3DS Newbie

Wkraczając w nowy wymiar.
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-11, 07:16

Zachciało mi się 3DS'a i... no właśnie. I co? Zdałem sobie sprawę, że poza tym jakie gry wyszły na tę platforme - to niewiele o niej wiem. Mam więc kilka pytań:

Jaki model?
Podstawowy wydaje mi się za mały. XL wygląda z kolei na za dużego do kieszeni. Na codzień jestem przyzwyczajony do ekranów 4' i 5'. Czy na XL nie ma pikselozy?

Używka?
600 zł za konsole przenośną to zdzierstwo, a 3DS jest już troche na rynku. Na co zwrócić szczególną uwage przy kupowaniu używanej konsolki? A może jednak lepiej brać nówke, aby uniknąć rysek?

Ceny gier
Jak to jest z cenami? Da się wyrwać jakieś lepsze tytułki za +- 60 zł? Czy w eshopie są często jakieś fajne promocje?

Do czego służą karty AR?

O co chodzi z tym street passem?

Homebrew. Czy jezeli kupie konsole na której ktoś wcześniej używał r4 czy innego acekarda, moge mieć problemy z Ninny?
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-11, 08:37

Jak dla mnie podstawowy model ma wystarczająco duży ekran. Z XL zrezygnowałem, kiedy zorientowałem się że jest większy od GB Classic. Polecałbym jeszcze New 3DS. Został dodany C-stick (druga gałka), NFC, poprawiono 3D (różnica jest naprawdę zauważalna) plus podciągnięto bebechy i kilka gier będzie działało tylko na New 3DS (Xenoblade Chronicles bodajże).
600 zł kosztuje nowy New 3DS, jeżeli chciałbyś używkę to musisz polować bo nie ma ich jeszcze dużo, ale czasami trafiają się okazje. Ja za New 3DS plus + MM + figurka skull kid dałem 500 zł. Wszystko w stanie idealnym w pudełkach.
Przy starej wersji używki można dorwać za jakieś 300 zł. Co do rysek to wszystko zależy od tego jak się trafi. No i na ile wyceniasz ryski.
Co do cen, największe tytuły chodzą po 100-150 zł, ale w Eshopie jest trochę darmowych gier (Pokemon Rumble World wymiata). Poza tym jest też trochę pomniejszych tytułów, które powinny być fajne a są tańsze (super street fighter IV za 50 zł).
Karty AR to są minigry wykorzystujące wirtualność rozszerzoną.
StreetPass - jeżeli zbliżysz do siebie dwa 3DS'y to wymienią się one danymi. Pozwala Ci to zbierać puzzle czy grać w minigry w Nientendo Plaza. Dodatkowo niektóre gry też korzystają z tej funkcji, dając Ci jakieś bonusy za streetpass hity, ale zależy od gry co to dokładnie jest.
Co do Homebrew, to raczej nie powinno być powinno być problemu, ale niech wypowie się ktoś kto się na tym bardziej zna.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: 3DS Newbie

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-11, 09:05

To ja się podłączę do tego tematu, jako że też jakiś czas temu poczułem powołanie do zakupu New N3DS. Planuję zaopatrzyć się we własną sztukę do jesieni tego roku.

@ Kiriki-kun
Gdzie dostanę nowego New N3DS za 600 złotych? Raczej nie ma szans na taką cenę w Ultimach i innych Menago, nie wspominając już nawet o typowo hipermarketowych przybytkach typu Saturn czy MM.

Zastanawia mnie też poruszona tutaj pokątnie kwestia relacji modelu podstawowego i XL. Nie ukrywam, że, zdecydowanie wolałbym większy ekran, natomiast ciężko w internetach znaleźć jednoznaczne informacje o stopniu obniżenia grafiki. Po prostu bardzo często wypowiedzi wykluczają się wzajemnie. Czy ktoś byłby w stanie przybliżyć jak się sprawy mają przy rozciągniętym obrazie, szczególnie w przypadku gier stworzonych stricte pod klasycznego N3DS? Nie jestem wizualną prostytutką, ale też nie jest tak, że ząbki umożliwiające przygotowanie bułki tartej po otarciu o ekran nie robią na mnie żadnego wrażenia.

I finalnie - czy w przypadku gier na klasycznego N3DS możemy mówić o podróbkach? New N3DS byłby moją pierwszą konsolą przenośną z kolorowym wyświetlaczem, więc koniecznie będę chciał nadrobić parę interesujących mnie gier z poprzednich generacji.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-11, 12:07

http://allegro.pl/new-nintendo-3ds-czar ... 82133.html
Polują na Allegro można nawet lepsze trafić.
Co do ekranu to nie miałem porównania , ale już na mniejszej wersji widać piksele w majora's mask.
Chodzi Ci czy można odpalić emulatory na 3DS? Czy że można się nadziać na podróbke?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-11, 12:20

Dzięki za odpowiedź. W moim przypadku jednak mały 3DS odpada. Jest zwyczajnie za mały - natomiast na funkcjach New 3DS'a mi nie zależy - wątpię, żeby większość gier ukazywała się na niego - to taki bardziej DSi - ma jakieś funkcje, ale wystarczy do zabawy zwykły DS
Sega!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: 3DS Newbie

