RetroAge Recenzja, Nintendo64 Sesame Street: Elmo’s Letter Adventure
RecenzjaNintendo64

Sesame Street: Elmo’s Letter Adventure

Loading

„ABCDELMNOPUYZ” ach cóż to za dziwny wyraz jest. „ABCDELMNOPUYZ” co to znaczy, chciałbym dowiedzieć dziś się. O! Dzień dobry dzieci, jestem Elmo.. Zapraszam was do zabawy w literki na Ulicy Sezamkowej 64.

Elmo znalazł dziś książeczkę z dziwnym wyrazem, który wyglądał mniej więcej tak: „ABCDE…LMNO..P..U…YZ”. Jak się okazało był to „alfabet”. Zaciekawiony Elmo postanowił wraz z wszystkimi dziećmi nauczyć się literek. Pomogą im w tym najlepsi przyjaciele z Ulicy Sezamowej – Wielki Ptak, Grover oraz Ernie. Nasi znajomi będą tłumaczyć wszystko bardzo powoli oraz wyraźnie tak, aby każdy przedszkolak mający zajęcia angielskiego zrozumiał, o co chodzi.

Podczas literowej przygody odwiedzimy aż trzy lokacje, a każda z nich podzielona jest na dwie sekcje:

– Farma u Wielkiego Ptaka: ścieżka pomiędzy budynkami gospodarczymi a polami upraw (kukurydza, kwiaty, słoneczniki), którą przemierzamy pieszo oraz sad z różnego rodzaju drzewami owocowymi gdzie Elmo dysponuje skoczkiem pogo.

– Kosmos z Groverem: powierzchnia księżyca, którą zwiedzamy za pomocą łunochodu oraz tęczowa przestrzeń międzyplanetarna, gdzie poruszamy się za pomocą rakiety kosmicznej.

– Tereny wodne z Ernim: rzeka oraz jeziorko, które zwiedzamy używając akwalungu.

W każdej z lokacji nasze zadanie polega na zebraniu określonej, zależnej od poziomu trudności (Easy – 12, Normal – 16, Hard – 20) ilości literek, których stan jest wyświetlony na podpowiadaczu w lewym dolnym rogu ekranu. Mimo iż ilość liter sprawia wrażenie równego podziału na każdą z sekcji to po ukończeniu drugiej części lokacji przy braku wymaganej liczby liter jesteśmy przenoszeni do części pierwszej, gdzie możemy kontynuować zbieranie.
Poza ilością wymaganych do zebrania liter poziomy trudności wyróżniają się:
– ilością możliwych pomyłek (easy – 6, normal – 4, hard – 2)
– sposobem wyświetlania liter: Easy – literki w podpowiadaczu i na planszy są w postaci wielkiej litery, Normal – litera w podpowiadaczu w postaci „wielkiej” a na planszy w postaci „wielkiej” i „małej”, Hard – litera w podpowiadaczu zawsze w odwrotnej „wielkości” jak na planszy.

Po ukończeniu każdej z lokacji jesteśmy przenoszeni na poziom bonusowy gdzie szukamy brakującej litery do trzech wyrazów opisujących wyświetlany obrazek.

Rozgrywka ma charakter nieliniowy, każdą z lokacji możemy odwiedzać dowolną ilość razy w dowolnej kolejności. Po ukończeniu 3 lokacji gra kończy się i możemy całą zabawę zaczynać od nowa.

Graficznie gra prezentuje się dość przeciętnie – o ile jestem w stanie zrozumieć prostotę wykonania lokacji (w końcu to gra z misją edukacyjną i dziecko ma się skupić na poszukiwaniu liter) to przy dość ładnie wymodelowanych postaciach mocno kontrastują toporne porozciągane tektury.

Dźwiękowo gra sprawuje się bardzo dobrze – zatrudniono oryginalnych sezamowych lektorów, którzy wszystko czytają dość powoli i bardzo wyraźnie.

Elmo’s Letter Adventure to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Pomimo tego, iż na najwyższym poziomie trudności można zakończyć zabawę w czasie poniżej 20 minut, to zebranie tak dużej ilości tej samej litery potrafi na tyle skutecznie zanudzić dzieciaki że kończą zabawę po zaliczeniu tylko jednej lokacji. Niestety zamiast pięknych założeń twórców: „bawiąc – uczy”, wyszło „ucząc – nudzi”.

Ocena ogólna

Sesame Street: Elmo’s Letter Adventure

NINTENDO 64

Grafika
50%
Dźwięk
80%
Grywalność
30%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.