Gdzie kupic nowego GBA SP?

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: class » 2007-07-23, 16:24

Pytanie wydaje sie banalne, ale w rzeczywistosci mam problem.

Nie moge nigdzie dostac "pewnego" GBA SP, oczywiscie nowy w wersji brighter screen.
Na allegro wiekszosc to jakies importowane z Tajwanu, dedykowane dla firmy iQue...

Ja chce kupic oryginalna, europejska wersje tej konsoli i to najlepiej w kolorze czarnym (wiadomo, najmniej potem widac slady uzytkowania)

W Gdyni w empiku nie dosc, ze ceny na poziomie 430zl, to informacja: "towar aktualnie niedostepny"
Nie bylem jeszcze w takich molochach jak mediamarkt, avans itp.

Moze ktos z Was zna dobry namiar na sklep w trojmiescie, ktory fachowo zajmuje sie konsolami?
Ew. jakis dobry internetowy (Gekon.pl, znam...)

pozdrawiam

Edycja: Poprawilem nieco nazwe tematu z "Gdzie kupic nowy GBA SP???" na "Gdzie kupic nowego GBA SP?" [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-09, 16:22 przez class, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-23, 17:34

A takie?

http://www.allegro.pl/item218623928_now ... sklep.html
http://www.allegro.pl/item218620591__ga ... zawa_.html

Nie jest nic napisane o tym, zeby to byly jakies dziwne wersje. Drozsza ma pokazane zupelnie normalne pudelko, tansza nie ma za to nawet wlasnego zdjecia (tylko podkradzione z serwisu Game Watch), wiec tej bym nie ryzykowal.

Po MediaMarkt, Saturnach, Empikach i in. podobnych sklepach szkoda wg. mnie nawet chodzic, bo jesli nawet mieli GBA SP, to zawsze w zwariowanych cenach (stary GBA SP byl drozszy od GBMicro!), a wersji GBA SP v2 - czyli tej jasniejszej - nigdy nie widzialem.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: class » 2007-07-23, 21:43

Dzieki za odp.

Od sprzedawcy "marcelinka-ms" odpada. To cwaniaczek, zreszta wystarczy poczytac negatywy.
Ten drugi koles tez nie jest jakis super wiarygodny, ale szanse na sukces sa juz wieksze.
Zastanawiam sie tylko, czy moze nie warto uderzyc w Micro?
Jest latwiej dostepny i na Gekon.pl kosztuje obecnie 249zl.
Tylko ten wyswietlacz taki malutki... szkoda ze nie moge porownac obydwu konsol jednoczesnie.
Wtedy bym wiedzial co mi bardziej odpowiada.

Tak na marginesie, to w jakim kraju zyjemy, gdzie nie mozna po prostu isc do odpowiedniego sklepu i kupic??? :undecided:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: soberpl » 2007-07-23, 22:00

Od Robsona trzymalbym sie z daleka... Nie wiem jak to jest w przypadku sprzetu, ale sprzedawal pirackie gry na GBA jako oryginaly i jeszcze jakies przekrety z nim byly, ale nie pamietam.

class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: class » 2007-07-23, 22:15

Oto jaka odpowiedz dostalem od jednego sprzedawcy z allegro, w sprawie pochodzenia konsol:

"Prosze Pana wiekszosc ( jak nie wszystkie) konsole wystawione sa sprowadzane z Chin, moje tak samo. Moje konsole sa produkowane dla firmy iQue na licencji nintendo. Nim zaczelam je kupowac sprawdzilam ich jakosc i oryginalnosc. Maja przejsciowke poniewaz zamawiajac konsole z zasilaczem europejskim placila bym ok 30zl wiecej. Gwarancja jest wydrukowana na sliskim papierze na ktorym rozmazuje sie pieczatka, dlatego dokladamy gwarancje nasza w jezyku Polskim i steplujemy pieczatka firmowa. Kupowalam tez konsole z Angli i tez mialy przejsciowki, konsole z zasilaczem bez przejsciowki moze Pan nabyc tylko w marketach ktore zamawiaja towar z NintendoPolska ale cena jest ich kolosalna, dlatego inni sprzedawcy zaopatruja sie gdzie indziej lub sami kupuja bezposrednio z Chin, biora odemnie rowniez sklepy. Decyzja o zakupie konsoli nalezy wylacznie do Pana, ja gwarantuje gwarancje i wywiazanie sie z umowy."


Sam juz nie wiem co o tym myslec. Wyslalem nastepnego maila z prosba o foto spodu konsoli, zeby sprawdzic co tam jest za oznaczenie.
Zobaczymy co bedzie dalej.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-24, 05:24

class pisze:Zastanawiam sie tylko, czy moze nie warto uderzyc w Micro? (...) Tylko ten wyswietlacz taki malutki...
Jesli nie zalezy ci na grach z wczesniejszych GB, to zdecydowanie warto. Mam, uzywam i polecam.

Co do wielkosci wyswietlacza, to uzywam Micro od dluzszego czasu i nie tylko nie zauwazylem zadnej wady malej plamki, a wrecz odwrotnie: jak gram na DSie, to nie moge sie nadziwic dlaczego widze takie wielkie piksele?

