Pudełka/Cartridge

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Pudełka/Cartridge

Post autor: Baieros » 2011-10-21, 08:09

Gdzieś temat pudełek od Master System był już liźnięty i dyskutowaliśmy o ich minimalizmie.
Jednak myślę, że warto rozszerzyć temat. Skłoniła mnie do tego moja kobieta, której jak pokazałem pudełko od Wonder Boya i zapytałem się czy wie co to? Bez zastanowienia odpowiedziała, że na pewno kaseta do nauki angielskiego dla dzieci. Pomyślała tak przez kratkę w tle(jak w zeszycie), małe dziecko na okładce no i niewątpliwie angielski napis :D

Jakie wy macie skojarzenia z tymi pudełkami? Co wam się w nich podoba? Wolicie pstrokate czy minimalistyczne okładki?
Wiem, że są takie na prawdę bogato ozdobione boxy jak Master of Darkness czy Rainbow Island, ale też znajdą się takie gdzie widać li tylko napis i ewentualnie malutki przedmiot mający się kojarzyć z grą. Możecie też napisać, która gra ma najładniejsze pudełko :D

Mi osobiście w tych pudełkach podobają się informacje w paru językach i obojętne czy kupie grę w Niemczech czy Hiszpanii będzie miała praktycznie to samo. Również spodobała mi się informacja ile czeka nas lvl/rund do przejścia co teraz może nie jest takie znaczące bo wpisze się w Google i wyskoczy, ale mnie przypadło do gustu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Axi0maT » 2011-10-21, 08:26

Okladki do Sega Master System sa najbrzydsze i najgorsze na swiecie. Nic bardziej podlego nie widzialem w branzy gier. Nawet carty do Atari 2600 lepiej wygladaja. Wrzucilbym je do tego samego wora co pudelka od Dreamcasta, pady do N64 i laser w PSXie.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: DizzyX » 2011-10-21, 08:52

Axi0maT, akurat laser w PSXie o ile nie jest katowany g**nianej jakości piratami to jest bardzo trwały :) na trzy nieprzerobione konsole jakie posiadałem we wszystkich trzech laser śmigał aż miło... tylko w przerobionej, która przewinęła się przez moje łapki, laser był zmęczony życiem ;)
Podobnie pudełka do DC - może nie są trwałe, ale pod względem wyglądu są naprawdę ładne :)

A wracając do tematu... cóż, pudełka SMS nie są może ideałem piękności, zwłaszcza te "najstarsze" produkcje, gdzie grafika na pudełku była minimalistyczna... niemniej jednak zdarzają się też całkiem ładne egzemplarze - po południu będę w domu to wrzucę parę fotek nietypowych pudełek :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Axi0maT » 2011-10-21, 08:57

DizzyX pisze:akurat laser w PSXie o ile nie jest katowany g**nianej jakości piratami to jest bardzo trwały :) na trzy nieprzerobione konsole jakie posiadałem we wszystkich trzech laser śmigał aż miło... tylko w przerobionej, która przewinęła się przez moje łapki, laser był zmęczony życiem ;)
1. Widziales kiedys nieprzerobionego PSXa? Jesli tak to gdzie takie sa?
2. Nie widzialem jeszce PSXa ktory nie mial wymienanego przynajmniej raz laseru.
DizzyX pisze:po południu będę w domu to wrzucę parę fotek nietypowych pudełek :)
To od razu popstrykaj je z kazdej strony tak zeby moznaby je wrzucic na retroage :)

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Dred » 2011-10-21, 09:16

1. Widziales kiedys nieprzerobionego PSXa? Jesli tak to gdzie takie sa?
2. Nie widzialem jeszce PSXa ktory nie mial wymienanego przynajmniej raz laseru.
O dziwo, ja mam taki egzemplarz. Nie rozkręcany, stan dziewiczy, laser śmiga aż miło:]

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Hayabusa » 2011-10-21, 10:51

Same w sobie boxy od Segi są naprawdę trwałe i jedynym mankamentem może być uszkodzona lub naderwana folia, nie mniej jednak są one bardzo solidnie wykonanie, zarówno trzymadełko na carta, jak i instrukcję jest rozsądnie wykonanie.
Kwestia okładek do Segi Master System, sam nie wiem, są jakie są, myślę że nawet laik poznałby z odległości kilometra że to gra na SMS :D Inaczej mają się okładki do Mega Drive'a, te już są bardzo kolorowe, wyglądają bardzo ma bardzo starannie i estetycznie zaprojektowane ;)

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: emde » 2011-10-21, 13:18

Mało atrakcyjne artworki na smsowych pudełkach wielu uważa za jeden z powodów niepowodzenia SEGI w konkurowaniu z NES'em.

