Panther

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Panther

Post autor: setezer » 2006-06-12, 15:17

Obrazek

Witajta.
Wlasnie ruszyl nowy serwis poswiecony glownie starym konsolom i grom. Sa tez teksty o GameCube czy DualScreen, ale to wlasnie "oldschool" jest motorem napedowym ow strony. Innego serwisu, w polskim internecie, o podobnej tematyce nie znajdziecie. Wszedzie tylko pierdoly o emulacji i recki pisane na podstawie emulatorow lub serwisy opisujace tylko obecne generacje gier. Nigdzie nie ma rzetelnych informacji o jakze wspanialych konsolach, jakimi niewatpliwie sa, MegaDrive i Master System. Do tego niemalo materialow o NESie, Super NESie (rozbuja sie z czasem), GameBoy, GameBoy Color i Advance oraz niebawem dzial Atari i DreamCast (gromadzimy materialy).

Framgent dzialu INFO:
Panther to wspolny projekt bylych redaktorow strony nNation.be. Nowy site jest reakcja na brak konkretnych perspektyw w dzialaniu strony administrowanej przez Gogu. Nasza ambicja jest tworzenie serwisu przystepnego kazdemu czytelnikowi. Jestesmy zapalencami, ktorzy poza wlasnymi konsolami widza tez inne zalety grania. Prezentujemy Wam inne spojrzenie na gry, ktore wedlug nas nie sa tylko rozrywka, ale w pewnym sensie sposobem na zycie. To gry sprawily, iz mimo ogromnej odleglosci, tworcy strony stali sie najlepszymi kumplami. Konsole to wdzieczny material na hobby, bo jest na tyle rozbudowany, ze przez wiele, wiele lat mozna odkrywac coraz to glebsze dna.
Poza reckami, zdjeciami oraz innymi tekstami bezposrednio zwiazanymi z grami mozecie na Panterze znalezc troche luznej publicystyki, galerie (w tym MOJA WIEs :) ) czy Market.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosic Was do wejscia na Panther.glt.pl

Tak to wyglada:
Obrazek

Awatar użytkownika
UFO
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 11
Rejestracja: 2006-06-12, 14:50
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: UFO » 2006-06-12, 19:29

oby wam sie powiodlo.


3mam kciuki :mrgreen:

pierwszy post :D

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: froger3 » 2006-06-12, 19:42

a ja sie wypowiem, zaznaczam ze nie mam ochoty nikomu dogrywac i to co psize to po prostu obiektywne odczucia na temat Wasze strony:

- razi mnie lay, szkoda ze strona robiona na bazie jakiegos gotowca;/
- razi napis: YOYO.pl - darmowy hosting, ale to chyba z wiadomo jakich powodow:)
- w dziale index tekstow powinna byc mozliwosc klikniecia na dany text, a jak na razie jesty tylko spis.
- bannery z obrazkami imho troche za duze, lepiej je zmienszyc ale rozciagnac.
- a te foty w galerii to pozostawie bez komentarza :D

pewnie potem jeszcze cos dopiesze, w kazdym razie powodzenia.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: setezer » 2006-06-12, 19:51

- lay jest schludny, niestety zmuszeni jestesmy do gotowca :( (ni ma szans na wlasny projekt)
- napis niedlugo zostanie zlikwidowany, takie ma wymagania serwer, ale trwaja rozmowy
- index z zalozenia jest spisem
- tej kwestii nie rozumiem
- specyzuj

tnx na uwage.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: froger3 » 2006-06-12, 19:59

co do layu to szkoda, zawsze lepije wyglada nawet gotowiec z jakimis minimalnymi wlasnymi zmianami(ja dlatego troche html'a wykulam co by w blogowym layu maieszac)

- "napis niedlugo zostanie zlikwidowany, takie ma wymagania serwer, ale trwaja rozmowy"

moze przeniesiecie sie na cos platnego? o iel sie orientuej nie kosztuja one kroci, a zawsze lepszy komfort pracy niz na darmowych(przynajmniej w moim przypadku).

- to ze index spisem jest to wiem, ale uwazam ze o wygodzie usera tez milo jest pomyslec:)
Taki userek szuka w indexie i od razu klika a nie wertuej strone zeby wejsc w ten text co go sobie przed chwila w indexie znalazl.