Kwestia gustu. Jednym sie Micro podoba, a innym nie. Warto sprawdzic przed zakupem.
class pisze:Sam juz nie wiem co o tym myslec. Wyslalem nastepnego maila z prosba o foto spodu konsoli, zeby sprawdzic co tam jest za oznaczenie.
iQue to - praktycznie rzecz biorac - Nintendo w Chinach. I faktycznie, najwazniejsze to, co ma na naklejce pod spodem.

Nie wiem, czy je widziales, ale te tematy moga cie zainteresowac:

Czy sa podrobki GBA SP?: http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=824
Gdzie mozna dostac nowego Game Boya Micro?: http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=1101
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: barman » 2007-07-24, 09:10

Robson jest ok. Swego czasu kupowalem tam memorki do Gamecuba i wszystko przyszlo szybko i sprawnie. Rok temu kumpel kupil X360 i za dwa dni mial kuriera. Co do piratow GBA to gekon tak samo :sarcasm:

class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: class » 2007-07-24, 11:44

Witam

Dzieki wszystkim za odp.

Skonczylo sie na tym, ze zamowilem GPA SP na Gekon.pl.
Mieli ostatnie 2 szt. w kolorze grafit, czyli taki jaki chcialem. Oczywiscie wersja z nowym podswietleniem.
Natomiast co do micro; okazalo sie, ze jest dostepny na zamowienie i tylko w kolorach rozowym lub zielonym...

Jak dostane sprzet, to dla pewnosci zrobie zdjecie spodu, aby porownac z tym co niektorzy z was posiadaja. Dla pewnosci...


pozdrawiam

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-24, 14:15

class pisze:Natomiast co do micro; okazalo sie, ze jest dostepny na zamowienie i tylko w kolorach rozowym lub zielonym...
GBMicro Famicom za niecale 240 zl (wliczajac clo niecale 300 zl): http://www.play-asia.com/SOap-23-83-3l0 ... 0-xdd.html
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: class » 2007-08-02, 22:23

Wczoraj przyszedl poczta GBA SP. Sama konsola ok. Nowka, z calym kompletem.
Jestem pod wrazeniem tego wyswietlacza. Nie spodziewalem sie az takiej roznicy w odwzorowaniu kolorow w porownaniu do zwyklego GBA.
Ponizej zamieszczam fotki.

Natomiast, zdenerwowala mnie pewna kwestia z zakupiona gra na allegro.
Oto ta aukcja: SUPER MARIO 3

Bylem pewny, ze kupuje oryginalny produkt, niestety pomylilem sie.
Wystarczy spojrzec na zdjecie, gdzie widac iz opcja save jest uszkodzona.
Sam cartridge wyglada dokladnie jak w opisie retroage.net (artykul "pirackie gry na GBA");
czyli krzywo przyklejona nalepka, brak wybitego numeru i plomba z tylu).
Jednym slowem 100% podrobka.
Juz powiadomilem allegro o zbadanie tej sprawy, gdyz uzytkownik shagy7 sprzedaje masowo nielegalne kopie gier!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Gimiak » 2007-08-03, 07:39

Musze przyznac, ze ta wersja prezentuje sie elegancko - nawet lepiej niz wersja silver, ktora posiadam. :P Odnosnie gry, to masz nauczke aby nie kupowac od ludzi mosowo sprzedajacych gry bez zdjecia aka superterminator i spolka. Napisz do typa, ze zadasz zwrotu pieniedzy, gdyz produkt nie jest oryginalny.
:twisted:

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: barman » 2007-08-07, 08:34

Po raz kolejny: Nie kupuj tam, gdzie sprzedawca zamiast zdjec gry, umieszcza okladke z internetu. W wiekszosci przypadkow jest to azjatycka "bazarowka".

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Keitaro » 2007-11-13, 20:30

Czyli rozumiem ze w Gekonie sa oryginalne konsolki? sklepgekon.pl/product_info.php/cPath/22_12/products_id/548/nh/GameBoy_Advance_SP_nowa_wersja_GBA_SP_Sprzet.html Mozna kupowac bez obaw?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Senshu » 2007-11-13, 20:45

NIE POLECAM tego sklepu, trzymaj sie najlepiej jak najdalej od Gekona. Pierwsza akcje mialem z wlasnie piracka gra na GBA, co opisalem na forum. Pieniadze zostaly mi jednak zwrocone jak postraszylem troche zglosze sprawe.

Nastepny przypal kiedy kupilem gre na PS2. Pisze nowka w folii, cena wysoka - 99 zl (stary tytul, zazwyczaj ceny to 69-79 za niego, ale juz nigdzie nie bylo w sprzedazy). Co dostalem ? po 3 lub 4ech tygodniach oczekiwan doszla upragniona gra...uzywana, ze zniszczonym pudelkiem (mocno zniszczonym), z podnieciona i brudna ksiazeczka i mocno porysowana plyta....

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gdzie kupic nowego GBA SP?

Post autor: Keitaro » 2007-11-13, 20:51

Masakra, co wiec pozostaje na dzien dzisiejszy? Idzie gdzies dopasc jeszcze nowe GBA SP?

ODPOWIEDZ