RetroAge Artykuł, Relacja Relacja z Game Over Mr. Pac Man
ArtykułRelacja

Relacja z Game Over Mr. Pac Man

Loading

Narastające napięcie i oczekiwanie nie pozwalało nam spać od tygodnia, dlatego spóźniliśmy się tylko 20 minut. Wspaniała okazja poznania retrograczy z Wrocławia i okolic, możliwość pogrania na starym sprzęcie, zapoznanie się ze sceną retro od tej komputerowej strony – te wszystkie atrakcje zapowiadała wystawa Game Over Mr. Pac Man która odbyła się 24 kwietnia o godzinie 20 przy ulicy Jedności Narodowej w Galerii U we Wrocławiu.

Dotarliśmy pod wyznaczony adres bez większych problemów, od samego początku najbardziej ciekawił nas ten zapowiadany labirynt, w związku z tym nerwowo wspinaliśmy się na schody starej brudnej kamienicy w poszukiwaniach. Otóż, gdy już dotarliśmy na szczyt okazało się, iż cała galeria upchnięta jest na dwóch najwyższych piętrach. Poziom I labiryntu wyglądał następująco: klatka schodowa zamieniona w palarnię z wygodnymi miękkimi sofami, jeden z pokoi przeistoczył się w prowizoryczny bar, gdzie można było zaopatrzyć się w napoje wyskokowe oraz smakowicie wyglądające wege jedzenie, natomiast w drugim pomieszczeniu były stoliki i krzesełka gdyby ktoś chciał sobie trochę odpocząć i spokojnie porozmawiać. Poziom II labiryntu: klatka schodowa również przeistoczona w palarnię z tym, że tym razem w połączeniu z interesująca wyglądającą toaletą i w końcu wyczekiwane przez nas sale z porozstawianym retro-sprzętami! Zaraz przy samym wejściu po lewej – długi korytarz prowadzący donikąd, na końcu którego czekała SEGA MASTER SYSTEM II wraz z 3 grami: After Burner, Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game i PGA Tour Golf. Na prawo od wejścia znajdowały się 3 pokoje, w pierwszym dwa sprzęty ATARI 65xe z na stałe włączonym tytułowym Pac-manem oraz COMMODORE 64 z paroma dyskietkami, pośród nich na pewno były: Lotus Esprit Turbo Challenge i Bomberman, w drugim pokoju jeden stół z rozstawionym ATARI 1040ST na którym włączony był Super Breakout, ostatnia trzecia sala-scena była największa tam znajdowała się cała retro-scena, poprzerabiane Atari i Amiga podpięte pod konsoletę oraz rzutnik, to właśnie tam odbywały się 8-bitowe koncerty i pokazy dem ze starych lat, podczas których można było dowiedzieć się parę ciekawostek związanych choćby z 8-bitową muzyką.

Na wystawie pojawiło się nadzwyczajna liczba osób, oba piętra wypchane były ludźmi, chwilami ciężko było się przedostać z jednego pomieszczenie do drugiego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się koncerty oraz palarnie. Najbardziej zaskoczyło nas to, że pomimo tak dużej ilości osób stanowiska z grami często stały puste. Udało nam się porozmawiać z paroma osobami zainteresowanymi tematyką gier, konsol oraz retro-graniem. Większość czasu poświęciliśmy jednak na samo granie. Przetestowaliśmy każdy sprzęt. Nieskromnie pochwale się, że ustanowiłem na prawie cały wieczór rekord w Pac-mana nabiłem 25910 punktów, jednak około godziny 23 jeden z uczestników podbił do 32000, tego high score’u niestety już nikomu nie udało się przebić. Słyszeliśmy, że autorzy wystawy planują w październiku organizację imprezy o jeszcze większym kalibrze, mamy nadzieję że event będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem a organizatorzy zapewnią wiele atrakcji.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.