PS Starter Pak

PS, PS2, PS3, PS4, PS5
Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Mejs » 2006-11-23, 11:22

Blackie ale temat mial pomoc Gimiakowi wybrac gry na start do PSX. A nie wzbudzac wojne PSX vs. reszta swiata. Chyba.... :)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: froger3 » 2006-11-23, 11:26

Axi0maT: ja o padach do N64 nic nie slyszalam dobrego, ani oryginalnych ani z innych firm. Fakt, faktem ze za malo sie interesowalam.

Co do GR. Mam nadzieje ze przyjdzie taki dzien w ktorym poprosze o rankingi i nie podadza mi linka do GR tylko dostane cos innego :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Axi0maT » 2006-11-23, 12:51

froger3 pisze:Axi0maT: ja o padach do N64 nic nie slyszalam dobrego, ani oryginalnych ani z innych firm. Fakt, faktem ze za malo sie interesowalam.
Cos dobrego moge wymienic ci na poczekaniu - ergonomiczny ksztalt - umowzliwia granie wieloma technikami "trzymania", swietne rozlozenie przyciskow, wytrzymalosc itd.
praktycznie jedyna ich wada jest tylko i wylacznie anal-og (doslownie bo jest do du.y :x )
froger3 pisze:Co do GR. Mam nadzieje ze przyjdzie taki dzien w ktorym poprosze o rankingi i nie podadza mi linka do GR tylko dostane cos innego :)
No niestety prawda jest taka ze jest to najwiekszy i najbardziej obiektywny ranking

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: PS Starter Pak

Post autor: Mosquit » 2006-11-23, 13:09

Axi0maT pisze:Moze masz klopoty z wymowa Mosquit... mysle ze ergonomiczny to w miare proste slowo.
Lapki mam okej - zdecydowanie podpisuje sie pod IGNORANTEM.
Aaa zapomnialem ze poczucia humoru masz tyle samo co obiektywizmu wobec konsol.
Axi0maT pisze:Powiem krotko - mam przez 10 godzin dziennie ostra rzeznie jesli chodzi o myslenie...
Jesli nie grales w dane gry to czemu sie o nich wypowiadasz? Skad wnioski czerpiesz? Co ty za pierdoly opowiadasz? Skoro nie masz pojecia o danym temacie, nie wypowiadaj sie o nim. Zostan przy swoim N64 i ciesz sie zyciem. Swoje flameboyowe poglady zostaw dla siebie.
Axi0maT pisze:No niemow... grami interesuje sie juz conajmnieje 20 lat...
Masz zero pojecia o dobrych grach na psx'a [bo w wiekszosc nie grales?] - stwierdzilbym ze zmarnowales 20 lat, ale jest jeszcze n46.
Co do stylu wypowiedzi - kultura to jedna z cech dobrej konwersacji. Lubie rozmawiac z kulturalnymi ludzmi :) A fanboyow zawsze traktowalem jako ludzi ograniczonych.
Axi0maT pisze:to ze na jakas konsole wyszlo duzo dobrych gier wcale nie oznacza ze konsola jest super...
bo okresleniem 'super' oznaczasz konsole ... o specyfikacji bardziej zaawansowanej od psx'a? To snes juz super nie jest :/ A gry na niego to pewnie kaszana :/ [uwaga dla ciebie - to byla ironia]. A jesli nie to okresl sie co oznacza wg Ciebie ze konsola jest 'super'. Tylko sensownie prosze [bo obiektywnie to watpie by bylo] a nie ogolnikami jak to do tej pory robiles.
Axi0maT pisze:konsola moze byc do dupy... to gry sa super... a to juz dwie rozne spraw o ktorych widac nie masz pojecia.
Jeszcze raz to powiem: to gry i latwosc ich produkcji na dana konsole definiuja zywotnosc i wartosc danej konsoli. Pomijam kwestie finansowe [bo primo to konsole maja sie sprzedawac]. Dla mnie wieksza wartosc ma konsola z wieksza gama dobrych tytulow - bo dlaczego mam sie ograniczac? Bo sprzetowo sie te konsole roznia? A jakie to ma znaczenie dla ZWYKLEGO gracza?
Co do linku ktory zarzuciles - wcale Tobie on nie pomaga.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Mejs » 2006-11-23, 13:30

Mosquit pisze: Aaa zapomnialem ze poczucia humoru masz tyle samo co obiektywizmu wobec konsol.
No wlasnie patrzac sie w pelni obiektywnie na PSX mozne powiedziec ze N64 go miazdzy technicznie ! Wygodniejszy pad, mniejsza awaryjnosc samej konsoli. Obiektywnie patrzac na KONSOLE to Axi0mat ma racje i tu nie mozesz zaprzeczyc bo po prostu N64 jest MOCNIEJSZY I MNIEJ AWARYJNY Co do Softu mozesz sie klucic, jedni lubia gry Nintendo bardziej niz te Z PSX'a i na odwrot. Ludzie moga nawet nie nawidzic FFow lub Marianow,nic tego nie zmieni nawet najwieksze klotnie. Przeciez nikomu nie wmomisz lubienia albo nielubienia jakichs gier. Obiektywizm wobec konsol jest prosty i oczywisty.

