RetroAge Artykuł, Retrospekcje 100 najlepszych gier wszech czasów [4/4]
ArtykułRetrospekcje

100 najlepszych gier wszech czasów [4/4]

Loading

Mamy w końcu finałową dziesiątkę. Jeśli dotychczasowe zestawienie rozpętało burzę to można zaryzykować stwierdzenie, że teraz szykuje się istny armagedon. Dla wszystkich którzy zagotują się ze złości przypominamy że retroage to serwis typowo konsolowy i nastawiony raczej na starocie niż nowości. A jak się komuś nie podoba to niech stworzy swój własny ranking, może wtedy mu się humor poprawi. Jeśli i to mu nie pomoże to przysłowiowy kij mu w oko 😉 Do rzeczy, oto czołówka 100 najlepszych gier wszech czasów.

Kto typował?
Głosy oddała część redaktorów naszego serwisu (Gimiak i SoberPL nie wzięli udziału w głosowaniu)
tbxx
Axi0maT
StormS
hattori
ramzes64
Snake

Dodatkowo, aby „poszerzyć horyzonty” wybraliśmy spoza redakcji następujące osoby:

AdamGilmore – kolekcjoner starych gier o najwyższym autorytecie w redakcji retroage
Blackie – jeden z pierwszych użytkowników forum retroage aktywnie działający do dziś
mrSin – ogromne doświadczenie w grach nie tylko video/komputerowych, dzięki czemu ma szersze spojrzenie na rynek rozrywki
mog123 – może zabrzmieć to nieco dziwnie ale wybraliśmy tę osobę jako przedstawiciela środowiska Sony, aby wyrównać siły ze względu na mocne obsadzenie redakcji w konsolach Nintendo
– Ukukuki – przedstawiciel młodego pokolenia graczy

Jak liczyliśmy głosy
Każdy mógł zagłosować na maksymalnie sto gier, które w zależności od pozycji na jakiej zostały ustawione otrzymywały odpowiednio 100 punktów za pierwsze miejsce i 1 punkt za ostatnie. Następnie punkty zostały zsumowane i naszym oczom ukazała się poniższa lista stu najlepszych gier wszechczasów.

Kontrowersje
Uprzedzając głosy zbulwersowanych którzy nie odnaleźli swojej gry na liście – poniższy ranking jest zdecydowanie subiektywny i nie musi każdemu odpowiadać. Gdybyśmy chcieli wybrać gry uznawane przez innych za najlepsze to skopiowalibyśmy listę np. z gamerankings.com bądź metacritic.com. Naszym celem było jednak stworzenie listy gier wg serwisu RetroAge i taką właśnie oddajemy w wasze ręce. Dość już przynudzania… Poznajcie zatem te najlepsze z najlepszych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.