100 najlepszych gier wszech czasów [1/4]

Utworzono: 6 stycznia 2011
Autor: redakcja retroage i inni
Odsłon:

6709

Jakie są gusta redakcji serwisu RetroAge? W co lubimy grać i jakie tytuły cenimy najbardziej? O tym wszystkim dowiecie się z mega hiper listy, która dla was przygotowaliśmy. Przed wami efekty naszych prac z ostatnich miesięcy. Wytypowaliśmy sto gier, wśród których znalazły się tytuły najlepsze, najważniejsze, najbardziej przełomowe i w ogóle naj naj naj w historii elektronicznej rozrywki. Oto nasze 100 najlepszych gier wszech czasów!

Kto typował?
Głosy oddała część redaktorów naszego serwisu (Gimiak i SoberPL nie wzięli udziału w głosowaniu)
- tbxx
- Axi0maT
- StormS
- hattori
- ramzes64
- Snake

Dodatkowo, aby „poszerzyć horyzonty” wybraliśmy spoza redakcji następujące osoby:

- AdamGilmore - kolekcjoner starych gier o najwyższym autorytecie w redakcji retroage
- Blackie - jeden z pierwszych użytkowników forum retroage aktywnie działający do dziś
- mrSin - ogromne doświadczenie w grach nie tylko video/komputerowych, dzięki czemu ma szersze spojrzenie na rynek rozrywki
- mog123 - może zabrzmieć to nieco dziwnie ale wybraliśmy tę osobę jako przedstawiciela środowiska Sony, aby wyrównać siły ze względu na mocne obsadzenie redakcji w konsolach Nintendo
- Ukukuki - przedstawiciel młodego pokolenia graczy

Jak liczyliśmy głosy
Każdy mógł zagłosować na maksymalnie sto gier, które w zależności od pozycji na jakiej zostały ustawione otrzymywały odpowiednio 100 punktów za pierwsze miejsce i 1 punkt za ostatnie. Następnie punkty zostały zsumowane i naszym oczom ukazała się poniższa lista stu najlepszych gier wszechczasów.

Kontrowersje
Uprzedzając głosy zbulwersowanych którzy nie odnaleźli swojej gry na liście – poniższy ranking jest zdecydowanie subiektywny i nie musi każdemu odpowiadać. Gdybyśmy chcieli wybrać gry uznawane przez innych za najlepsze to skopiowalibyśmy listę np. z gamerankings.com bądź metacritic.com. Naszym celem było jednak stworzenie listy gier wg serwisu RetroAge i taką właśnie oddajemy w wasze ręce. Dość już przynudzania... Poznajcie zatem te najlepsze z najlepszych!

100_91 90_81 80_71 70_61 60_51 50_41 40_31 30_21 20_11 10_1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie