Wii U

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2014-08-11, 15:22

Wow, lego city undercover jest na mojej liście też wkrótce kupię :D Napisz proszę, gra jest rzeczywiście tak dobra jak mówią?

Obecnie gram w Mario 3D World. Świetna gra i polecam ją każdemu.

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-11, 18:52

Jak tylko trochę pogram w LCU to napiszę parę zdań. Generalnie spodziewam się czegoś na wzór GTA (oczywiście ze wszystkimi ograniczeniami wynikającymi z pegi 7) i myślę, że się nie zawiodę :D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2014-08-11, 19:59

To moja jedyna recka i jednocześnie aktualnie jedyna recenzja gry na Wii U która jest na RA. :) Mogę z pewnością polecić, mnóstwo zbieractwa.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-11, 21:03

darksavant pisze:Póki co nie zamierzam nic ściągać
Rozumiem ze masz na mysli gry w dystrybucji elektronicznej? Bo jesli aktualizacje systemu - to sciagnij jak najbardziej. Nie bez powodu nazywa sie je latkami. Oszczedzisz sobie zwiechow konsoli i innych przykrych sytuacji.

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-11, 21:07

Axi0maT pisze:
darksavant pisze:Póki co nie zamierzam nic ściągać
Rozumiem ze masz na mysli gry w dystrybucji elektronicznej?
Tak. Łatki oczywiście sobie pościągam.
Storms pisze:To moja jedyna recka i jednocześnie aktualnie jedyna recenzja gry na Wii U która jest na RA. :) Mogę z pewnością polecić, mnóstwo zbieractwa.
Jakoś mi Twoja recenzja umknęła, ale jeszcze dzisiaj z przyjemnością nadrobię zaległości :D

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-13, 15:06

Wczoraj odebrałem paczkę ze swoją Wii U. Konsola miała już zaisntalowany system w wersji 4.1.0 E. Aktualizacja do systemu 5.1.1 E trwała w sumie 47 minut (z czego 18 minut to instalacja ściągniętego softu). Raz w tym czasie zerwało połączenie (po około 10 minutach), ale za drugim razem poszło bardzo sprawnie. Po update'cie zostało 3,57GB miejsca.
Sama konsola zrobiła na mnie świetne wrażenie. Całość wykonana jest bardzo solidnie, co mnie poniekąd zaskoczyło bo w dwóch czy trzech recenzjach spotkałem się z informacjami o skrzypieniu obudowy tak konsoli jak i GamePada, czego w swoim egzemplarzu nie uświadczyłem. Jedyne do czego bym się mógł na siłę przyczepić to luźno umieszczone przyciski A, B, X, Y na GamePadzie (ruszając nim po prostu grzechoczą). Sam GamePad jest spory, ale dobrze leży w dłoniach i jest lekki, więc jego użytkowanie nie powinno męczyć (grałem dwie godziny bez przerwy i było OK). Pierwszy raz w życiu miałem też w rękach Wii Remota i także on zostawił po sobie pozytywne wrażenie.
Jeżeli chodzi o gry to na razie pograłem kilkadziesiąt minut w New Super Mario Bros. U i były to jedne z najszczęśliwszych minut w tym roku :D Jutro spróbuję wygospodarować trochę czasu by rzucić okiem na LCU.

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Wii U

Post autor: badPixel » 2014-08-14, 13:26

To może i ja opiszę swoje pierwsze wrażenia.
Do gamepada nie mam żadnych zastrzeżeń bo wreszcie nie ma wojen o TV z moją pociechą. Pad jest zaskakująco wygodny, jedynie jestem rozczarowany faktem że nie można pada używać do grania w gry Wii. Zastanawiam się też czy nie można było zrobić ekranu 3D jak w 3ds...

Sama konsola robi dobre wrażenie, zdaniem laika (mojej żony) obudowa nie wiele różni się od starej obudowy Wii i w sumie ma sporo racji. Konsola wygląda estetycznie, mam jednak nadzieję, że różnica technologiczna pomiędzy starą a nową konsolą będzie o wiele bardziej widoczna :)

Co do gier to miałem krótką możliwość pograć w SM 3D Worlds oraz Super Luigi U.
No dobra gra się nawet przyjemnie, obraz w HD robi wrażenie, grafika w grach (zwłaszcza w SM3DW) wypieszczona w każdym detalu, nie mogę się jednak pozbyć natrętnego wrażenia, że N wciąż jedzie na powielaniu starych pomysłów.
Doczepił bym się również do poziomu trudności w tych grach - a właściwie powinienem napisać "poziomu łatwości" ale tego nie zrobię bo to tylko takie moje subiektywne odczucia gracza wychowanego na starych 8 bitowych grach. Moja córa bawi się wyśmienicie :D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2014-08-14, 13:39

badPixel pisze: jedynie jestem rozczarowany faktem że nie można pada używać do grania w gry Wii
Ale....nie ma czegoś takiego jak "kompatybilność przyszła". Możesz za to grać na gamepadzie w gry Wii tak jak na TV i nie musisz podpinać sensorbara bo pad ma go już wbudowanego. :)
badPixel pisze:Zastanawiam się też czy nie można było zrobić ekranu 3D jak w 3ds...
Może i można było, ale gamepad i tak jest już dość mocno naszpikowany technologią, dodanie do tego jeszcze 3D skróciło by i tak krótki czas pracy baterii.

