Goozex

Ogólna dyskusja o handlu.
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Goozex

Post autor: Ukukuki » 2009-02-19, 19:52

Serwis który umożliwia nam wymiane gier na całą Europe. Na starcie dostajemy 100 punktów i jeden punkt tranzakcji (wymiany), sama strona utrzymuje się chyba głownie z tych punktów które dają nam możliwość wymiany, jedna tranzakcja to jeden punkt w plecy, z tego co wiem te punkty się kupuje.

Natomiast punkty za które nabywamy grę, dostajemy albo kupujemy. Ale cenny są raczej wysokie, chyba specialnie aby zmusić użytkowników do wystawienia swojej gry. I co mi się bardzo podoba każda gra jest automatycznie w jakiś cudowny sposób wyceniana, co nie zmienia oczywiście tego ,że tytuły mało spotykane są nadal drogie .

Na gre ustawiamy się w kolejce, na niektóre tytuły jest sporawa kolejka :P . Niestety nie wszystkie konsole mają swój dział, najstarsze to DC, PS i GBA z nowszych to oczywiście wszystkie te popularne :smile: .

Nie mamy za bardzo jakiegoś wielkiego kontaktu z wystawiajacym swoją gre, strona bardzo pomaga w zakończeniu tranzakcji, gdy znajdzie się oferujący i jest na te pozycję chętny, to gdy dochodzi do zakceptowania tranzakcji, strona wysyła sprzedającemu naklejke (do wydrukowania) na koperte na której znajdują się dane adresowe i coś jeszcze :P , jest dodawany również list do kupującego.

Za przesyłke płaci sprzedający, więc problem z wysokimi kosztami przesyłek jest zlikwidowany.

Sam osobiście czekam na PGR3 jestem 3 w kolejce ustawiłem się jeszcze za Ridge Racer 6 ale jestem 4 od początku nic się nie ruszam (a szkoda :wink: ) na starszcze tytuły jest zdecydowanie mniejsza koleja chyba ,że jakaś popularna, mało spotykana i tania gra.

Wszystkie gry wystawione jak narazie muszą być w języku angielskim, sam stan ma być dobry;p, jednynie jakie są możliwości wyboru to komplet czyli pudełko, instrukcja i płyta lub płyta i instrukcja, jest jeszcze jedna możliwość sama płyta. Ustawiając się w kolejce wybieramy jaki stan nas interesuje.


http://www.goozex.eu/referral.asp?idr=4892767012

Link referencyjny, czyli po waszej udanej pierwszej tranzakcji dostane 100 punktów;p, wy chyba tylko 100 na starcie (oczywiście plus jeden tranzakcji) czyli standardowo.

Napewno się opyla bo można jedną gre zgarnąć za darmo :grin: , co prawda u mnie się raczej na jednej nie skończy bo sam serwis przypadł mi do gustu.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

goozex.eu

Post autor: 3bik_z » 2009-04-08, 08:22

Goozex! Darmowe gry na pc i na konsole!
Powstała nowa platforma do wymiany gier w całej Europie (w stanach funkcjonuje już od jakiegoś czasu i ma się dobrze) Goozex.eu. Coś ala nasza rodzima Swapzilla. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przy rejestracji dostajemy bardzo miły prezent od twórców strony, ale o tym za chwilę.

Jak to wszystko działa?

Podstawowym założeniem Goozex.eu jest wymiana gier pomiędzy użytkownikami serwisu bezpośrednio, czyli bez uczestnictwa strony trzeciej. Za każdą wystawioną przez nas grę, którą ktoś kupi dostajemy wirtualne punkty, za które możemy kupować sobie inne gry. Gry są wyceniane przez serwis, czyli nie są to aukcje, a po prostu kupno. Dodatkowo mamy jeszcze "trading points", które są odejmowane/dodawane przy każdej transakcji. Czyli zakładając, że mamy 400pkt i kupimy sobie grę za 200pkt, to tracimy dodatkowo 1 TP, a gdy sprzedamy jakąś grę to zyskujemy 1 TP. Ok, to chyba wszystko co musicie wiedzieć?

No to co z tym prezentem?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż rejestrując się dostajemy na starcie 100pkt i 1 TP, czyli możemy za free dostać jedną grę za 100pkt. Myślałem, że to jakaś ściema, ale dzisiaj doszedł do mnie WipeOut Pure na PSP, który jest wart ok. 30zł.

Jakie gry za 100 pkt?

Oferta ciągle się zmienia, ale jest kilka tytułów na next-geny, trochę na hendheldy i mnóstwo klasyków nowszych i starszych na PC i PS2. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście pozbyli się z szafy starych, nieużuwanych gier i zebrali więcej punktów i wymienili je na najnowsze hity.

Czym różni się Goozex.eu od innych sposobów wymiany?

Po pierwsze, mamy dużo większy rynek zbytu na nasze gry, gdyż goozex obejmuje prawie całą Europę (no i starsze tytuły są za 100 pkt, czyli większa szansa, że się ich pozbędziecie i zdobędziecie następne punkty) i zarazem większy wybór gier niż w samej Polsce, bo nie wszystkie tytuły trafiają do naszego kraju.
Po drugie, Goozex nie pobiera opłat za wymiane gier tak jak robią to różne sklepy (30, a czasem 50zł). Jedyne opłaty jakie ponosicie to wysyłka gry to kupującego, ale zazwyczaj nie przekracza to 5zł. Natomiast gra za 100pkt, i każda inna też, jest wysyłana do was za darmo.

mam jedną prośbę:rejestrujcie się przez referral link
http://www.goozex.eu/referral.asp?idr=51247791862
w rejestracji nie ma różnicy dla Was, a ja za to dostaję pkt dodatkowe.

EDIT: Temat o goozex jest już założony. Funkcja szukaj na drugi raz, tak na wszelki wypadek.
Ostatnio zmieniony 2009-04-08, 10:56 przez 3bik_z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Spyro1993 » 2009-04-09, 12:38

Może ktoś się orientuje: czy gry na GC z tego serwisu są w PAL czy NTSC? Interesuje mnie jeden tytuł (HM:AWL), ale wersja NTSC odpada, bo mam konsolę w wersji PAL, a przerabiać nie chcę.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Axi0maT » 2009-04-09, 12:48

Spyro1993 pisze:Może ktoś się orientuje: czy gry na GC z tego serwisu są w PAL czy NTSC?
Powinny byc gry tylko PAL bo serwis jest na Europe. Istnieje identyczny serwis dla Ameryki Polnocnej. Biorac jednak pod uwage ze serwis nie sprawuje nad tym zadnej kontroli to ciezko powiedziec co ktos ci przysle.

Ja sie ostatnio zarejestrowalem, ale kompletnie nic ciekawego dla siebie nie moge tam znalezc. Zaledwie pare pojedynczych tytulow na Gacka. :(

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Spyro1993 » 2009-04-09, 12:59

Mnie właśnie zainteresował HM:AWL (GC) i Worms World Party (GBA). :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Axi0maT » 2009-04-11, 19:37

Wlasnie dostalem maila z informacja ze znalezli mi gre na GameCube - Conflict: Desert Storm. Zobaczymy czy faktycznie do mnie dojdzie ta pierwsza gratisowa gierka. Zaraz po otrzymaniu przesylki podziele sie z wami opiniami. Jesli to naprawde dziala tak jak pisza to oczywiscie nie bylbym 100% polakiem gdybym nie wpadl na pomysl zeby zarejestrowac tam cala moja rodzine i znajomych aby kazdy z nich otrzymal taka jedna gratisowa gierke... babcia, mama, ciocia, kuzyn... Mozna szybko powiekszyc kolekcje do naprawde imponujacych rozmiarow ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Goozex

Post autor: Ukukuki » 2009-04-11, 20:01

Ja zamówiłem Age of Empires Gold Edition, i je dostałem w bardzo dobrym stanie ale z taniej serii Xplosiv która to u nas kiedyś też była. Co ciekawe w środku była druga płyta z gratisową grą Motocross Madness 2. Z gier na X360 zrezygnowałem pgr zdrożał do 150 a RR nikt nie wystawiał.

