RetroAge Artykuł, Retrospekcje 100 najlepszych gier wszech czasów [2/4]
ArtykułRetrospekcje

100 najlepszych gier wszech czasów [2/4]

Loading

Wczorajsza część listy wszech czasów już zdążyła wzbudzić spore kontrowersje, a przecież to dopiero początek emocji. Dziś serwujemy wam kolejną trzydziestkę. Kto kogo pokonał, a kogo zabrakło? Gwarantujemy wam, że i tym razem nie zabraknie niespodzianek. Dość przynudzania, oto pozycje 41-70 z naszej listy 100 najlepszych gier listy wszech czasów!

Kto typował?
Głosy oddała część redaktorów naszego serwisu (Gimiak i SoberPL nie wzięli udziału w głosowaniu)
tbxx
Axi0maT
StormS
hattori
ramzes64
Snake

Dodatkowo, aby „poszerzyć horyzonty” wybraliśmy spoza redakcji następujące osoby:

AdamGilmore – kolekcjoner starych gier o najwyższym autorytecie w redakcji retroage
Blackie – jeden z pierwszych użytkowników forum retroage aktywnie działający do dziś
mrSin – ogromne doświadczenie w grach nie tylko video/komputerowych, dzięki czemu ma szersze spojrzenie na rynek rozrywki
mog123 – może zabrzmieć to nieco dziwnie ale wybraliśmy tę osobę jako przedstawiciela środowiska Sony, aby wyrównać siły ze względu na mocne obsadzenie redakcji w konsolach Nintendo
– Ukukuki – przedstawiciel młodego pokolenia graczy

Jak liczyliśmy głosy
Każdy mógł zagłosować na maksymalnie sto gier, które w zależności od pozycji na jakiej zostały ustawione otrzymywały odpowiednio 100 punktów za pierwsze miejsce i 1 punkt za ostatnie. Następnie punkty zostały zsumowane i naszym oczom ukazała się poniższa lista stu najlepszych gier wszechczasów.

Kontrowersje
Uprzedzając głosy zbulwersowanych którzy nie odnaleźli swojej gry na liście – poniższy ranking jest zdecydowanie subiektywny i nie musi każdemu odpowiadać. Gdybyśmy chcieli wybrać gry uznawane przez innych za najlepsze to skopiowalibyśmy listę np. z gamerankings.com bądź metacritic.com. Naszym celem było jednak stworzenie listy gier wg serwisu RetroAge i taką właśnie oddajemy w wasze ręce. Dość już przynudzania… Poznajcie zatem te najlepsze z najlepszych!

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.