Komentarze do SwiataN

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Komentarze do swiataN

Post autor: Gimiak » 2006-11-10, 15:58

...

Inna sprawa jest w tym momencie dla mnie swiatN, ktory podpisuje nie swoje zdjecia... smiech na sali.

...

Temat zostal podzielony aby nie poglebiac juz sporego off topica. Wszelkie komentarze, zazalenia i inne takie odnosnie swiataN prosze zostawiac tutaj...
Ostatnio zmieniony 2006-11-13, 22:21 przez Gimiak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: barman » 2006-11-10, 16:07

Inna sprawa jest w tym momencie dla mnie swiatN, ktory podpisuje nie swoje zdjecia... smiech na sali.
Nawet na okladki gier w Nintendopedii wala to swoje logo - ciekawe jakim prawem?? Bo sami znalezli na google :o

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: froger3 » 2006-11-10, 18:53

Gimiak: "Wiem, ze sa to sprawy proste, ale liczy sie sam fakt. Tak trudno napisac maila z zapytaniem czy moze?"

Znajoma miala podobny problem ze zdjeciami. Po prosto kradziono je nie potege i robili to nie tylko polacy, ale tez zagraniczni wlasciciele serwisow randokowych. Troche sie to uspokoilo kiedy zaczela wlepiac naprawde ogromne watermarki.

"Inna sprawa jest w tym momencie dla mnie swiatN, ktory podpisuje nie swoje zdjecia... smiech na sali."

Zapytaj sie Mroowy, ktory tutaj wchodzi. Albo IS, ktory byl w redakcji.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Gimiak » 2006-11-10, 19:14

froger3 pisze:
"Inna sprawa jest w tym momencie dla mnie swiatN, ktory podpisuje nie swoje zdjecia... smiech na sali."

Zapytaj sie Mroowy, ktory tutaj wchodzi. Albo IS, ktory byl w redakcji.
Ale o co mam sie zapytac? No mnie ta sytuacja smieszy. Mozna podpisac swoje zdjecia, a nie czyjes. To tak jakbym ukradl komus recenzje gry i podpisal sie. [Gimiak]

Awatar użytkownika
mroowa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2006-11-09, 22:43
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: mroowa » 2006-11-12, 20:12

Sprawa zaczela toczyc sie dookola serwisu, w ktorym mam od niedawna (bo od startu nowego layoutu) funkcje redaktora naczelnego. Musze wiec wyjasnic kilka spraw:
I to by bylo na tyle mitu o tepieniu piractwa na swiecie N (dla mniej wtajemniczonych: szczurek i johnywalker naleza do redakcji tego serwisu).
Piractwa nie popieralismy nigdy i nigdy popierac nie bedziemy. W przeszlosci manifestowalo sie to m.in. akcja "badz legalny z Nintendo". Co do przytoczonego przez Ciebie cytatu: zarowno johnny (ktory de facto nie jest redaktorem, a korekta) jak i Tori (to z kolei rysownik) zostali ostrzezeni, ze jesli jeszcze kiedys beda pisac o piractwie albo prowadzic taki denny flame- dostana bana, a na pewno zrobie wszystko by zostali od redakcji oddaleni. Przyznam, ze do niedawna znajdowala sie luka w regulaminie w tej kwestii. Dzis mozemy w nim przeczytac:
16. Zabrania sie na forum (lub stronie) propagowania w jakikolwiek sposob dzialalnosci przestepczej (tzn. takiej, ktore wchodzi w kolizje z Prawem Polskim). Jako sposoby propagowania, uznac nalezy zarowno przekonywanie do czynienia tychze przestepst, dodawanie linkow/obrazkow/tekstow lamiacych prawa autorskie, jak i pisanie na forum o zjawisku w sposob lekcewazacy prawodawstwo. Osoby ignorujacy ten zakaz karani beda ostrzezeniami, a recydywisci banem.
Szczurek z kolei raczej odnosil sie nie do piractwa, a do tonu, ktory stosowal IS, kiedy jeszcze byl u nas.