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: Wii U

Post autor: matzll » 2014-08-15, 10:58

Jest mega wyprzedaż gier od Ubisoftu w e-shopie. Wszystkie tytuły -50%.
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-18, 14:36

Kurt pisze:Wow, lego city undercover jest na mojej liście też wkrótce kupię :D Napisz proszę, gra jest rzeczywiście tak dobra jak mówią? .
Zgodnie z obietnicą, tak na szybko kilka słów po pierwszym zetknięciu z LCU.

Konsolę mam już od kilku dni, ale dopiero dzisiaj znalazłem chwilę (jak dotąd każdą wolną godzinę wypełniał mi NSMBU), żeby odpalić grę i zobaczyć wreszcie jak toto wygląda na żywo. W planie miałem posiedzieć parędziesiąt minut, żeby tylko bliżej przyjrzeć się tytułowi, a skończyło się na 3 godzinach grania, zrobieniu dwóch chapterów, poprzedzonych dość długim wałęsaniem się w celu zbierania pieniędzy i klocków :) Czyli króko mówiąc gra wciąga jak bagno.

Kilka wniosków, takich na gorąco (w fabułę nie będę się zagłębiał, bo jest na to za wcześnie).

Samo miasto jest pięknie zrobione, tętni życiem, mieni się kolorami, jest przepełnione bawiącymi oko detalami. Na każdym kroku można się natknąć na odniesienia do do filmów i popkultury (Titanic, Brudny Harry, Sherlock Holmes z dr Watsonem, pączki jako nieodłączny towarzysz policjantów). Także humor sytuacyjny stoi na wysokim poziomie. Moim faworytem jest w tej chwili wiewiórka łowiąca ryby w Parku Narodowym Bluebell :lol: Fajnym bajerem jest też skanowanie terenu w poszukiwaniu przestępców i szukanie śladów na ziemi za pomocą gamepada.

A wady? Przede wszystkim cisza. Jadąc samochodem słychać tylko i wyłącznie odgłos silnika, huk sypiących się po każdej kolizji klocków i krzyki uskakujących spod kół pieszych (do tego dochodzi oczywiście klakson i syrena jeżeli jedzie się radiowozem). Zdecydowanie brakuje mi tu "gieteowych" audycji radiowych czy chociażby jakiejkolwiek muzyki. Same pojazdy też prowadzi się trochę dziwnie. Jeżdżą strasznie sztywno i brakuje hamulca ręcznego, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Niektóre lokacje są całkowicie wyludnione, najlepszym przykładem są doki, gdzie zaczyna się akcja LCU. Poza Chase'm nie ma tam dosłownie nikogo. Na szczęście jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki "życie" pojawia się po przekroczeniu płotu odgradzającego port od reszty miasta. Ostatnią, wadą jaką bym wymienił są długie loadingi. Sama gra ładuje się na oko z 1,5 minuty. Potem w trakcie gry jest nieco lepiej i wchodząc do budynku czy podczas ładowania przerywnika poczekamy już tylko ze 30 sekund.

Pomimo tych kilku niedociągnięć póki co nie żałuję ani jednej wydanej na LCU złotówki.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2014-08-18, 15:10

Rozumiem :) Zapowiada się ciekawa zabawa. Polecam Tobie 3d land, gra wciąga jak bagno.
Chociaż masterowanie ostatniego poziomu jest dla największych fanów :)

darksavant
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2014-05-15, 21:17

Re: Wii U

Post autor: darksavant » 2014-08-18, 16:59

3D World na pewno spróbuę, tym bardziej, że jest dość wysoko na mojej liście zakupów. Konkretnie na drugim miejscu zaraz za Pikminami 3, albo na trzecim za jeszcze Mario Kart 8 (gra jest świetna, ale mam jeszcze zupełnie nie ogranego Double Dash'a z GameCuba, stąd moja zwłoka odnośnie zakupu tego tytułu).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-19, 11:29

Ubisoft oglosil wlasnie ze wycofuje sie z produkcji dojrzalych tytulow na Wii U. Ostatnia gra tego typu to Watch Dogs i wiecej nie bedzie. Tak wiec drodzy posiadacze wspomnianej konsoli - po EA mamy kolejna firme ktora rezygnuje z portowania gier na Wii U. Tak wiec nie bedzie zadnych wiecej Assassin's Creed, Splinter Cell, Ghost Recon, Sniper... itd. Zostaje za to Just Dance, Ryman, Szalone Kroliki i pewnie jakies popierdolki. Jak to sie mowi - szczury zaczely uciekac z tonacego okretu juz na powaznie. Pozostaje tylko wspolczuc tym ktorzy zakupili te konsole jako swoj podstawowy sprzet do grania.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2014-08-19, 17:10

Gier od ea nie lubię, a Ubisoft mało do mnie przemawia, te asasyny mnie nie bawią.

Na chwilę obecną konkurencja poza multiplatformami typu nfs, fifa i kolejnych strzelanek niczym się nie wyróżnia.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Wii U

Post autor: Affciu » 2014-08-19, 17:25

Akurat WiiU z tej trójki obecnie ma chyba najlepszą i najbardziej bogatą ofertę. Mamy klasycznego Mariana, remake Zeldy, Mario Karta, dziwadło od Platinum Games. PS4 z dwoma wartymi uwagi ekskluzywnymi grami może się schować, podobnie Xbox One, z którego gry powoli są portowane na PC. Patrząc na zapowiedzi to fakt, na PS4 niby są The Order i Uncharted 4 a na XOne Halo 5, ale to wciąż za mało aby pokonać przepaść w grach ekskluzywnych względem WiiU (na które zapowiedzi też prezentują się świetnie - Bayonetta 2, Xenoblade Chronicles X, nowa Zelda).

ODPOWIEDZ