Zróbmy sobie porównanie, wspomniany Wonder Boy to niezły przykład:
Obrazek

vs

Obrazek

Gra ta sama. Okładka od Adventure Island tętni życiem, po prostu prosi dzieciaki o zagranie. Tymczasem zeszytowe kratki na opakowaniu Wonder Boya faktycznie przywołują skojarzenia z mazidłami z ostatniej strony szkolnego brulionu. School = Not Fun :). Słaby PR.

Jako kolekcjoner przyznaję bez bicia, że lubię te okładki. Fakt, ascetyczne, ale bardzo ciekawe i niepowtarzalne (szczególnie te najwcześniejsze). Rzucają się w oczy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Axi0maT » 2011-10-21, 13:25

Hayabusa pisze:Same w sobie boxy od Segi są naprawdę trwałe
Za to wlasnie lubie boxy Segi. Swietne wykonanie i nawet po latach ciezko katowane gierki zazwyczaj wciaz sa w boxach, czego nie mozna powiedziec o grach do konsol Atari czy Nintendo.
Dred pisze:O dziwo, ja mam taki egzemplarz. Nie rozkręcany, stan dziewiczy, laser śmiga aż miło:]
Przyznaj sie... pewnie nie grasz dlatego wciaz dziala :P

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: DizzyX » 2011-10-21, 15:29

Axi0maT pisze:1. Widziales kiedys nieprzerobionego PSXa? Jesli tak to gdzie takie sa?
2. Nie widzialem jeszce PSXa ktory nie mial wymienanego przynajmniej raz laseru.
Axiu, ja mam aktualnie PSXa, który ma niewymieniany laser i jest nieprzerobiony. Sam go rozkręcałem, bo nie chodziła karta pamięci i myślałem, że moduł z gniazdami jest padnięty, okazało się, że to wina nieoryginalnego i lipnego gamepada...
Drugą konsolę mam "na części", również nieprzerobiona :) Była dawcą lasera dla (przerobionej) konsoli kolegi...
A za fotki wezmę się jednak jutro - akumulator padł w aparacie, a ja też taki... "nie do życia" dziś jestem ;)

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Hayabusa » 2011-10-21, 15:35

Prosiłbym o założenie, lub wydzielenie dyskusji na temat lasera w konsoli PSX, żeby nie profanować tematu poświęconego pudełkom i okładkom od Segi Master System. Dziękuję :P

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Dred » 2011-10-21, 15:52

Prosiłbym o założenie, lub wydzielenie dyskusji na temat lasera w konsoli PSX, żeby nie profanować tematu poświęconego pudełkom i okładkom od Segi Master System. Dziękuję
Nie, lepiej nie kontynuować tego offtopu nawet w wydzielonym wątku, patrząc na poprzednie dyskusje tyczące się tej maszynki na forum RA. ;P

A co do pudełek/cartów do SMS... Nie mam co do nich zastrzeżeń. Pudła w sposób fenomenalny spełniają swoją funkcję - ładnie się prezentują z innymi grami na Master Systema na półeczce, wygodnie się z nich korzysta, chronią carta przed osadzaniem się kurzu. Same carty, minimalistyczne, podobnie jak okładki, ale mi się podobają. Z jednego powodu - baardzo mi przypominają mi stare, czarne pudełka do kaset magnetofonowych. Sentymencik. ^^"

A okładki? Mógłbym powiedzieć to samo co emde.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Axi0maT » 2011-10-22, 06:44

Dred pisze:Nie, lepiej nie kontynuować tego offtopu nawet w wydzielonym wątku, patrząc na poprzednie dyskusje tyczące się tej maszynki na forum RA. ;P
Zgadzam sie, tym bardziej ze fani PSXa sa od razu na straconej pozycji, wiec po co kopac lezacego :)

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: emet96 » 2011-10-22, 21:56

Psx'a lubię tylko dlatego że to była moja pierwsza "prawdziwa" konsola, pewnie bym teraz inaczej patrzył na tą konsole gdybym w dzieciństwie miał Saturna czy N64.

