Sega Saturn - kilka pytan

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: mog123 » 2007-04-19, 20:30

W wakacje przymierzam sie do saturna, wiem ze to swietna konsola(wyprzedze axiomata i napisze , ze za caloksztalt i ilosc dostepnych tytulow) ; )
Nurtuje mnie jedno, na ebayu ani nigdzie na wikipedii nie moglem wyczytac:

Czy na japonskiego saturna wyszedl Ultimate Mortal Kombat 3? Bo widzialem tylko wersje US.

Jakies tanie sklepy ibejowskie?(Morden?)

Tak zebym moze z jakichs drobniakow zaczal stukac na jakies tytuly.

Pozdro =]

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Morden » 2007-04-19, 20:48

Na japonskiego Sata z Mortali wyszedl tylko MK2 [モータルコンバットⅡ]. Reszta wyszla zarowno w US jak i EU, wiec jesli wersja PAL ci nie lezy, a bardzo chcesz miec NTSC, bedziesz musial zadowolic sie US.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Axi0maT » 2007-04-20, 07:00

mog123 pisze:wyprzedze axiomata i napisze , ze za caloksztalt i ilosc dostepnych tytulow) ; )
No co za zlosliwiec... Czasami odnosze wrazenie ze wygladasz wlasnie tak jak to male, wstretne bydle z twojego avatarka ;)

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: mog123 » 2007-04-20, 07:19

Lepiej podaj jakies sklepy z tanimi grami na saturna ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Axi0maT » 2007-04-20, 08:54

W necie nie znam zadnego. Nawet u mnie w miescie kiepsko z grami na ta platforme. W 3 komisach lacznie bedzie ze 2 gry :( Jedyne zrodlo jakie znam to Allegro... no chyba ze z ebay'a bedziesz sciagal. Ja tez sie za Saturnem ostatnio rozgladalem, ale ostatecznie chyba zainwestuje w DreamCasta albo Sega 32X

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: froger3 » 2007-04-20, 10:14

Dynia ostatnio powystawial kupe gier na Sata W FOLII za grosze. Choc nie mam sata lyknela bym z miejsca gdyby nie rata za aparat:(

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2807317

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-20, 13:26

mog123 pisze:Lepiej podaj jakies sklepy z tanimi grami na saturna ;)
Dzial Sega Saturn na Play-Asia

No bo coz ja innego moge szczerze polecic, jak ktos pyta gdzie mozna okazyjnie (i nie tylko) kupic gry? Podkreslam, ze jak sie sprawdzi w/w dzial tylko raz, to ceny beda roznie atrakcyjne (czytaj: czesto wcale), dlatego trzeba - jak zawsze na Play-Asia - regularnie kontrolowac czy i czego sa przeceny. Milego polowania.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: mog123 » 2007-04-20, 13:46

No raczej przymierzam sie do white edition sega saturn, a ta zostala wydana tylko w japoni. Znajac mnie, to tylko japonskie gry wchodza w rachube ; )

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: mog123 » 2007-04-22, 11:51

a jak jest wszystko zapisywane na saturnie?
Na RAMpacku?
Jelsi tak to jak jest zorganizowana pamiec?
I po co wtedy na saturnie potrzebny jest RAMPack zeby odpalic kilka gier?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Morden » 2007-04-22, 16:26

Saturn posiada wewnetrzna pamiec na ktora zapisywane sa save'y. Dostepne sa oczywiscie karty pamieci wpinane tam, gdzie wpinamy wszystkie inne rozszerzenia.

Dodatkowy RAM spelnia dokladnie te sama funkcje co expansion pak w przypadku Nintendo 64. Wiecej pamieci ram = wieksza ilosc sprite'ow na ekranie w takim na przyklad Street Fighter Zero 3.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Ukukuki » 2009-01-24, 21:55

Nie wiedziałałem ,że gry na Saturna są takie fajne :P http://www.sega-saturn.net/gallery/inde ... gal=0&pg=0 , musze go mieć :roll:


Mam jedno pytanie Saturn ma zasilacz wbudowany?
Famicom!

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Blackie » 2009-01-25, 01:52

Tak. Saturn ma zasilacz wbudowany. Szczerze mowiac to Saturn (dla mnie) nie przetrwal proby czasu. Skonczylem na niej na przestrzeni 3. lat takie hity jak Panzer Dragoon Saga, Guardian Heroes, Nights, Saturn Bomberman czy Burning Rangers (ktore gry zreszta posiadam) i musze przyznac, ze wiele mnie kosztowalo, by je ukonczy. Choc trzy z nich strasznie mi sie podobaly graficznie - Saturn Bomberman (co tu duzo pisac - 2D w czystej postaci), Guardian Heroes i Nights. Nights ma nieziemski klimat i muzyke. Oczywiscie ukonczylem jeszcze kilka innych tytulow, ale jakos bez wiekszej zajawki. Jak ktos nie ma sentymentu do tego sprzetu (a co za tym idzie - nie posiadal go) to moze sie niezle rozczarowac. Takie jest moje zdanie w temacie Saturna.
He only went so far as the subconscious.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Ukukuki » 2009-01-25, 09:18

Mi się strasznie podoba ta grafika 2D, jak się rozczaruje to trudno zawsze można sprzedać :wink: . Do samego Saturna raczej nie mam sentymentu, chociaż pamiętam reklame tej konsoli w Amidze czy test w jakimś programie chyba na polsacie, ładnych pare lat temu. Ale są na niej gry z blaszaka do których mam sentyment Road Rash, Panzer Dragoon, Duke Nukem 3D, Bug. Jest równierz Metal Slug, spora ilość bijatyk 2D czy gier typu Shoot 'em up, jeszcze kolega mnie ostatnio nakręcił na Magic Carpet :smile: . Ta generacja konsol mnie omineła bo dostałem komputer a miło będzie sobie powspominać na Saturnie przy okazji poznając (mam nadzieje) wiele świetnych gier.


Mam świadomość ,że część tych gier może być trudno dostępna przy okazji droga, ale o to będe się martwił później^^.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Blackie » 2009-01-25, 10:49

Oj, mysle, ze powinienes zaczac sie juz wczesniej martwic o gry. Pamietam, ze ja zakupilem swojego Saturna z Panzer Dragoon Zwei i potem dlugo nic nie mialem, bo nie moglem dostac zadnej wartosciowej i dobrej gry na ten sprzet. A co do 2D to Saturn praktycznie zostal stworzony do tego rodzaju gier. Na dodanie chipa 3D w ostatniej chwili sie zdecydowali ; )
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sega Saturn - kilka pytan

Post autor: Axi0maT » 2009-01-25, 11:32

Na Saturna jest sporo swietnych shooterow 2D z takim wlasnie sejgowo-arkejdowym klimatem... moze nie jest to jakosc jak na DreamCast ktory jest chyba najlepsza konsola pod tym wzgledem (w mojej ocenie), ale i tak Saturn daje rade.

PS: Blackie, Ty to masz jakis dziwny gust.. Saturn nie przetrwal proby czasu? Ja uwazam wlasnie calkiem odwrotnie. To konsolka ktora trzyma sie jakby ja zamrozili dopiero przed chwila. Tytuly 3D raczej juz traca myszka, podobnie jak te z PSXa czy N64, ale 2D jest po prostu przepiekne :)

ODPOWIEDZ