniem innych rzeczy to tylko od 7 wzwyz. Po prostu sa o wiele lepsze i wygodniejsze(pomijam CS2, ale o tmy pisalam wczesniej)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Morden » 2006-09-18, 10:31

Sam osobiscie podobnie jak Frogger przez dlugi czas uzywalem PhotoShop 7 z upgrade'ami. Niestety nawet najnowsze aktualizacje [platne] nie naprawialy niektorych bledow uniemozliwiajacych odczyt starszych kompresji jpeg, w ktorych PS7 nie widzial header'a. To oczywiscie maly babok ktory dokuczyl mi tylko jakies dwa razy kiedy material z ktorym mialem pracowac zapisany byl w takim formacie. Szybka konwersja irfan'em na bitmapy pomogla, ale zdziwilem sie ze tak profesjonalny program ktory ewoluowal juz siedem razy [nie liczac wersji X.1, X01 itd] mial w sobie takiego bug'a.

Calkiem niedawno przesiadlem sie z PS7 na CS2. Dlaczego? Implementacja HDR [Na ktorej zawiodlem sie lekko, uznajac ja za srednio inteligentna w porownaniu z zewnetrznymi programami z ktorymi mialem stycznosc]. CS mial zbyt malo do zaoferowania by w niego inwestowac. Licencje mam oplacana przez firme, jako ze programu uzywam jako narzedzia pracy, ale sam uznalem ze CS to zbyt maly krok do przodu by rzucac sie na srednio zaktualizowany produkt.

Niezaneznie od tego co robie, czy jest to prywatna zabawa ktora obok anti aliasu i rozdzielczosci 7000 x XXXX nie lezala, PhotoShop to narzedzie z ktorym pracuje od dawna i jestem z niego zadowolony.

Trzy slowa prawdy: Photoshop CS2 jest profesjonalnym narzedziem na ktore nie wykaszlnie pieniedzy ktos, kto chcial sobie poprobowac cos narysowac, pobawic sie filtrami czy zrobic ladny napis fajna czcionka. Wiekszosc ludzi albo zasysa zlamany program albo korzysta z tanszej lub darmowej alternatywy. Jako te pierwsza polecam Photoshop Elements. Jest to narzedzie na prywatna kieszen, z tego co widzialem bardzo lubiane przez polskie punkty fotograficzne. Placisz mniej, nie dostajesz full wypasu jak w przypadku PSCS2 ale tez nie ma na co narzekac gdy jest sie poczatkujacym.

Darmowym programem godnym polecenia jest bez watpienia GIMP. GIMP stara sie jak moze w udawaniu PSa wiec smialo mozna od niego zaczac. Dla osoby ktora wczesniej programami tego typu sie nie bawila moze wydawac sie nieco chaotyczny, ale w szalenstwie GIMP'a jest metoda.
Obrazek

ODPOWIEDZ