Dobre darmowe gry PC

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Axi0maT » 2010-05-05, 19:27

DizzyX pisze:WOG było parę nr temu w CD-ACTION :)
Dla mnie z gazet sie nie licza... Ale jesli komus nie robi to roznicy to faktycznie warto lyknac.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Ukukuki » 2010-05-17, 16:58

CDA akurat wydaje całkiem znośnie te gry chociaż dawniej było to robione zdecydowanie lepiej w klasycznych pudełkach na płyty CD.

Polecam Death Rally tylko mała uwaga na klawiaturze nie gra się za wygodnie.

http://www.remedygames.com/games/deathrally
Famicom!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Ukukuki » 2010-07-12, 20:30

Recenzje dosyć dobre, jak ktoś lubi takie klimaty to nie ma co czekać tylko pobierać.

The Suffering
http://www.bigdownload.com/games/the-su ... free-game/


----------------------------------------------------------------------------------------------

Takie cudo dzisiaj znalazłem: http://www.newgrounds.com/portal/view/541124

Świetny klimat i wykonanie.
Famicom!

Awatar użytkownika
Deimos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 113
Rejestracja: 2010-08-16, 16:01
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Deimos » 2010-08-24, 21:57

Alien Swarm

Niezła gierka w klimatach sajens fikszyn nastawiona na sieciową młóckę w cztery osoby. Rozwój i różne klasy postaci, odblokowywanie kolejnych giwer i itemsów oraz mnóstwo alienów do skoszenia. Gierka oczywiście jest darmowa i można ją pobrać ze Steama. Polecam.

http://www.alienswarm.com/
I'm sorry, but the Princess is in another castle.
INDIEcator.pl - gry indie i arcade.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: quit » 2010-08-24, 22:52

Czekam na port dla Mac OS X i wtedy zamierzam popykać.

CockBastard
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2011-05-19, 17:03

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: CockBastard » 2011-07-19, 20:11

Akura jestem wielkim fanem gier freeware i kolekcjonuję (mam kilkaset na wielu płytach) :grin:

Z tematu z znanych mi podobają mi się Naitu Love. Warto w to zagrać. Warto również sprawdzić Icy Tower. Obie gry mają ten konsolowy oldschoolowy klimat i są bardzo dopracowane technicznie.

Suffering to gra komercyjna podobnie jak GTA1,2 i zyskały status free. To są tytuły, które trzeba przejść lub chociaż sprawdzić, ale amatorskiego klimatu to one nie posiadają i brakuje mi tej magii gier amatorskich.




To może od razu przejdę do rzeczy bez zbędnego rozpisywania się 8)


0 Multi Hero - dla mnie mega klasyk, który nie znudził mnie od 2004 roku. Wybieramy postać z mordobicia np: Ryu z Sf lub żabe z battletoads, a nawet spidermana i przechodzimy serie małych poziomów walcząc z wrogami pokonując przeszkody. Każdy mini poziom to wyzwanie i zostaje zapisywany po przejsciu wiec gra wystarczy na wiele krótkich sesji i za każdym razem możemy kontynuować od ostatniego lub wybrać poziom, który już dotychczas przeszliśmy. Ciekawostką jest np: walka z wrogami z jazzjack rabbita i dosłowne kopanie im tyłków klasycznymi ciosami JAK HARUKENY, helikopterek, rzuty itp. (jazz był akurat strzelaniną, ale to szczegół) Starcie z bossem jak ninja gaiden jest bezcenne. Z czasem odkrywamy kolejne postacie z gier z ich domyślnymi ciosami. Bardzo fajna jest możliwość rzucania we wrogów skorupami z mario z dystansu. Na multiplayerze na ekranie dzieje się wielka rozwałka. Jedni mogą np: podrzucać wrogów inni w tym czasie mogą rzucić skorupę jeszcze inny może dobić wroga z helikopterka, a inny poprawić mu z hadukena. Masa śmiechu z gry. Wystarczy nauczyć się ciosów. Do odkrycia 5 postaci, ale jedynie Ryu jest dobrą postacią jeśli chodzi o podstawowe ,bo nie tylko dobrze walczy, ale i przede wszystkim dobrze sobie radzi z przeszkodami co w przypadku innych postaci jest już wg. mnie utrudnione.


Obrazek




1 Hero Core (Połączenie monochromatycznej grafiki, metroida i shmupa - tak proste i przejrzyste że z przyjemnością przeszedłem jednym ciągiem w odróżnieniu od Iji, Cave Story)

Obrazek



2 Torus Troper (czysta rozrywka - loty i strzelanie przez turbo tunele z zawrotną szybkością, która rośnie z kolejnymi etapami - proste przejrzyste - bardzo dobra gra)

Obrazek



3 kung fu 2 (remake NES - poprawiona grafika, dodano bossów, efekty krwi - pięknie)

Obrazek



4 Mario XP 121 (Mario w świecie i rozgrywce rodem z castelvanii (wrogów możemy likwidować skacząc na nich, ale wprowadzono tu system serduszek i broni z castelvanii - bronie to np: młotki, napalmy, kule ognia) 100% grafiki z super mario bros na nesa + własne grafiki bossów i wrogów idealnie pasujące do stylu - muzyka z castelvanii nes - super klimat)

Obrazek

5 FLYWRENCH - W grze kierujemy poczynaniami fruwającego patyka, który przybiera różne kształty zależnie od przeszkód musimy dostosowywać się kształtem do nich tak, aby je omijać. Kształt nas jest zależny głównie od sposobu opadania. Cała rozgrywka jest jak jazda na deskorolce i wykonywanie trików. Niesamowita gra, którą przeszedłem przy jednym podejściu.

