RetroAge Recenzja, Game Boy Kirby’s Dream Land
RecenzjaGame Boy

Kirby’s Dream Land

Loading

Kirby’s Dream Land to pierwszy tytuł serii gier z unikalną postacią posiadającą zdolności latania i wciągania przeciwników. W odsłonie na konsolę Game Boy nie posiada jeszcze zdolności przejmowania umiejętności po połknięciu swoich wrogów. Postać przypomina kulkę z przyczepionymi dodatkowymi kończynami, która po wciągnięciu przeciwnika lub podczas latania zwiększa swoją objętość.

Do przejścia czeka nas 5 dużych etapów, które różnią się od siebie przeciwnikami, wyglądem i muzyką.
Pierwsze cztery etapy to:
– Green Greens – las,
– Castle Lololo – zamek,
– Float Islands – wyspy,
– Bubbly Clouds – chmury.

Pod koniec każdego z powyższych etapów czeka nas konfrontacja z szefem danej planszy. Każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu pasuje do typu danej planszy. Ostatni etap składa się z ponownej walki z pokonanymi szefami, a także spotkanie z samym King Dedede – szefem wszystkich szefów.
Dedede wygląda jak duży zmutowany ptak. Jego areną jest ring, a sam D. używa przeróżnych ataków pozbawiających nas bardzo szybko energii. Oprócz skakania potrafi wciągać znacznie mocniej niż my. Uważać musimy także na jego wielki młot, który wyjmuje z pod pazuchy i spychanie/potykanie się.

Podczas naszej wędrówki zbieramy szereg przedmiotów np. butle regenerujące 2 kreski energii czy jabłuszka odnawiające całą energię, a także dodatkowe życia. Do walki z przeciwnikami można wykorzystać także mikrofon niszczący wszystkich naszych wrogów na ekranie, bombę, a także coś co wygląda jak pół globusa dające możliwość strzałów dymkami przez pewien okres czasu. Aby użyć tych broni należy je najpierw znaleźć, co nie jest trudne.

Podsumowanie
Kirby’s Dream Land to jedna z niewielu gier, do których mogę wracać i wracać. Przejście gry zajęło mi 22 minuty, pewnie dla tego, że znam plansze na pamięć.  Gra posiada rewelacyjną grafikę, zarówno główna postać jak i jego przeciwnicy są świetnie animowani. Wszystkie postacie są bardzo sympatyczne, że aż miło się gra.

Należy wspomnieć o tłach i muzyce zmieniających się z każdą planszą. Grywalność Kirby’s Dream Land jest na najwyższym poziomie, chociaż podczas ostatniej gry zauważyłem, że gra mogłaby być odrobinę szybsza tzn. postać mogłaby poruszać się troszkę szybciej. Kirby’s DL jest wg mnie jedną z najlepszych platformówek na konsolę Game Boy. W grach Kirby’s Adventure i Kirby: Nightmare in Dreamland znajduje się etap, który nawiązuje do monochromatycznej (niby czarno – białej) wersji z Game Boya. Jest chyba grzechem interesując się konsolami przenośnymi Nintendo nie posiadać tej perełki w swojej kolekcji.

Kody
Gra posiada dwa ukryte moduły, pierwszy z nich umożliwia grę na wyższym poziomie trudności, a dzięki drugiemu możemy zwiększać/zmniejszać energię naszego bohatera, zwiększać/zmniejszać ilość naszych żyć, a także przesłuchać dźwięki i muzykę, które są dostępne podczas gry.
Aby uruchomić dany moduł należy podczas ekranu tytułowego wcisnąć jednocześnie odpowiednią kombinację klawiszy:
– Extra mode: góra, select i A,
– Configuration mode: dół, select i B.

Ocena ogólna

Kirby’s Dream Land

GAME BOY

Grafika
90%
Dźwięk
90%
Grywalność
90%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.