Mój retro śmietnik :) [Wielki UPDATE 07.03.2016]

Regulamin forum
Rozdział III
Kolekcje retrogersów
1. Dopuszczalne jest ukazywanie kolekcji w zdjęciach i filmach.
2. Zdjęcia powinny być zawarte w funkcji mimg.
3. Tytuł kolekcji powinien zaczynać się tagiem z własnym nickiem.
4. Jeżeli coś z prezentowych rzeczy chcesz sprzedać, umieść to w pchlim targu. Wszelkie oferty sprzedaży będą usuwane wraz z całą kolekcją użytkownika.
przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-03-22, 22:33

Hej!
Dziś stałem się posiadaczem kilku nowych zabawek :) . Mianowice, wybrałem się na pchli targ, celem kupna żarówki h7, (spaliła mi się). Chodząc od stoiska do stoiska żarówek nie kupiłem, jednak z gołymi rękoma do domu nie wróciłem :) .

Na pierwszy ogień poszło stoisko jakiejś Turki (dość upartej).
W ich używanych ciuchach, hulajnogach i innych niepotrzebnych mi rzeczach znalazłem te oto przedmioty:
1) Handy Boy - kolor zaczął zmieniać, ale nie ma żadnych śladów użytkowania. Pewnie leżał i czekał na mnie i moje 5€ :) .
Obrazek

2) Light Max do Game Boy'a. Kolejny, w oryginalnym opakowaniu dodatek do cegiełki. Też 5€, podobnie jak wyżej, bez śladów użytkowania.
Obrazek

3) The Legend Of Spyro: The Eternal Night - szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem o istnieniu tej wersji. Bardzo byłem zadowolony, gdy się do niego dokopałem :) . O dziwo, jest w stanie bardzo dobrym z oryginalna instrukcją :) .
Obrazek

Myślałem, że już nic nie kupię, jednak donośny głos pijanych rodaków zwrócił moją uwagę na stoisko z starymi kielichami, a dokładniej na to co było pod nim. Znalazłem tam 2 ciekawe przedmioty. Były to:
4) Kierownica do Nintendo 64 - Mad Catz. Szczerze mówiąc nie kupiłbym jej gdybym nie zaraził się tutaj "pudełkową manią" :D. Kierownica jest we wzorowym stanie. 0 rys, oryginalne (choć pewnie od przerzucania, zdezelowane opakowanie) i co najlepsze, oryginalna instrukcja i karta gwarancyjna(!) z 430 Raleigh Ave El Cajon, CA 92020 (USA). Od razu zapytałem o cenę. Mój zapał minął po usłyszeniu 15€ :D . - Ostatecznie zapłaciłem 13€, ale kolejny opisany przeze mnie przedmiot dostałem za 1 € :) .
ObrazekObrazek

5) Widząc takie dziwactwa oznaczone logiem Atari, nie mogę przejść obok nich obojętnie :) . . Kontroler do Atari! Po przeszukaniu internetu znalazłem oryginalna nazwę: ATARI 2600 & 7800 Pro-Line / Deluxe Joystick / Super Controller Rev 1.
Stan jest salonowy. Przeczyściłem go dodatkowo i sprawia świetne wrażenie. takie dziwactwa moim zdaniem upiększają każdą kolekcję :) .
Obrazek

Jadąc już do domu zauważyłem szyld Osternbasar fur krank Kindern.
Wszedłem zobaczyć jak wygląda taki bazar. Byłem mega pozytywnie zaskoczony. Atmosfera jest bardzo miła. Był poczęstunek, kawa i herbata. Wszystko było w muzeum kilometr od mojego mieszkania. Przedmioty były dość drogie (np. bierki 10€), ale po rozmowie z Paniami dowiedziałem się, że sprzedaż (pieniądze) z każdy z trzech pokoi przeznaczane są na 3 dzieci mające poważne problemy ze zdrowiem. W ostatnim z nich zobaczyłem coś co przykuło moją uwagę. Był odtwarzacz Blue-ray w pudełku a na nim pudełko z... kolejną kierownicą Mad Catz (tym razem w wersji Racing Wheel do PlayStion). Pudełko było w idealnym stanie i cena początkowa wynosiła 15€ (myśleliśmy, że to nowa sztuka), jednak po zajrzeniu do środka cena spadła o połowę. Kierownica była zakurzona i poszycie kierownicy było brudne. Nie myśląc długo zapłaciłem wspomnianą kwotę, a Pani podziękowała mi za 7€ dla chłopczyka z chorym sercem. Kierownica po przeczyszczeniu wygląda jak ta od N64 :) . Ja natomiast spędziłem popołudnie grając w Oddworld Abe's Exoddus na kierownicy :D.
Obrazek

Tak więc podsumowując dzień, żarówek nie ma, ale też jest zajebi*cie :D .

