ArtykułPoradnik techniczny

Wii U Region Free

Loading

Mimo iż konsola Wii U sprzedała się w ilościach dużo większych niż Sega Saturn czy też Sega Dreamcast, powszechnie jest uważana za największą porażkę w historii stacjonarnych konsol Nintendo. Uwzględniając świąteczny charakter dzisiejszego dnia, dla wszystkich dwóch zainteresowanych użytkowników tej wspaniałej konsoli, przygotowałem poradnik pozwalający zlikwidować blokadę regionalną.

UWAGA!

Mimo iż poradnik został przetestowany na pięciu konsolach, istnieje ryzyko uszkodzenia plików systemowych, a tym samym całej konsoli.

Podczas tworzenia poradnika została wykorzystana konsola z Japonii oraz gry z USA.

  • 1.Wkładając płytę z grą z innego regionu niż nasza konsola, otrzymujemy informację o nierozpoznanym nośniku.
  • 2. Aby rozwiązać problem, wchodzimy do ustawień systemowych (ikona z „kluczem płaskim”) gdzie sprawdzamy wersję oprogramowania. Jeżeli nasz system jest w wersji niższej niż 5.5.2 musimy go najpierw zaktualizować.
  • 3. Następnie pobieramy paczkę z oprogramowaniem:

–>LINK<–

  • 4. Po rozpakowaniu archiwum, folder „wiiu” kopiujemy do katalogu głównego karty SD, którą następnie wkładamy do konsoli Wii U
  • 5. Na konsoli Wii U uruchamiamy przeglądarkę internetową (konsola musi być „podłączona” do internetu). W pasku adresowym wpisujemy „u.drg.li” i zatwierdzamy. Po załadowaniu strony klikamy na duży napis „Exploit”. W tym miejscu pojawia się duża niedogodność – Exploit ładuje się ok 30sek. często powodując zawieszenie się konsoli (należy uruchomić konsolę ponownie, powtarzając punkt 5 do skutku). Zdarza się ze pożądany efekt uzyskamy za pierwszym razem albo za dwudziestym.
  • 6 Jeśli wszystko poszło dobrze, zobaczymy menu z dwoma pozycjami – „FTPiiU” oraz „Mocha CFW”. Uruchamiamy „Mocha CFW” i sprawdzamy czy ustawienia programu są takie same jak na poniższym obrazku. Jeśli wszystko jest ok wciskamy „A” powracając do wcześniejszego menu. Uruchamiamy „FTPiiU”.
  • 7 Następnie potrzebujemy komputera PC/Laptopa znajdującego się w tej samej sieci lokalnej co nasze Wii U.
  • 8 Pobieramy środowisko „Python” w wersji 2.x –>LINK<– i instalujemy na PC
  • 9 Z programu „FTPiiU” na konsoli odczytujemy jej adres IP
  • 10 Następnie na PC z pobranej wcześniej paczki uruchamiamy skrypt regionhax_installer_v1.0.py
    Na zadawane przez skrypt pytania odpowiadamy zgodnie z danymi przerabianej konsoli – podanie nieprawidłowych danych może uszkodzić WiiU!
  • 11 Po zakończonej operacji uruchamiamy ponownie konsolę. Tym razem gra z „innego” regionu zostanie rozpoznana i można ją uruchomić.
  • 12 Na koniec łyżka dziegciu w beczce miodu. Część gier mimo zdjęcia blokady regionalnej zawiesza się przy uruchamianiu. Przeprowadzając małe dochodzenie, doszedłem do wniosku, że problem sprawiają gry, które ustawiają język zgodnie z językiem systemowym konsoli. Jeśli system konsoli nie posiada potrzebnych plików językowych – gra się zawiesza (zaraz przy próbie uruchomienia).

Na Japońskiej konsoli Wii U sprawdziłem:
US: „Lego City Undercover”, „New Super Mario Bros. U”, „Bayonetta” , „Bayonetta 2”, „Mario Kart 8”, „Super Mario 3D World” , „NintendoLand”
EU: „Call of Duty: Black Ops II”

z czego zawiesiły się dwie – „Mario Kart 8” oraz „Super Mario 3D World”

Powodzenia!

Autor

Komentarze

  1. U mnie stanelo na now we are connected to wup server i na tyle , czy po zainstalowaniu pythona np 2.7 trzeba zrestartowac wina jeszcze ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.