W sumie mogłem założyć tematy na innych forach, wtedy goozex nie był jeszcze tak popularny. Ale nie wieże ,że nic by niezrobili gdybym miał te 1000 czy tam więcej punktów za friko ;p. Mają za dobre serce tak jak kiedyś M$ co wysyłał kable i pada za darmo :wink: .

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Spyro1993 » 2009-04-11, 20:25

Ha, a ja czekam na Worms World Party na GBA. :smile: Jeśli to dojdzie to zrobię konta na całą rodzinkę (tylko będzie trzeba z nimi się dogadać, że to dla mnie) i będzie większa kolekcja. :smile: Gdy kupię sobie DS'a to z tego serwisku kilka gier kupić będę chciał. :smile:

P.S. Gdy znajomym powiedziałem o tej stronce to wszyscy zarejestrowali się na link, który im dałem specjalnie dla 100 punktów gratis, aby mieć za free i:
a) grać
b) sprzedać na allegro...
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Goozex

Post autor: 3bik_z » 2009-04-11, 20:46

A ja nie lubię takiego polskiego cwaniactwa ;/ Tracą na tym gracze, którzy się tam na serio wymieniają grami. Zresztą można mieć jedno konto na jeden adres inaczej banują konto. Mi zbanowali, bo kolega mój stwierdził, że pewnie tam nie mam konta, założył na mój adres i później mi powiedział, że jak coś do mnie przyjdzie, to pewnie do niego :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Axi0maT » 2009-04-11, 21:35

Hehehe... Widze temat wielokrotnej rejestracji zostal podchwycony. Szczerze to jesli zacznie sie cos takiego wywijac to mozna sie domyslec ze zabawa wkrotce skonczy sie zbanowaniem wszystkich polskich adresow. Nie beda nic wysylac do Polski tak jak z niektorych angielskich sklepow internetowych gdzie juz zdazylismy sobie wyrobic ta jedyna sluszna opinie. :angel:

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Spyro1993 » 2009-04-12, 11:11

3bik_z pisze:Tracą na tym gracze, którzy się tam na serio wymieniają grami. Zresztą można mieć jedno konto na jeden adres inaczej banują konto. Mi zbanowali, bo kolega mój stwierdził, że pewnie tam nie mam konta, założył na mój adres i później mi powiedział, że jak coś do mnie przyjdzie, to pewnie do niego :/
Ajajaj... Heh... A ja mam jeszcze jeden as w rękawie - uczciwi sąsiedzi. :smile: Napisze się swoje imię i nazwisko bądź kogoś z rodziny i na adres sąsiada. :grin: Polak potrafi. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: soberpl » 2009-04-12, 12:43

Powiedzcie, że żartujecie...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Axi0maT » 2009-04-12, 15:16

Obawiam sie soberku ze to jednak nie jest zart. Jakby nie bylo polacy sa specjalistami w znajdywaniu takich dziur. Wszystko jest jak najbardziej legalnie... pozostaje kwestia moralna - czy mozna doic ten serwis w tak perfidny sposob. Osobiscie uwazam ze to jednak nie przystoi co nie zmienia faktu ze z pewnoscia niejedna osoba tak zrobi.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Spyro1993 » 2009-04-12, 17:42

Axi0maT pisze:Obawiam sie soberku ze to jednak nie jest zart. Jakby nie bylo polacy sa specjalistami w znajdywaniu takich dziur. Wszystko jest jak najbardziej legalnie... pozostaje kwestia moralna - czy mozna doic ten serwis w tak perfidny sposob. Osobiscie uwazam ze to jednak nie przystoi co nie zmienia faktu ze z pewnoscia niejedna osoba tak zrobi.
Wsp;ierać będę ten serwis zakupem punktów, ale najpierw... jak doić to do końca. :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Goozex

Post autor: Keitaro » 2009-04-12, 19:18

Kombinować można ale jeśli już to z głową, inny adres IP, inny email i inny adres domowy :P Poproście znajomych czy coś ;) Inaczej jak wspomniano dostaniemy bana i się skończy :P

ODPOWIEDZ