Sklep zostal zamkniety, nie dlatego, ze nie przynosil zyskow (funkcjonowal naprawde dlugo bez przynoszenia zadnych zyskow), ale przez to, ze powodowal same straty. Prowadzenie go po prostu nie mialo juz sensu. Ceny byly w duzej mierze spowodowane omijaniem dystrybutora, stad ich wysokosc.

Co do watermarkow: sa one dodawane automatycznie do kazdego obrazka uploadowanego na strone przez nia. Jakos nie zauwazylem, zeby podobne podpisy, liczne na zachodnich serwisach kogos smieszyly. wtf?

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: barman » 2006-11-12, 20:40

Co do watermarkow: sa one dodawane automatycznie do kazdego obrazka uploadowanego na strone przez nia.
Trzeba zrobic zeby sie automatycznie nie dodawaly :wink:
Jakos nie zauwazylem, zeby podobne podpisy, liczne na zachodnich serwisach kogos smieszyly. wtf?
Moze zrzuty ekranowe sa ich, a okladki sami skanuja :wink:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-12, 21:17

Bardzo slusznie z tym regulaminem, tylko wiesz dobrze Mroowa, ze gdyby nie wlasnie moja ostra reakcja i moj ton ktory tutaj zarzucasz, to zadnych zmian by w tej kwestii w regulaminie swiata N nie bylo i czesc redakcji dalej by wypisywala co i skad zassali. Zreszta jakiego tonu mozna oczekiwac w odniesieniu do piratow? Pytanie uznajmy za retoryczne. :wink:

Trzymajcie wiec tylko wyznania redakcyjnych piratow z dala od publicznej wiadomosci i pilnujcie tego u innych na forum, a wszystko bedzie w tej kwestii w porzadku.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mroowa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2006-11-09, 22:43
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: mroowa » 2006-11-12, 21:32

Moze zrzuty ekranowe sa ich, a okladki sami skanuja
Zagadka z serii "znajdz 10 roznic poza watermarkiem":
http://ps2media.gamespy.com/ps2/image/a ... 626001.jpg
http://media.ps2.ign.com/media/823/8230 ... 74842.html

Niezla synchronizacja w robieniu zrzutow. Powinszowac
Nie podchodzmy z tym do absurdu. Serwis ma prawo watermarkowac wszelkie obrazki umieszczane na swojej stronie.A teze Gimiaka
Mozna podpisac swoje zdjecia, a nie czyjes. To tak jakbym ukradl komus recenzje gry i podpisal sie
Mozna doprowadzic do absurdu, twierdzeniem, ze nie mozna nie-swoich screenow umieszczac w ogole, bo to przeciez nie Twoje.

Inglad: Coz, to Twoja teza. Nie zajmuje sie aktywnie moderacja forum (od tego jest admin forum i modzi), to nawet nie wiedzialem, co userzy i redzi wypisuja, i to jeszcze w dzialach niedotyczacych gier, na ktore zagladalem raz na ruski rok. Piractwo zwiazane z grami blokowalem na for kilka razy, kilka banow polecialo afair.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Mejs » 2006-11-12, 21:45

Mozna doprowadzic do absurdu, twierdzeniem, ze nie mozna nie-swoich screenow umieszczac w ogole, bo to przeciez nie Twoje.
No jezeli zrobi sie czegos zdjecie no to juz sa CZYJES screeny. Nieprawdaz?