- co do obrazkow: http://www.panther.yoyo.pl/viewpage.php?page_id=1 np. tutaj obrazek z snesem. Ale pracuej dzis na innych ustawieniach kompa i moze stad ta wina?
Choc patrzac na podany przez Ciebie obrazek podobnie mam :)

- "specyzuj " foty z Twojej wiochy, moze to element humorystyczny ktory po prostu to mnie nie trafia:)

Mam nadzieje ze sie nie obraziliscie za moje komentarze:) Pociesze Was tym ze gimiakowi takich rzeczy i pomyslow na gg tyle wypisuej ze hoho :D

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: Gimiak » 2006-06-12, 20:11

froger3 pisze: Mam nadzieje ze sie nie obraziliscie za moje komentarze:) Pociesze Was tym ze gimiakowi takich rzeczy i pomyslow na gg tyle wypisuej ze hoho :D
Ciii ;) bylas moja tajna bronia :evil:

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: setezer » 2006-06-12, 20:26

co do layu to szkoda, zawsze lepije wyglada nawet gotowiec z jakimis minimalnymi wlasnymi zmianami(ja dlatego troche html'a wykulam co by w blogowym layu maieszac)
Tzn. tak, znam dosyc dobrze podstawy html, ale caly ten php fusion jest na tyle rozbudowany, ze ciezko by bylo mi ustawiac cos po swojemu. Poza tym za bardzo nie mam pomyslu na jakas wlasna "innowacje", byc moze z czasem sie o tym pomysli, ale na razie wazne, ze serwis STOI i jakos wyglada.

Z platnym serwerem to dobry pomysl, tak samo jak wyzej, pomysli sie z czasem.

Bannerki, tutaj sie nie zgodze:). Wg mnie sa dobrych rozmiarow, dosyc grube, ale tego raczej nie zamierzamy zmieniac (sorry, no bonus :D )

Index, tutaj mnie kobieto zabilas :D. Ale dobra, poswiece sie i poadresuje wszystko, (sporo roboty :shock: ).

Foty wiochy maja na celu zblizyc czytelnikow do tworcow, pokazac w jakich warunkach (w moim przypadku: polowych) przyszlo nam pracowac:).

Dzieki za porady, nikt sie nie obraza, a co najwyzej jest wdzieczny:).

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: soberpl » 2006-06-12, 22:22

To ja tez dodam swoje 2 $ :wink: Faktycznie lay poczatkowo drazni ,ale przy dluzszym przegladaniu strony mozna sie przyzwyczaic i jest znosnie :P Reklama serwsiu YOYO :P troche denerwuje ... ustawione kolory stronki sa jakies smunte ,ale ogromny "+" za mozliwosc wyboru 'skorek'!!! :o Mam tez zastrzezenia odnosnie informacji dot. ilosci gier i cen :P Ogolnie stronka prezentuje sie ciekawie :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: Axi0maT » 2006-06-13, 06:27

Na razie pusto... bieda... Ale mam nadzieje ze uda sie wam stworzyc cos lepszego niz w chwili obecnej. Powodzenia.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: froger3 » 2006-06-13, 08:31

setezer pisze:Tzn. tak, znam dosyc dobrze podstawy html, ale caly ten php fusion jest na tyle rozbudowany, ze ciezko by bylo mi ustawiac cos po swojemu. Poza tym za bardzo nie mam pomyslu na jakas wlasna "innowacje", byc moze z czasem sie o tym pomysli, ale na razie wazne, ze serwis STOI i jakos wyglada.
Ino wazne
setezer pisze:Z platnym serwerem to dobry pomysl, tak samo jak wyzej, pomysli sie z czasem.
To kwestia 50 zl za rok(strzelam w tym momencie), jak zrezygnujecie z praru gier to na pewno da sieto szybciutko uzbierac.
setezer pisze:Bannerki, tutaj sie nie zgodze:). Wg mnie sa dobrych rozmiarow, dosyc grube, ale tego raczej nie zamierzamy zmieniac (sorry, no bonus :D )
Szkoda, jako wzrokowiec wyrazam ubolewanie:)
setezer pisze:Index, tutaj mnie kobieto zabilas :D. Ale dobra, poswiece sie i poadresuje wszystko, (sporo roboty :shock: ).
Ja tam mam na uwadze mojai uzytkownika wygode a nie zabijanie mlodych kolekcjonerow:) Dla mnie po prostu arty podlinkowane do indexu to po prostu wygoda. Inaczej istnienie indexu jest IMHO bezsensowne.
setezer pisze:Foty wiochy maja na celu zblizyc czytelnikow do tworcow, pokazac w jakich warunkach (w moim przypadku: polowych) przyszlo nam pracowac:).
Polowych? Widac nie widziales w jakich ja pracuje, bo w porownianiu z nimi to masz naprawde komfortowe miejsce do "egzystowania". Obecnie pracuje w domu, co w polaczeniu z sesja na studiach, zamienilo moj pokoj w istne pole walki.
Inna sprawa ze nie wszystkie fotki dzialaja:)
setezer pisze:Dzieki za porady, nikt sie nie obraza, a co najwyzej jest wdzieczny:).
<:

Z innej beczki: dziwny jest pomysl recenzji gry i umieszczania w dwoch roznych miejscach: np: http://www.panther.yoyo.pl/readarticle. ... icle_id=18(pomijam ze okladka z Metroida jest:) i http://www.panther.yoyo.pl/readarticle. ... icle_id=95.
Widac ze wprawiacie siew fotkach bo nareszcie sa na bialym tle, szkoda ze ich jakos jest rozna(ale to kwestia wprawy). Moze oprzesz carty na gumce do mazania zeby cienia nie bylo widac?:>

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: setezer » 2006-06-13, 15:08

Z innej beczki: dziwny jest pomysl recenzji gry i umieszczania w dwoch roznych miejscach: np: http://www.panther.yoyo.pl/readarticle. ... icle_id=18(pomijam ze okladka z Metroida jest:) i http://www.panther.yoyo.pl/readarticle. ... icle_id=95.
Widac ze wprawiacie siew fotkach bo nareszcie sa na bialym tle, szkoda ze ich jakos jest rozna(ale to kwestia wprawy). Moze oprzesz carty na gumce do mazania zeby cienia nie bylo widac?:>
Okladka jest od Dragon Strike. A fotki gry dajemy w oddzielnej stronie, bo wydaje mi sie, ze lepiej oddzielic galerie od tresci. Tutaj tez raczej no bonus :).

Z fotkami to idzie powoli coraz lepiej, najbardziej dumny jestem z fotki Castlevani na NESa. Jak pisalac - wszystko kwestia wprawy.
Na razie pusto... bieda... Ale mam nadzieje ze uda sie wam stworzyc cos lepszego niz w chwili obecnej. Powodzenia.
Dziwne... ale mi sie wydaje, ze wcale tak pusto nie jest (duzo materialow o NES, MegaDrive [poradnik Tyworka!], MasterSystem, GameCube, troche o GameBoy'ach). No, ale i tak bedzie szlo ku lepszemu, bez obaw.
. ustawione kolory stronki sa jakies smunte ,ale ogromny "+" za mozliwosc wyboru 'skorek'!!! Surprised Mam tez zastrzezenia odnosnie informacji dot. ilosci gier i cen
Nie polecam zmieniac skorek, bo wtedy troche sie moze posypac uklad recek (inne szerokosci tabeli).

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: Axi0maT » 2006-06-14, 06:29

setezer pisze: Dziwne... ale mi sie wydaje, ze wcale tak pusto nie jest (duzo materialow o NES, MegaDrive [poradnik Tyworka!], MasterSystem, GameCube, troche o GameBoy'ach). No, ale i tak bedzie szlo ku lepszemu, bez obaw.
Napisalem ->
"Na razie pusto... bieda... Ale mam nadzieje ze uda sie wam stworzyc cos lepszego niz w chwili obecnej. Powodzenia. "
Gdybys troche poczytal moje wypowiedzi z innych postow, to wiedzialbys od razu ze mam na mysli N64... a w tej sprawie to macie wyjatkowo biednie na waszej stronce (innych dzialow dokladnie nie przegladalem... chyba tylko SNESa look'nolem)... nawet konsolka opisana na odczepnego... tak aby bylo - praktycznie zadnych informacji o akcesoriach i dodatkach... ale tak jak na koncu dopisalem - Powodzenia - w koncu to dopiero poczatek waszej dzialalnosci - mam nadzieje ze wam sie uda.

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: barman » 2006-06-14, 07:16

Gdybys troche poczytal moje wypowiedzi z innych postow, to wiedzialbys od razu ze mam na mysli N64... a w tej sprawie to macie wyjatkowo biednie na waszej stronce
Popracujemy nad tym, Nintendo 64 od zawsze na NN bylo zaniedbane :/ Teraz trzeba to "wyrownac"
(innych dzialow dokladnie nie przegladalem... chyba tylko SNESa look'nolem)... nawet konsolka opisana na odczepnego...
Bo taka byla filozofia NN :/ Sztuka ma byc i tyle Wszystko sie systematycznie poprawi
praktycznie zadnych informacji o akcesoriach i dodatkach...
Oblukaj dzial GC sprzet i napisz co myslisz OK??

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: Axi0maT » 2006-06-14, 08:26

-> praktycznie zadnych informacji o akcesoriach i dodatkach...
W N64... GC to fajna konsolka i moze macie tam cos opisane, ale mnie ona za bardzo nie interesuje...

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Panther

Post autor: setezer » 2006-06-14, 13:53

Spoko Axiomat, rozumiem. Z N64 i Saturnem bedzie chyba najciezej, niestety pomimo swietnosci ow konsol, jakos nie jestem ich wielkim pasjonatem. Wole 8 i 16bity, wiec na moj support za bardzo liczyc nie mozna. Notki z czasem sie rowniez poprawi, dzieki za wskazowki.

Dzis bede walczyl z indexem (ech ta Froger, tylko mi roboty przysparza :):):) ).

ODPOWIEDZ