Ok, nie robiąc offtopu wracamm do tematu, nie widziałem na oczy boxów od Nesa czy master systemu. Aczkolwiek patrząc na zdjęciach to porównując biedne kartoniki od nintendo do bajeranckich plastikowych pudełek segi, to tak jakby porównywać malucha do Mercedesa. Pozostaje też kwestia okładek, podoba mi się ten minimalistyczny styl segi, ale nie można odmówić uroku tych kolorowych aż zachęcających do grania okładek od nintendo:). Jeżeli miałbym jeszcze coś powiedzieć o kolejnej generacji. to powiem tak, Nintendo kolejny raz dziadowskie kartoniki które po tylu latach się rozpadają, styl okładek też mi się niezabardzo podoba. Sega natomiast dała kolejny raz fajne plastikowe boxy z fajnymi kolorowymi okładkami i początkowo z oldshoolową kratką :)

Więc moja tabela z punktami wygląda tak:

SEGA vs. Nintendo
III generacja

1-1

IV generacja

2-0
/PSX/N64/X360/

Gwoździu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-10, 10:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: Gwoździu » 2011-10-26, 11:39

Faktycznie okładki z gier SMS'a są ubogie, ale ja mam sentyment do tych szkolnych kratek na okładkach ;)
Porównanie okładek Adventure Island vs Wonder Boy - hmm - gry są podobne ale nie takie same... NES ma przejaskrawione i przekolorowane okładki jak na tamte czasy, natomiast SMS ma okładki zaniżone pod względem graficznym/kolorystycznym i nie zdradzają co dana gra nam zaprezentuje.
Bardzo podoba mi się okładka
Addams Family
a także:
Rainbow Island
Robocop vs Terminator
Axi0maT pisze:
Dred pisze:Nie, lepiej nie kontynuować tego offtopu nawet w wydzielonym wątku, patrząc na poprzednie dyskusje tyczące się tej maszynki na forum RA. ;P
Zgadzam sie, tym bardziej ze fani PSXa sa od razu na straconej pozycji, wiec po co kopac lezacego :)
Fani na pozycji przegranej, a wrogowie na pozycji uprzywilejowanej bo łatwiej jest coś obrazać, oczerniać niż napisać coś konstruktywnego. Pewnie kupiłeś kiedyś PSX'a i odrazu siadł Ci laser stąd teraz takie złe zdanie na temat tej konsoli - pech, który nie może przesądzić o tym że laser w PSX'ie jest do bani - bo sęk tkwi w tym jak był wcześniej używany/traktowany/szanowany?

Ponadto odnośnie lasera w psx'ie (nie jestem fanem i nie bronię go - cenię go jak każdą konsole w kolekcji) - mam 3 szaraki- wszystkie działają w 100% z tego dwa dziewicze w tym jeden [box] z plombą gwarancyjną - laser żyleta, mam ponad setke oryginalnych gier i gram naprzemian na obu.
Atari 65XE SIO2SD + 2x A500 + A500Plus + A500Plus HxC + AmigaCD32 + 2x Pegasus IQ-502 + NES + 2x GameBoy + GBC + GBA SP + SNES + 2x SGG + SMS + SMS II + 4x SMD + 2x SMD II + Sega Mega-CD II + Sega Multi-Mega + JVC X'EYE +
Sega Saturn + Atari JAGUAR + 2x PSX + 2x PS2 Slim + PSP Slim

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Pudełka/Cartridge

Post autor: DizzyX » 2011-10-26, 16:44

Gwoździu, to nie to, że Axiu zraził się do PSXa, raczej to, że on wili N64 ;D

ODPOWIEDZ