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: barman » 2006-11-12, 22:19

Serwis ma prawo watermarkowac wszelkie obrazki umieszczane na swojej stronie.A teze Gimiaka
Kwestia podejscia :P

BTW. Inlagd Sill czemu nie ma Cie w redakcji sN :?:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Gimiak » 2006-11-13, 01:06

barman pisze:
BTW. Inlagd Sill czemu nie ma Cie w redakcji sN :?:
Wlasnie. Doszly mnie sluchy, ze jednak sie podjales, a teraz juz cie kompletnie nie ma. :mrgreen:

Mroowa > mam pytanko, kto wam projektowal logo? Czemu pytam, w sporej ilosci miast znajduje sie sklep Croop Town, czy jakos tak. Przejdzcie sie i poszukajcie bluz z logiem cropu.
Jak dla mnie swiat N to cover croptown. :P
Nie mam aparatu w telefonie bo bym fotke zrobil.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-13, 15:16

Gimiak pisze:
barman pisze:BTW. Inlagd Sill czemu nie ma Cie w redakcji sN :?:
Wlasnie. Doszly mnie sluchy, ze jednak sie podjales, a teraz juz cie kompletnie nie ma. :mrgreen:
Zdecydowalem sie odejsc, bo nie odpowiada mi brak organizacji pracy wewnatrz redakcji swiata N i zbyt wiele nietrafionych decyzji oraz niespelnionych wobec uzytkownikow obietnic.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: setezer » 2006-11-13, 16:13

Zagadka z serii "znajdz 10 roznic poza watermarkiem":
http://ps2media.gamespy.c...15040626001.jpg
http://media.ps2.ign.com/...mg_3574842.html

Niezla synchronizacja w robieniu zrzutow. Powinszowac
Nie podchodzmy z tym do absurdu. Serwis ma prawo watermarkowac wszelkie obrazki umieszczane na swojej stronie.A teze Gimiaka
Cytat:
Mozna podpisac swoje zdjecia, a nie czyjes. To tak jakbym ukradl komus recenzje gry i podpisal sie

Mozna doprowadzic do absurdu, twierdzeniem, ze nie mozna nie-swoich screenow umieszczac w ogole, bo to przeciez nie Twoje.
Sa tez screeny wypuszczane przez producenta. IMO ich tez nie powinno sie podpisywac, no ale jesli juz komus to sprawia przyjemnosc, i tak bardzo nie chce by ktos mogl z nich skorzystac... Co do screenow robionych przez niezalezna osobe, a nastepnie wykorzystywanych przez serwisy, a na dodatek podpisywanych, to chyba nie podlega dyskusji. Wikipedia odrzucila mi screeny ktore sam zrobilem z gry na PC, ktora legalnie nabylem: "Nie jestes autorem tej gry" - to juz paranoja. Ja tego co nie moje nie podpisuje, a jesli juz Wy to robicie (niewazne jak, czy recznie czy automatycznie) prosze podajcie mi adres strony z ktorej wzieliscie dany obrazek. Ha!

Roznica miedzy:
a) screen zrobiony przez strone na wlasny uzytek, bez podpisu
b) screen zrobiony przez strone na wlasny uzytek, z podpisem
c) screen wziety z internetu, bez podpisu
d) screen wziety z internetu, z podpisem
Sa male, bo prawie niewidoczne, ale ja dopuscilbym tylko abc :P.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: froger3 » 2006-11-13, 18:45

Gimiak pisze:Mroowa > mam pytanko, kto wam projektowal logo? Czemu pytam, w sporej ilosci miast znajduje sie sklep Croop Town, czy jakos tak. Przejdzcie sie i poszukajcie bluz z logiem cropu.
Jak dla mnie swiat N to cover croptown. :P
Nie mam aparatu w telefonie bo bym fotke zrobil.
Z czystej ciekawosci? Ktore logo croppu? Wejdz na ich stronke i linka zapodaj jakiegos bo w croppie czasem bywam i nic mi sie nie rzucilo mi sie w oczy podobnego. A jestem uczulona na takie rzeczy.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Komentarze do SwiataN

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-13, 19:01

Prawde mowiac to ja tez nie widzialem nic podobnego do logo swiata N w Cropp Town, za to nie sposob odmowic mu podobienstwa do (znanego duzo wczesniej) logo Silesia City Center. :P

Obrazek
Obrazek
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