Obrazek
Moderator forum numer 1

hako8000
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-19, 14:16

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: hako8000 » 2011-09-19, 14:19

W temacie dobrych gier retro, jak ktos ma ochote polecam tu sporo ciekwaych pozycji z mojej kolekcji staroci na PC, pelne boxy :)

http://www.youtube.com/watch?v=ivqfHrP-GP8

jest tego pare czesci...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Axi0maT » 2011-09-19, 20:05

Ogolnie to temat dotyczy darmowych gier na PC, ale filmik calkiem przyjemny. Jakbys tylko poprawil jakosc dzwieku to byloby naprawde spoko - krotko i tresciwie o kilku grach.

PS: Swoja droga to o tym Master of Magic to pierwszy raz slysze. Wiem ze jestem PeCetowym ignorantem, ale jednak o takich wielkich tytulach (z tego co mowisz) to wypadaloby cos wiedziec... Taraz juz cos wiem ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Ukukuki » 2011-12-12, 22:27

http://www.wykop.pl/link/974893/empire- ... iagniecia/


Jak kogoś nie odstrasza mocno kanciasta grafika to warto, Empire Earth: Gold Edition za darmo do pobrania. Jak ktoś lubi strategie to żal nie pobrać:P
Famicom!

Wehr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 31
Rejestracja: 2011-12-12, 10:30

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Wehr » 2011-12-13, 09:25

http://gamejolt.com/freeware/games/acti ... -2000/211/

Enviro Bear 2000. Najnowsza wersja jest za jednego dolara na Androida i iOsa. Jesteśmy niedźwiedziem w aucie przypominającym Poloneza i musimy się najeść przed zimą (przejeżdżamy rpzez jeziorko i wtryniamy rybki). Obsługa - tylko myszka. :-D Bardzo fajna gra z klimatem retro (grafika).

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: kolo » 2011-12-13, 19:20

Aż się dziwię ze nikt nie podał :D
Super Mario War (deathmach w Mario)
No i jest jeszcze
Wind and Water: Puzzle Battles (świetna gra logiczna)
Sega, Sega über alles
Obrazek

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: kal3jdoskop » 2011-12-28, 19:53

Ostatnio miałem możliwość dzięki najnowszemu HIB-owi zagrać w Cave Story +, nieco ulepszoną(i płatną :P) wersję darmowej gry platformowej, Cave Story:

http://www.cavestory.org/downloads_game.php

Link powyżej do wersji freeware'owej z tłumaczeniami (nawet jest polskie!). Cóż to jest owo Cave Story? W dużym skrócie porządna i wymagająca platformówka ze świetną (jak na platformówkę) fabułą i szczypta rozmaitych smaczków i sekretów (niekiedy trzeba nieco pokombinować, aby wyczaić co porządniejsze bronie bądź ulepszenia). Do tego są możliwe, uwaga, aż 3 zakończenia gry(aczkolwiek ostatnie jest diabelnie trudne do zdobycia). W grze da się nieco wyczuć "atmosfery" NES-owych i SNES-owych klasyków. Jeśli ktoś nie miał okazji się zetknąć, to bardzo polecam!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Axi0maT » 2011-12-29, 08:42

Podrasowane wersje Cave Story wyszly tez na konsole Wii, DS i 3DS. Dodam ze za te wersje trzeba juz zabulic.

Awatar użytkownika
Chaykin
Sponsor
Sponsor
Posty: 142
Rejestracja: 2010-07-03, 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: Chaykin » 2011-12-30, 22:08

Z tym, że żeby pograć na DS trzeba mieć amerykańskiego albo japońskiego DSi. :/
odi profanum vulgus et arceo

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: Dobre darmowe gry PC

Post autor: kal3jdoskop » 2012-01-01, 14:49

Dla mnie i tak główną platformą do grania jest PC, i całe szczęście zresztą :) Przy tak chorych cenach gier na platformy Nintendo za wiele bym sobie nie pograł, a tu nie dość że różnorakie promocje na steamie, gog-u(elektroniczne), czy w marketach bądź sklepach wysyłkowych(pudełkowe), to jeszcze ostatnio wysyp tzw. "indie bundli" (ostatnio nie tylko HIB, również Indie Royale i inne tego typu przedsięwzięcia).Żyć nie umierać! A do gier na DS-a ostatnio mocno się zraziłem-na allegro masa piratów, ceny "pewniejszych" tytułów horrendalne, nie mówiąc już o nowościach-momentami to mnie po prostu trafia, jak idę między półkami hipermarketu (właściwie dowolnego) i widzę różnorakie tytuły na PSP w cenie od 35 bądź 40 złotych, a jeśli nawet jakieś gry na DS-a są, to w obłąkanych cenach. Dobrze że tyle czasu spędziłem przy grach z serii Advance Wars, bo przeklinałbym dzień, w którym kupiłem sobie DS-a.

ODPOWIEDZ