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-11, 13:41

Ja również dziękuję za pomoc.
Aaaaa, takie coś, no ale wiesz, to są takie nówki-nie-nówki (niech sprzedawca zdefiniuje "drobne ślady użytku"). :) W każdym razie zawsze jest to jakiś trop, dzięki.
Kiriki-kun pisze:Chodzi Ci czy można odpalić emulatory na 3DS? Czy że można się nadziać na podróbke?
Oczywiście chodzi mi o fizyczne podróby gier, czy można się na takie coś nadziać na allegro//ebay'u, tak jak w przypadku gier na Advance'a, NDS i - ewentualnie - po czym można poznać podróbę na N3DS?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: kolo » 2015-06-11, 17:38

Programatory pod 3DSa są pierońsko drogie (~300zł) a z tego co słyszałem Nintendo ostatnio zaczęło banować usługi sieciowe w konsolach które z tego korzystały. Programatora z DSa nie testowałem, ale z tego co wiem już lata temu przestały wychodzić do nich aktualizacje więc jeśli Nintendo zdołało jakoś rozgryźć jak je zablokować (a wiem że kolejne generacje DSa blokowały stare, niezaktualizowane programatory) to sobie w homebrew nie pograsz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-11, 20:29

kolo pisze:Programatory pod 3DSa są pierońsko drogie (~300zł) a z tego co słyszałem Nintendo ostatnio zaczęło banować usługi sieciowe w konsolach które z tego korzystały. Programatora z DSa nie testowałem, ale z tego co wiem już lata temu przestały wychodzić do nich aktualizacje więc jeśli Nintendo zdołało jakoś rozgryźć jak je zablokować (a wiem że kolejne generacje DSa blokowały stare, niezaktualizowane programatory) to sobie w homebrew nie pograsz.
Głównie to mnie właśnie martwi - możliwość bana na eShop. Z PSNa korzystam regularnie i podejrzewam, że z 3DS'em byłoby podobnie. Te programatory do 3DS'a mnie nie kuszą zbytnio, a na DS'a już sprawdziłem to co mnie ciekawiło ze sceny (smash bros i tak chyba nie został dokończony...). Więc... jeżeli ninny nie daje banów na konsole które korzystały z programatorów starszej generacji - to spoko. Jeżeli daje, to trzeba będzie uważniej szukać konsoli używanej :D
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-11, 20:36

Hmm, nawet nie wiedziałem że można było się tak naciąć :)
Jednym słowem nie warto ryzykować kupując konsolę z programatorem, jakkolwiek się nazywają.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: ramzes64 » 2015-06-11, 21:25

NEW Nintendo 3DS bierzcie... lepszy od klasycznego, ma niewiele wiekszy ekran, ale wciaz mniejszy od XL ... jest to cos pomiedzy. To jest najlepsza wersja
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-11, 21:42

Też tak uważam, a jak teraz myślę nad cenami to bywają porównywalne, a przynajmniej nie ma takiej dużej różnicy

Avoth
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2007-06-12, 16:40

Re: 3DS Newbie

Post autor: Avoth » 2015-06-14, 11:43

Trwa jeszcze promocja na New 3DS'a w ultimie za 699zł. Ja się skusiłem i grzecznie czekam na dostawę :D

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-17, 16:55

A jeszcze jedno pytanko - o co chodzi z tymi kodami PIN, czy czymś w tym rodzaju? Każdy DS ma swój rzekomo (pojawia się taka informacja na aukcjach, jak zauważyłem).
Sega!

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: 3DS Newbie

Post autor: przemorg » 2015-06-17, 17:23

Jako, że to temat od Forte, pozwolę zadać sobie tutaj pytanie :) .

Czytając ten temat zaczarowaliście mnie i postanowilem zakupić to cacko :) .
W skrocie, 3DS Aqua Blue, z oryginalnym opakowaniem, etc. + Mario Kart 7.
Moje pytanie dotyczy r4i - znalazłem informacje, ze to cos jak zwykly kart, tylko ze na kartę microSD, czy jak ktoś używał tego na 3ds'ie to możliwe, że może dostać bana na eshop/itd? Na jakiej zasadzie działa takie r4i do 3dsa?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-17, 17:44

przemorg pisze: Moje pytanie dotyczy r4i - znalazłem informacje, ze to cos jak zwykly kart, tylko ze na kartę microSD, czy jak ktoś używał tego na 3ds'ie to możliwe, że może dostać bana na eshop/itd? Na jakiej zasadzie działa takie r4i do 3dsa?
Z tego co się dowiedziałem, to w istocie, R4 imitują zwykłe gry i nie zbanują Ci konsoli za ich używanie (aczkolwiek nikt nie powiedział, że jest to niemożliwe). Ban w 3DSie natomiast działa tak, że uniemożliwia Ci jakąkolwiek aktywność Online, poza korzystaniem z eShopu i przeglądaniem sieci w przeglądarce - banują konsole które używały Gatewaya i Sky3DS.

Wniosek? Lepiej nie kombinować :)
Sega!

ODPOWIEDZ