Ja osobiscie mam PSX'a a N64 nie mam. Obie te konsole szanuje jak i Soft na nie. Ale sam Hardware Nintendo bije PSX'a. No nie zgodz sie Mosquit... :?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PS Starter Pak

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-23, 13:42

Ej, tu sie musze wtracic, bo ja tez mam podobna do Axiomata sytuacje w postaci "rzezni w mysleniu" wiele godzin dziennie i dlatego tez wole na codzien grac w tytuly lzejsze, a rozumiem przez to takie, do ktorych moge usiasc i wstac kiedy chce (bez zobowiazan wobec niedokonczonego scenariusza). Zreszta m.in. dlatego tez cenie sobie handheldy wyzej niz konsole stacjonarne.

Ale nie znaczy to jeszcze, ze nie znajduje czasu na bardziej zlozone gry, ani, ze nie moge sie wypowiadac na temat Fajnali, Xenosagi, czy innych nudnych jak flaki z olejem tasiemcow. Z racji rozpasania jRPGow na PS1 (ku mojemu przerazeniu i zachwytowi ich zwolennikow), mojej obojetnosci wobec Residentow i Metal Gearow, oraz przez dziesiatki gier bardzo dobrych, ale jednoczesnie multiplatformowych, znajduje dla siebie o wiele wiecej gier na N64.

Rada dla Gimiaka: staraj sie o Tekkeny, Soul Blade i inne mordobicia w 3D. PS1 ma tez duzo godnych uwagi przedstawicieli tego zacnego gatunku w 2D. Mordoklepki to jest to, co jest wg. mnie naprawde jest godne uwagi na PS1 (i czego przy okazji tak bardzo brakuje N64).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Axi0maT » 2006-11-23, 14:22

Mosquit pisze: Aaa zapomnialem ze poczucia humoru masz tyle samo co obiektywizmu wobec konsol.
Trzeba sie znac na zartach... no ale jak Mosquit gra przez 24 godziny na dobe na swoim PSX to nawet nie wie co to zart
Mosquit pisze:
Axi0maT pisze:Powiem krotko - mam przez 10 godzin dziennie ostra rzeznie jesli chodzi o myslenie...
Jesli nie grales w dane gry to czemu sie o nich wypowiadasz? Skad wnioski czerpiesz? Co ty za pierdoly opowiadasz? Skoro nie masz pojecia o danym temacie, nie wypowiadaj sie o nim. Zostan przy swoim N64 i ciesz sie zyciem. Swoje flameboyowe poglady zostaw dla siebie.
Gdzie ja napisalem ze nie gralem? To ze teraz mam niewiele czasu to wcale nie oznacza ze kiedys tak bylo. Przeciez ten xenokal nie jest gra sprzed tygodnia, tylko troche czasu juz ma... nie boj sie, gralem w wiecej gier na samym PSX'ie niz ty jestes w stanie wymienic .
Mosquit pisze:
Axi0maT pisze:No niemow... grami interesuje sie juz conajmnieje 20 lat...
Masz zero pojecia o dobrych grach na psx'a [bo w wiekszosc nie grales?] - stwierdzilbym ze zmarnowales 20 lat, ale jest jeszcze n46.
patrz wyzej... w kwestii ilosci gier w ktore gralem to zaloze sie ze jestes daleko w tyle... mozesz mi skarpetki wyprac :wink:
Mosquit pisze:Co do stylu wypowiedzi - kultura to jedna z cech dobrej konwersacji. Lubie rozmawiac z kulturalnymi ludzmi :) A fanboyow zawsze traktowalem jako ludzi ograniczonych.
Skoro tak zaciecie bronisz swojego PSX to wnioskuje ze sam jestes fanboy'em... "Mosquit Ograniczony"... pasuje ci ten przydomek :P
Mosquit pisze:
Axi0maT pisze:to ze na jakas konsole wyszlo duzo dobrych gier wcale nie oznacza ze konsola jest super...
bo okresleniem 'super' oznaczasz konsole ... o specyfikacji bardziej zaawansowanej od psx'a? To snes juz super nie jest :/ A gry na niego to pewnie kaszana :/ [uwaga dla ciebie - to byla ironia]. A jesli nie to okresl sie co oznacza wg Ciebie ze konsola jest 'super'. Tylko sensownie prosze [bo obiektywnie to watpie by bylo] a nie ogolnikami jak to do tej pory robiles.
Jeszcze raz to powiem: to gry i latwosc ich produkcji na dana konsole definiuja zywotnosc i wartosc danej konsoli. Pomijam kwestie finansowe [bo primo to konsole maja sie sprzedawac]. Dla mnie wieksza wartosc ma konsola z wieksza gama dobrych tytulow - bo dlaczego mam sie ograniczac? Bo sprzetowo sie te konsole roznia? A jakie to ma znaczenie dla ZWYKLEGO gracza?
Link ktory podalem jest w tym przypadku jak najbardziej na miejscu - jesli twierdzisz inaczej to po prostu jeszcze raz go przeczytaj.
Zacznijmy od tego co rozumiesz pod pojeciem slowa konsola - to jest hardware/sprzet - wyrzuc wszystkie gry do smietnika i teraz ocen czy konsola (KONSOLA a nie gry) jest swietna? Przy ocenie powinnismy brac pod uwage innowacyjnosc rozwiazan i moc obliczeniowa w stosunku do okresu w jakim konsola sie ukazala, do tego dochodzi szereg innych parametrow takich jak wytrzymalosc, ergonomia, design itd
Mam ci podac przyklady?
SNES? 5/10
CDi - 9,5/10
Sega Master System - 8,5/10
Jaguar - 2/10
PS2 - 4/10
XBOX - 7/10
PSX - 3/10
Jesli jeszcze nie rozumiesz to nie wiem jak mam dotrzec do twojej glowki.

