PS Starter Pak

PS, PS2, PS3, PS4, PS5
Awatar użytkownika
radEk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2006-07-01, 20:54

Re: PS Starter Pak

Post autor: radEk » 2006-11-22, 16:25

Gimiak jesli interesuja Ciebie dobre gry na PSX to zapoznaj sie z ta lista:

- seria Crash
- seria Gex
- MGS
- Chrono Cross (moja najlepsza gra na PSXa)
- seria GT
- seria RE
- seria Wipeout
- seria Syphon Filter
- PES
- Medievil
- Ace Combat 3
- Soul Reaver

To takie male arcydziela na ktorych niekt sie nie zawiedzie (no ale o gustach sie nie dyskutuje)
Sprawdz je!

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Gimiak » 2006-11-22, 17:28

Axi0maT pisze: Gimiaku... nazywajmy rzeczy po imieniu... ODRUCHY WYMIOTNE :mrgreen:

...

6. seria Turok,
Tym razem sie z Toba nie zgodze. :P Jest po prostu inny, ale wygodny.

Co do serii Turoka, to IMO nie sa one dobre. Mam sporo gazet o Nintendo z tamtego okresu, po przejrzeniu artykulow o Turoku bylem napalony jak smok. Gry mnie zgasily. Nawet nie mysle aby je ponownie umiescic w kolekcji. :P
Co do PSX to na pewno musze miec Duke Numem 3D, poniewaz na tej gierce sie zagrywalem na PSX'ie 7 lat temu. Szczegolnie podobal mi sie epizod 'plug and pray' czy jakos tak. ;)

A dla was mam pytanie, wersja z bialym tlem czy czarnym? Nie moge sie zdecydowac poniewaz obie mi sie podobaja. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: mog123 » 2006-11-22, 17:32

zrob z czarnym tlem ale w pozycji tego z bialym tlem ;p

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Gimiak » 2006-11-22, 17:49

Juz mam gotowe obie sesje. Po prostu nie moge sie zdecydowac, ktora wersje wrzucic do serwisu.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: soberpl » 2006-11-22, 19:00

mog123 pisze:zrob z czarnym tlem ale w pozycji tego z bialym tlem ;p
Zgadzam sie :wink:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: froger3 » 2006-11-22, 20:19

Do mnie przemawia i przemawialo(rozne reklamy i fotki) zawsze biale tlo do psx1.
Osobiscie nie moge doczekac sie startu tego dzialu. Postaram sie czesto cos dorzucac.

Radek: Syfon to IMHO troszke biedniejsza seria MGS. Wybierajac miedzy MGS a Syfonem to bym brala to drugie, z CC tez bym byla uwazna, bo Gimiak nie lubi RPG:P

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Gimiak » 2006-11-22, 20:39

Eee tam nie lubie, po prostu nie mam czasu... no i troche nie lubie. Zalezy jakie, Chrono Trigger, Zelda itp tak, RPGi typu FF nie.
Z gier wymienionych powyzej to
- seria Gex
- MGS
- Medievil
- Soul Reaver
na pewno u mnie zagoszcza. :D