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-04-08, 15:17

Kolejna, mam nadzieję, że zadowalająca aktualizacja ode mnie :) .
1) Udało mi się tanio wyrwać Sega Master System II:
Obrazek

Obrazek

Tak się złożyło, że sprzedający dysponował także drugą MSII. Tym samym, stałem się posiadaczem dwóch konsol, jedna z nich ma wbudowaną grę Sonic the Hedgehog a druga Alex Kidd in Miracle World :) .

2) Ojjj tutaj musiałem się naczekać, jednak wczoraj w końcu przyszła paka. Wędka do Segi Dreamcast!

Obrazek

Troszeczkę brudna, jutro się tym zajmę :) .

3) Gry do DC'ka, wydaje mi się, że dorwałem niezłą kolekcję :) . Wszystkie niemal bez rys, jedynie SCII jest do wymiany.
Obrazek

4) Zakup z dziś, kolejny DC, pisaliście żeby brać, to łyknąłem, wraz z oryginalną kierownicą :) .
Obrazek


5) Gry PSX. Tak jak kupuje wszystko za granicą, tak jak kupiłem w PL na Allegro, to pudełka przyszły porozwalane i pooklejane jakimiś reklamami :/ . Będzie reklamacja. Te 3 jedna są w spoko stanie, noo poza tymi naklejkami ;) .
Obrazek

Gdy wrócę z pracy, zaktualizuję cały temac. Mam fajne fotki Menacera i innych zabawek. Dodam opis i uszereguje z podziałem na platformy, jednakże teraz już spadam do pracy :) . Oczywiście będę wdzięczny za każde spostrzeżenie i komentarze. Pozdrawiam!

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: okult » 2015-04-09, 19:57

Segi spoko. Zwłaszcza ta z Sonic bo na Europę szły z Alexem. Ja poluję na MS1 ale to musi troche poczekać bo zaczyna brakować miejsca i żona krzywo już patrzy ;)
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-04-12, 19:08

Noo tym bardziej, ze 1 z nich kosztowała całe 10zł :P .
Dziś też trochę połowiłem, może nie ma jakichś świętych graali, ale płaciłem dziś MEEGA grosze (np. psOne z zestawem - 2€ :P ).
Przechodząc do sedna. Pojechałem na pchli targ, gdzie czekało na mnie kilka gratów :) :
1) dwa oryginalne pady do Xboxa w świetnym stanie
Obrazek

2) Playstation One - co prawda pad zżółkły, ale wszystko 100% sprawne :) .
Obrazek

3) Uwielbiana przeze mnie konsola - Dreamcast! - To mój w tym momencie trzeci :D . Jak go zobaczyłem, to myślałem, że już go nie kupię, bo do stoiska gdzie sie znajdował była kolejka, na szczęście ulokowany był baardzo z boku. Gdy już do niego dotarłem, nie było opcji by go nie kupić :) . Na widoku byłą tylko konsola z instrukcjami, ofoliowany dreamkey i 2 pudełka od gier. U góry znajdował się Chu-chu, jednak to co pod nim było konkretnie mnie zaskoczyło - Resident Evil 3, salonówka z płytą DreamOn 01 :) . Myślałem, że to tyle i zacząłem ciąć cenę. Udało mi się ugrać satysfakcjonującą kwotę, po czym, kobieta powiedziała, że do zestawu było dodawane to co w torbie, czyli, 2 org pady, karta pamięci, kable i kabel VGA (który dopiero zobaczyłem w domu :D ). Mega jestem zadowolony. Konsola jest w świetnej kondycji, możecie rzucić okiem na fotkę, kolor ze środka - jest taki sam jak z wierzchu (dla porównania DC'ek, którego kupiłem w pon, nadgryziony już zębem czasu).
Obrazek
Obrazek

Oblecieliśmy cały targ i mieliśmy już jechać do domu, ale 2 dni temu dowiedzieliśmy się, że organizowana jest wystawa, ze szkoły, niecałe 3km od domu, tam też się udaliśmy. Wszystko rozpoczęło się od 11 (my byliśmy po 13), a tam prawie pustki. Wystawa okazała się miłą niespodzianką :) . Czwarta pozycja to graty z pudełka "wszystko za 1€".
4) 15 elementów - m. in. 2 oryginalne ładowarki do 2DS, pokrowiec Big-ben z zawartością (2 pokrowcami na gry, ściereczką i rysikami), gry do PSX - w liczbie 13. Ostatecznie udało mi się kupić wszystko za 10€, więc wydaje mi się, że zakup jak najbardziej na plus.
Obrazek

5) zadowolony, że mam w końcu nadwyżkę bardzo ładnych pudełek do PSX, zauważyłem kolejne gry. Podszedłem więc i zapytałem po ile są (m. in. była gra Worms - jak już pisałem wcześniej, polski sprzedawca wysłał mi porysowaną i w całym popękanym pudełku, a zapłaciłem 33zł :yell: ). Pani odpowiedziała, że samych gier nie sprzeda, może sprzedać jedynie w zestawie, czyli 8 gier, 2 PSX'y z okablowaniem, 3 pady z czego jeden chińczyk :D . Podała korzystną cenę, jednak zbiłem jeszcze 5€ i wziąłem :D . Ogólnie ciekawa sprawa, bo gra Sports Car GT jest zupełnie nowa we folii :P . No i ciekawe było dla mnie to NAMCO Museum - pierwszy raz widzę to na oczy.
Obrazek
Obrazek

To w sumie tyle z dziś, pozdro ;) .

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-06-19, 16:32

Ogromna aktualizacja pierwszego postu :) . Dajcie znać jak waszym zdaniem wygląda aktualna szata graficzna :) .

Serdecznie pozdrawiam!

meres
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2014-05-02, 18:46

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: meres » 2015-06-24, 06:48

Siemka mam pytanie chodzi mi pudlo Od GC wiem ze konsole masz fioletowa, a pudełko od srebrnego. Nie chcesz go sprzedać? Mi by się bardzo przydał ten box. Pozdro
Obrazek

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-06-24, 12:42

Obrazek
;)

meres
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2014-05-02, 18:46

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: meres » 2015-06-24, 14:40

Ok spoko rozumiem :-)
Obrazek

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2015-07-09, 23:15

Hej :) .
Tak jak pisałem już w temacie 3ds, otrzymałem ową konsolkę po 2 tygodniach oczekiwania. Przyszłą w moje urodziny :) .
Zestaw jak za te pieniądze, które dałem zaskoczył mnie w 100%.
Obrazek
W komplecia MK7.
Obrazek
A tak prezentuje się po rozpakowaniu. Karty 3d jeszcze nigdy nie otwierane.
Obrazek
Świetna konsolka! 3d działa wyśmienicie, dla mnie wykonanie jest bardzo ergonomiczne. Duzym plusem jest stacja dokująca. Na baterii spokojnie mogę grać 4h, więc nie ma powodu do narzekań ;) . Zakupiłem już kilka tytułów i w wolnym czasie ogrywam :) .

Następnie chciałbym pokazać Wam jedne z lepszych zbiorów, które udało mi się dorwać na pchlim :) .
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
W prawdzie gameboy be szybki, ale za niego wraz z 10 grami, pudełkiem itd. dałem 16€, więc wygrałem życie :D. Poza tym tak jak na obrazku: org pistolet do psx, kontroler od 1 wersji psx, 2 gry na ngage, Fire Emble i Kingdom Hearts na 3dsa, itd.

Kolejno:
ObrazekObrazekObrazek
Juz nie wiem ktory z kolei Dc'ek. Tym razem W KOŃCU(!) z oryginalnym zestawem. Pakuje w pudełko moją igiełkę a ten do żyda. W końcu mam spokój z Dreamcastami :) .

Jeden z ostatnich nabytków to... Kolejny pistolet do psx'a! Jak nie mialem zadnego i szukalem to nie bylo, teraz w przeciagu 3 dni mam 2.
ObrazekObrazek
Kosztował całę 10€ więc wydaje mi sie za super trafilem :) .
To tyle, kolejnym updatem (mam nadzieje) ze niebawem :) .

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: Jedah » 2015-07-26, 17:35

Uou! Kolekcja megaaa! Gratki! Szczególnie podoba mi się zbiór wyśmienitych tytułów na Dreamcasta. Zastanawiam się czy ta minigierka z Crashem to oficjalny produkt. :P

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2016-03-01, 20:17

Jedah pisze:Uou! Kolekcja megaaa! Gratki! Szczególnie podoba mi się zbiór wyśmienitych tytułów na Dreamcasta. Zastanawiam się czy ta minigierka z Crashem to oficjalny produkt. :P
Sprawdze przy okazji :).

No i Panowie dziś mija równy rok jak zacząłem zbierać stare gry i konsole. Był to piękny okres, który na zawsze zostanie w mojej pamięci. Wczoraj kupiłem ostanie graty i chyba na jakiś czas robie przerwę :) . Mialem właśnie dzis zrobic aktualizację A-Z, jednakże nie zjechałem w ubiegłą sobotę do domu. Jadę teraz w piątek, wiec uzupelnie calosc o zdjecia (bo wszystko powygasało) i opis :) .
Pokażę, to co można przy odrobinie zainteresowania uzbierać w rok :) .

Pozdrawiam!

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: [przemorg] Mój retro śmietnik :)

Post autor: przemorg » 2016-03-07, 20:25

WIELKA AKTUALIZACJA pierwszego postu :) .

ODPOWIEDZ