A teraz gry... na te konsole:
SNES? 8,5/10
CDi - 1/10
Sega Master System - 4/10
Jaguar - 2/10
PS2 - 8/10
XBOX - 7/10
PSX - 7/10

Nie myl dwoch pojec gra to gra... co ona ma do sprzetu? Chyba tylko ze dziala na takiej konsoli a nie innej. Czy gdyby cala seria FF, MGS, Xenodupa wyszly na N64 to zmienilbys zdanie ze N64 jest super zajebiste? To oznaczaloby nie mniej ni wiecej ze to te gry sa zajebiste - konsola zostaje zawsze tylko sprzetem. A to o czym ty mowisz dotyczy najprawdopodobniej sumy konsola + gry = wynik. Jesli uwazasz ze PSX jest super to podaj mi element ktory jest taki ekstra w tej konsoli (i prosze.. niech to nie bedzie najbardziej ergonomiczny pad na swiecie bo to juz wiemy).

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: PS Starter Pak

Post autor: Hiki » 2006-11-23, 14:23

Axi0maT pisze:jeszcze troche ze mna podyskutujesz to mnie poznasz i zrozumiesz ze moje wypowiedzi nalezy traktowac z pewnym dystansem..
Masz racje, jestes zjebany i nie ma sensu z toba gadac.

Barman: mozesz sie nie zgadzac z jego zdaniem, ale na przyszlosc wstrzymaj sie z takimi komentarzami :!: Nazywasz go fanboyem - zgoda, ale kim Ty jestes :?: Bluzgasz kolesia ktoremu nie podoba sie Twoja konsola :P

Mejs pisze:Panie ale nie od razu z wyzywkami. Czy jak brakuje argumentow to trzeba krzyczec/wyzywac? Albo siedz cicho albo jakos sie argumentuj a nie pisz od razu: "jestes ch$#em i spie$@!)!* bo masz zdanie rozne od mojego".
To nie mial byc argument, ale zakonczenie tematu z mojej strony. Argumentow mam pod dostatkiem ale co z tego, jezeli czlowiek z ktorym rozmawiam jest niepowazny i nie nadaje sie do dyskusji. Niestety slowo ktorego uzylem najlepiej pasowalo, inne bylo by za malo wymowne. Prepraszam reszte uzytkownikow za uzycie tego wulgaryzmu.

Co do dopisku Barmana: Bardzo cenie N64 i uwazam, ze ma kilka swietnych tytulow, ktore udowodnily warto�c tej konsoli. Jak by� czytal uwaznie moje wypowiedzi, zauwazyl by�, ze dotycza one krotkowzroczno�ci pana, ktory podaje �mieszne argumenty krytykujace PSXa, a nie tego, ze uwazam ta konsole za "jedyna sluszna", bo tak w zadnym wypadku nie jest.

Z mojej strony koniec tematu.
BARMAN: Sorki, ale mnie nie obchodzi czy cenisz N64, tylko jakich wyrazow uzywasz :P
Ostatnio zmieniony 2006-11-24, 07:26 przez Hiki, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Axi0maT » 2006-11-23, 14:48

Hiki pisze: Masz racje, jestes zjebany i nie ma sensu z toba gadac.
Dziekuje za mile okreslenie... Niema to jak porzadna argumentacja. Brawa dla Pana Hiki.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Mejs » 2006-11-23, 14:54

Hiki pisze:
Axi0maT pisze:jeszcze troche ze mna podyskutujesz to mnie poznasz i zrozumiesz ze moje wypowiedzi nalezy traktowac z pewnym dystansem..
Masz racje, jestes zjebany i nie ma sensu z toba gadac.
Panie ale nie od razu z wyzywkami. Czy jak brakuje argumentow to trzeba krzyczec/wyzywac? Albo siedz cicho albo jakos sie argumentuj a nie pisz od razu: "jestes ch$#em i spie$@!)!* bo masz zdanie rozne od mojego".

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS Starter Pak

Post autor: Blackie » 2006-11-23, 15:39

Odblokuje jak nieco ochloniecie.
He only went so far as the subconscious.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS Starter Pak

Post autor: Gimiak » 2006-11-23, 20:54

Zgadza sie, ale nie zalozylem go w celu potyczek. Chcialem sie dowiedziec wiecej o PS.

Zablokowany