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: PS Starter Pak

Post autor: Hiki » 2006-11-22, 22:48

1. The Legend of Zelda x2 (Ocarina + Majora Mask),
2. Super Mario 64, (to ten oklepany :shock: otworzyl nowy rozdzial zrecznosciowek 3D... oklepany - zero inowacji... faktycznie)
3. GoldenEye 007,
4. Perfect Dark,
5. Conker's
6. seria Turok,
7. Donkey Kong 64,
8. seria Pokemony
9. Starcraft,
10. Mario Party (pewnie tez oklepany po prostu kalka Mario Bros 2 na NES)
Ale... nie o wymienianie gier tu chyba chodzi... Hiki.. swini nie dal bym ci wypasac, a ty sie do konsoli rwiesz... pewnie jak sie PSX pojawil na rynku to jeszcze zes w gacie robil i byl to pewnie twoj pierwszy sprzet ktory zobaczyles na oczy wiec sie tak juz z przyzwyczajenia podniecasz tym swoim PSXem :wink:
Co mi po tej liscie? A, sorry uznales, ze jestem gnojem i chcesz mnie przekonac seria POKEMON, bo gowniany PSX jej nie ma. Zapewniam Cie, ze nie mam 14lat a PSX zdecydowanie nie byl moim pierwszym sprzetem do grania. Gratuluje totalnie nieudanych spekulacji, ktore udowodnily, ze nie jestes zbyt rozgarniety. Idz zamknac sie z tym twoim N64 do izolatki i nie wychodz wiecej (w sumie to juz tak zrobiles, tyle, ze dodatkowo masz dostep do internetu).

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: mog123 » 2006-11-22, 23:17

Z tego co sie orientuje, wyszedl emu GB na PSXa :d wiec pokemony sa dostepne takze na PSXie xd

Axiomat jak zwykle przegrales ;x

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: PS Starter Pak

Post autor: Mosquit » 2006-11-22, 23:44

Swoja droga to jesli komus zbiera sie na odruchy wymiotne przy sciskaniu dual shocka [uznanego za najbardziej ergonomicznego [trudne slowo] pada w dziejak konsol] to albo ma zwichniete lapki albo jest totalnym ignorantem.

Co cechuje 40winks, medievil, crash bandicoota i tekkena? Brak potrzeby zbytniego myslenia podczas gry [pure fun]

Co cechuje ff/xenoshit/mgs ? Niejednokrotnie skomplikowane fabuly i wiekszy poziom trudnosci niz grupy powyzej.

Tak przy okazji - to ze sie nie zna gier o ktorych sie mowi, nie znaczy ze one sa do dupy, Axi0maT. Pomijam juz poziom wypowiedzi.
Ps. Konsole definiuje ilosc i jakosc [odpowiednia] gier - nie specyfikacja konsoli.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Axi0maT » 2006-11-23, 09:28

