Gry na Wii U po polsku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2013-12-07, 16:29

Poniżej lista gier na Wii U, które zawierają język polski w grze:


Resident Evil: Revelations źródło

Marvel Avengers: Battle for Earth źródło

Teslagrad źródło

Darksiders: Warmastered Edition

Cars 3: Driven to Win


Myślę, że warto założyć taki temat. Na razie tyle udało mi się znaleźć. Jeżeli macie jakieś dodatkowe informacje na ten temat proszę o link screenshota lub tyłu okładki a zrobię update w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 2017-10-05, 11:48 przez Y2K, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Baieros » 2013-12-10, 17:48

OOOO brak przedstawicielstwa Nintendo w PL, a gry w naszym języku wydają??

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2013-12-10, 19:07

Jak zauważyłeś po pierwsze nie są to gry bezpośrednio od Nintendo. A druga sprawa jest taka, że są to gry multiplatformowe, zatem wydaje mi się, że język polski to "pozostałość" z wersji na konsole Sony czy Microsoftu. I to jest chyba jedyna szansa na język polski w grach na Wii U. Chociaż nie jest to zasada, bo z tego co widziałem np. taki Assassins Creed zarówno 3 jak i 4 nie jest po polsku :cry:

BTW Ultima sprzedaje Injustice Gods Among Us Ultimate Edition z rzekomym językiem polskim. Nie znalazłem na necie okładki z tej gry. Może ktoś to potwierdzić?
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Baieros » 2013-12-10, 21:33

Na Wii też były multiplatformy, ale tam nie spotkałem się z językiem PL, nie szukałem jakoś, ale choćby takie głupie NFSy :) Mnie to tam rybka bo przyzwyczaiłem się do gry po angielsku, ale to taki chyba miły ukłon w stronę graczy.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Storms » 2013-12-11, 09:05

Z residentem to może być tak że jak ją przenosili z 3DS to stwierdzili że machną coś w naszym rodzimym języku i przy okazji przeniosą go na na inne platformy. ;) Wii U dostało w bonusie.

BTW. Cały czas trafiam na informacje z 8 października że wersja ultimate Injustice ominie Wii U. :/ Skąd zatem Ultima ma ten produkt?

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2017-06-09, 16:08

Właśnie nabyłem Darksiders Warmastered Edition jako jedną z ostatnich gier na Wii U i ku mej uciesze z tyłu pudełka przy<Software> zauważyłem literki PL ! :D :D :D

Przez weekend sprawdzę co to za wersja.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: ramzes64 » 2017-06-10, 12:28

ja chcialem to kupic, bo gra tania jak za nowke.... ale ze dostalem cyfrowke w Xbox Live z GOLDA to sobie odpuscilem. Dwa razy tych samych gier niechce kupowac
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2017-06-13, 14:40

Potwierdzam napisy w nast. grach:
Resident Evil: Revelations;
Teslagrad;
Darksiders: Warmastered Edition;
Cars 3: Driven to Win
.


Marvel Avengers: Battle for Earth:
Wczoraj odpaliłem Marvel Avengers: Battle for Earth i się rozczarowałem: nie udało mi się znaleźć opcji (Options), a co za tym idzie, nie potrafiłem zmienić języka na polski. Pewnie trzeba zmienić region konsoli, czego nie chciało mi się robić. Może dalej nie będzie już na temat, ale chciałem przestrzec przed tą pozycją. Poza powyższym gra się strasznie wiesza, natomiast jak już w końcu uda się rozpocząć rozgrywkę, to akcja odbywa się TYLKO na ekranie Wii U, a na tv wyświetla się wyłącznie napis "Options", do którego za Chiny nie udało mi się dostać. Na necie wyczytałem, że trzeba podłączyć Wiilota żeby dostać się do opcji w czasie gry - nie ma innej możliwości dotarcia do tego i zmiany ustawień tak, by rozgrywka odbywała się także na ekranie tv! No i nie jest to tak naprawdę bijatyka, tylko akcja odbywa się poprzez klikanie w ikonki i rysowanie wzorów na ekranie touchpada. :x
Ostatnio zmieniony 2017-10-29, 16:55 przez Y2K, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Bodzio » 2017-06-15, 19:23

Gdzie kupiłeś Darksiders: Warmastered Edition w wersji PL?

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2017-06-15, 19:39

W Ultimie - 95 zł. Ale nie wiedziałem, że jest po polsku bo Ultima nic nie pisała o wersji PL. Jak pisałem wyżej, kupiłem jako jedną z ost. gier na Wii U i taka niespodzianka. :D
Jak już przy tej grze jesteśmy, to folia nie miała ani paska Nintendo ani Green Dot'u - tylko cienki 2 mm pasek, ale wyglądała na oryginalną, a nie jak folie handlarzy z allegro. Także zdziwiłem się instrukcją (co prawda tylko dwustronną), bo na pudełku pisało EN i FR, a w środku była cała po niemiecku! Zresztą był to jedyny papier w środku, nie było ani reklamówki N, ani instrukcji dot. bezpieczeństwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Gry na Wii U po polsku

Post autor: Y2K » 2017-10-05, 12:00

I mamy kolejną niespodziankę :D

Okazało się, że Cars 3 zawiera także polski język!!! Czyli oznacza to, że w 3 całkiem ostatnich grach na Wii U (Darksiders: Warmastered Edition, Cars 3: Driven to Win oraz Just Dance 2018), co najmniej 2 zawierają język polski.

Standardowo, kilka słów na temat gry i polskiej wersji. Z jakiegoś powodu, brak na rynku opakowania ENG, zarówno w polskich sklepach wysyłkowych jak i na ebay.co.uk. Widziałem tylko hiszpańskie i niemieckie opakowania. Osobiście zaopatrzyłem się w tą drugą wersję. Folia taka sama jak przy Darksiders: Warmastered Edition (zapraszam 2 posty wyżej), w środku poza kilkustronicową instrukcją w języku Goethego nie uświadczymy nic więcej.
Natomiast język polski jest do wyboru przy starcie gry. Oczywiście są to tylko napisy. Co prawda nie widziałem żadnego z trzech filmów, ale wydaje mi się, że nazwy bohaterów zapożyczono z polskiej wersji kinowej (zapamiętałem Zygzak McQueen, Natalia Pewna i Marek Marucha). Sama rozgrywka jest przyjemna i urozmaicona jak na grę wyścigową i składa się z wielu trybów po części "fabularnie" powiązanych. Moim zdaniem, przedostatnia gra na Wii U warta jest swojej ceny (ok. 40 Euro).
Obrazek

ODPOWIEDZ