Hiki pisze: Co mi po tej liscie? A, sorry uznales, ze jestem gnojem i chcesz mnie przekonac seria POKEMON, bo gowniany PSX jej nie ma. Zapewniam Cie, ze nie mam 14lat a PSX zdecydowanie nie byl moim pierwszym sprzetem do grania. Gratuluje totalnie nieudanych spekulacji, ktore udowodnily, ze nie jestes zbyt rozgarniety. Idz zamknac sie z tym twoim N64 do izolatki i nie wychodz wiecej (w sumie to juz tak zrobiles, tyle, ze dodatkowo masz dostep do internetu).
Wymienilem ci kilka gier ktore zdobyly uznanie graczy na calym swiecie i stoja bardzo wysoko w rankingu gier, wyprzedzajac te wasze xenocostam i FF conajmniej o 50 pozycji - chyba to o czyms swiadczy :P Co do pokemonow to niestaram sie ciebie przekonywac do nich... wrecz przeciwnie jesli ich nielubisz to masz okazje stanac po tej samej stronie barykady co ja - niecierpie pokemonow, anime i mangi... jeszcze bardziej niez ciebie Hiki :wink:
Co do rozgarniecia - to Hiki niestety - zonk - jestem calkiem bystry o czym swiadczy sam fakt ze potrafilem cie bez problemu sprowokowac... ja potraktowalem to jako zart, a ty wziales to zbyt do siebie... jeszcze troche ze mna podyskutujesz to mnie poznasz i zrozumiesz ze moje wypowiedzi nalezy traktowac z pewnym dystansem... Spoj na Blackiego - on juz wie ze ja po prostu mam ochote na odrobine kontorowersji - skwitowal moje bezsensowne wypowiedzi jednym zdaniem (i ma oczywiscie racje, bo wie ze ta dyskusja nie ma sensu, bo nie chodzi w niej o to co jest lepsze a co gorsze... jeszcze troche dorosniesz to to zrozumiesz, a poki co Hiki - idz zmienic pieluchy :wink:
mog123 pisze:Z tego co sie orientuje, wyszedl emu GB na PSXa :d wiec pokemony sa dostepne takze na PSXie xd
Axiomat jak zwykle przegrales ;x
Przegralem? W co? W bierki? wez sobie te kpokemony... pewnie cie rajcuje ta pikselioza na ekranie... Tak mog123 baw sie emulatorkiem, moze nawet sobie romy na plytke ponagrywasz... gratuluje (w tej sprawie pewnie Morden - Bog prawosci i praworzadnosci alias antypirat pewnie bedzie chcial sie wypowiedziec)... Jesli tak rozumujesz to po co ci PSX - na PeCecie tez masz emulator GB - pograj sobie na kompie - przynajmniej sobie rozmywanie pikseli wlaczysz :P
Mosquit pisze:Swoja droga to jesli komus zbiera sie na odruchy wymiotne przy sciskaniu dual shocka [uznanego za najbardziej ergonomicznego [trudne slowo] pada w dziejak konsol] to albo ma zwichniete lapki albo jest totalnym ignorantem.
Moze masz klopoty z wymowa Mosquit... mysle ze ergonomiczny to w miare proste slowo.
Lapki mam okej - zdecydowanie podpisuje sie pod IGNORANTEM.
Mosquit pisze:Co cechuje 40winks, medievil, crash bandicoota i tekkena? Brak potrzeby zbytniego myslenia podczas gry [pure fun]
Co cechuje ff/xenoshit/mgs ? Niejednokrotnie skomplikowane fabuly i wiekszy poziom trudnosci niz grupy powyzej.
Powiem krotko - mam przez 10 godzin dziennie ostra rzeznie jesli chodzi o myslenie, wiec kiedy przychodze juz z pracy do domu to nie mam sily na to zeby bawic sie jakimis skomplikowanymi grami.. co najwyzej Tetris. A ja chce od konsoli jednego - czystej zabawy - i to wlasnie daja mi zrecznosciowki - moge poswiecic na gre 60-90 minut dziennie - wiec nawet za bardzo nie mialbym kiedy pograc w jakiegos ff - poza tym te gry nie podobaja mi sie z samego zalozenia - po prostu nie ten klimat... wole juz wyciagnac cos z klasyki typu Elvira, Secret of the Monkey Island, Curse of Enchantia - zdecydowanie lepsze pozycje i myslenie tez jest niezbedne.
Mosquit pisze:Tak przy okazji - to ze sie nie zna gier o ktorych sie mowi, nie znaczy ze one sa do dupy, Axi0maT. Pomijam juz poziom wypowiedzi.
No niemow... grami interesuje sie juz conajmnieje 20 lat... wiec jakas tam wiedze mam i moge porownywac poszczegolne gry. Poziom wypowiedzi jest moj wlasny... ciezko wypracowany :wink: ... i nic ci do tego
Mosquit pisze:Ps. Konsole definiuje ilosc i jakosc [odpowiednia] gier - nie specyfikacja konsoli.
Juz to przerabialem kiedys z Blackiem - proponuje sie zapoznac z tematem:
Ps1 - Kupa Czy Zlota Maszynka
Wydaje sie ze mylisz dwa rozne pojecia - to ze na jakas konsole wyszlo duzo dobrych gier wcale nie oznacza ze konsola jest super... konsola moze byc do dupy... to gry sa super... a to juz dwie rozne spraw o ktorych widac nie masz pojecia.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: froger3 » 2006-11-23, 09:44

Ja sie nie chcialam z Axi0maTem klocic bo niejednokrotnie to przebaialismy. Ale jedna sprawa:

"Wymienilem ci kilka gier ktore zdobyly uznanie graczy na calym swiecie i stoja bardzo wysoko w rankingu gier, wyprzedzajac te wasze xenocostam i FF conajmniej o 50 pozycji - chyba to o czyms swiadczy"


Rankingi prosze. O ile pamietam Xenogearsy i seria FF stoi w praktcznie kazdym rnakingu bardzo wysoko. To tak gwoli przypomnienia. Jako ciekawostke dodam ze przez dluugi czas XenoGearsy byly zlewane i dostawaly zaledwie "Dobre oceny", ktore "nagle" poprawiono po ponownym odkryciu tej pozycji. Niestety gra wyprzedzila swoj czas i stad przez pare lat byla ignorowana.

Co do pada: pad na PSX1 mial ta przewage nad N64 ze mial lepsze analogi i to chyba potwierdzi kazdy. Gdzie nie wejde i co nie patrze to ludzie wlasnie narzkekaja na czesto popsujace sie analogi. Inna sprawa ze pad do N64 jest semi wygodny(podobnie jak x360) - ps1 bije go na glowe IMHO.

mog123: emu sie nie liczy. Tym samym moge powiedziec ze PC ma najwieksza na swiecie baze gier bo ma kupe emulatorow i gier. Bezsens i nielagalne oprogramowanie w dodatku.[/i]
Ostatnio zmieniony 2006-11-23, 10:43 przez froger3, łącznie zmieniany 1 raz.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Gimiak » 2006-11-23, 10:56

Zobaczcie jaka forme przyjal post o PS Starter Pak... nie zrec mi tu sie! Axi0mat, w tobie to szatan tkwi ty prowokatorze ! ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Axi0maT » 2006-11-23, 11:10

froger3 pisze: Rankingi prosze. O ile pamietam Xenogearsy i seria FF stoi w praktcznie kazdym rnakingu bardzo wysoko. To tak gwoli przypomnienia. Jako ciekawostke dodam ze przez dluugi czas XenoGearsy byly zlewane i dostawaly zaledwie "Dobre oceny", ktore "nagle" poprawiono po ponownym odkryciu tej pozycji. Niestety gra wyprzedzila swoj czas i stad przez pare lat byla ignorowana.
Prosze bardzo zabciu:
http://www.gamerankings.com/
froger3 pisze: Co do pada: pad na PSX1 mial ta przewage nad N64 ze mial lepsze analogi i to chyba potwierdzi kazdy. Gdzie nie wejde i co nie patrze to ludzie wlasnie narzkekaja na czesto popsujace sie analogi. Inna sprawa ze pad do N64 jest semi wygodny(podobnie jak x360) - ps1 bije go na glowe IMHO.
Pewnie tak... oryginalne pady do N64 to faktycznie syf, ale jest bardzo duzo innych padow innych firm i te sa naprawde swietne, nie tylko pod wzgledem ergonomicznym, ale rowniez praktycznym.
Gimiak pisze:Zobaczcie jaka forme przyjal post o PS Starter Pak... nie zrec mi tu sie! Axi0mat, w tobie to szatan tkwi ty prowokatorze ! ;)
Gimiaku, o co ci chodzi? Chciales zeby cos sie dzialo na forum... wiec sie dzieje. Wiesz ze wcale nie mysle tak jak pisze powyzej, ale temat PSX contra reszta swiata to tak naprawde najbardziej kontrowersyjny temat... Ci uzytkownicy PSXa sa takimi fanboyami ze nawet nie dopuszczaja mozliwosci aby ktos zbesztal z blotem ich ukochana konsolke... od razu staj murem... chociaz sa juz tacy (jak Blackie na przyklad dla ktorego pelen szacunek i uznanie za poziom rozmowy ktory potrafi utrzymac 8) ) ktorzy zrozumieli ze to tylko zwykla prowokacja.
Ostatnio zmieniony 2006-11-23, 11:17 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS Starter Pak

Post autor: Blackie » 2006-11-23, 11:12

Gimiak: ale to Ty jestes tu glownym prowokatorem, bo to Ty zalozyles ten temat ; )
He only went so far as the subconscious.

Zablokowany