RetroAge Artykuł, Retrospekcje 100 najlepszych gier wszech czasów [4/4]
ArtykułRetrospekcje

100 najlepszych gier wszech czasów [4/4]

Loading


10. Donkey Kong 64


Liczba punktów
377
Platformy:
N64
Typ gry
Platformówka
Data wydania:
1999
Wydawca / Producent
Nintendo / Rareware

Donkey Kong 64 który ukazał się pod koniec1999 roku na Nintendo 64 był kolejną wspaniałą grą od Rareware która wyszła na tej konsoli. Donkey Kong to jednak bardzo znana marka ze SNESa, a tytuł na N64 musiał sprostać wysokim oczekiwaniom. Nowością był skok w trzy wymiary, który udał się z pełnym powodzeniem. Gra wymagała rozszerzenia pamięci (Expansion Pak), dzięki któremu konsola mogła wykrzesać jeszcze ładniejszą i ostrzejszą grafikę. W sumie jest to jeden z dwóch tytułów, które bez tej przystawki nie zostaną uruchomione.

Donkey Kong 64 to platformówka 3D, w której sympatycznym gorylem wyruszamy na ratunek innym małpom, porwanym przez złego K.rool’a. Gra jak na platformówkę jest jednak troszkę przekombinowana, gdyż dodane bronie, instrumenty i inne dodatki sprawiły, że ów tytuł stawał się bardziej grą przygodową. Proste zagadki, sposób prowadzenia rozgrywki, w którym musimy pomyśleć jaką z małp dostać się w konkretne miejsce, wykorzystując ich specjalne umiejętności urozmaicają całą zabawę. Duże lokacje, w których jest dużo do roboty nie pozwalają się nudzić. Zbieractwo bananów, amunicji, planów tajnej broni, odnajdywanie bananowych wróżek aby zrobić im zdjęcie, itd. wypełniają godziny spędzone z tym tytułem. Dodatkowo smaczku dodają automaty w grze, po których uruchomieniu można zagrać w klasyczne gry – między innymi w Donkey Kong Arcade.

Donkey Kong 64 jest kolejnym dowodem na to, że Rareware po prostu było poza wszelką konkurencją w programowaniu na Nintendo 64. Świetnie zaprojektowani bossowie, animacja ruchów postaci, grafika… to wszystko po prostu sprawia, że Donkey Kong 64 to gra obowiązkowa dla każdego posiadacza N64.

Aha no i ten Donkey Kong Rap na początek gry – fajna sprawa. Karaoke, dobry bit, rym i opisówka każdej z postaci. Cytując wersy na temat Donkey Kong’a „…He’s finalny back, to kick some tail…”.

opis: ramzes649. Conker’s Bad Fur Day


Liczba punktów
388
Platformy:
N64, XBOX
Typ gry
Platformówka
Data wydania:
2001
Wydawca / Producent
Nintendo / Rareware

„Conker’s Bad Fur Day” jest chyba jedyną platformówką, która została opatrzona metką „tylko dla dorosłych”. Po części jest to spowodowane wulgarnym słownictwem, bryzgającą na lewo i prawo juchą, stosowaniem używek czy też dewiacjami seksualnymi (no, bo kto to widział żeby tak pszczoła ze słonecznicą…). Gra emanuje również specyficznym poczuciem humoru, opartym po części na dowcipach o „parującej kupie”, „pierdzeniu” i „bekaniu” jak też na różnego rodzaju nawiązaniach do wytworów popkultury. I tak bez problemu znajdziemy parodię min. „Terminatora”, „Drakuli”, „Ojca chrzestnego”, „Szeregowca Ryana” czy też „Matrixa”. Pojawiają się również elementy czarnego humoru, które niekoniecznie nadają się dla młodszej wrażliwej widowni.

Również sposób prowadzenie rozgrywki został dostosowany dla dojrzalszych odbiorców. Dzieląc czas pomiędzy żonę, dzieci, dom, pracę, dorośli często nie znajdują przyjemności w szukaniu tysiąca popierdółek sadystycznie poukrywanych w najdziwniejszych miejscach. Na dodatek cała gra ma liniowy charakter tak, że nie ma mowy o jakimś błądzeniu czy też wielokrotnym nawiedzaniu danej miejscówki.

„Conker’s Bad Fur Day” jest najlepszą dorosłą przygodówko-platformówką, jaka kiedykolwiek powstała na jakąkolwiek maszynkę do grania. Ponad 2 godziny doskonale wyreżyserowanych wstawek animowanych na silniku gry, ok. 12 godzin niczym nieskrępowanej zabawy, genialny soundtrack w jakości MP3, oraz rozbudowany tryb multiplayer tworzą wybuchową mieszankę, którą każdy szanujący się pasjonat N64 po prostu musi zobaczyć. Polecam bardzo.

opis: tbxx8. GoldenEye 007


Liczba punktów
414
Platformy:
N64
Typ gry
FPS
Data wydania:
1997
Wydawca / Producent
Nintendo / Rareware

Fikcyjny bohater prozy Iana Fleminga – James Bond, od niespełna pięciu dekad z powodzeniem przyciąga przed ekrany widzów. Niestety dotąd gry z Jego udziałem nie odnosiły nawet zbliżonych sukcesów. Za sprawą premiery siedemnastego filmu serii pt. Goldeneye, miało się to diametralnie zmienić. Tak też się stało. Stąd taka wysoka pozycja także w ocenie redakcji Retroage. Po upływie dwóch lat od premiery obrazu, twórcy z Rareware w 1998 roku stworzyli grę na podstawie wspomnianego tytułu.

Na wstępie, wskazane jest odrzucić wszelkie rozczarowania związane z produkcjami na podstawie kinowych odpowiedników, ponieważ wydana jedynie na Nintendo64 gra zdecydowanie od nich odstaje. Osadzony w pełni trójwymiarowym otoczeniu, shooter z perspektywy pierwszej osoby czyni do dzisiaj pozytywne wrażenie, a w momencie swojej premiery wręcz olśniewał! Na taki stan rzeczy, składa się miedzy innymi: płynna animacja, pełne detali otoczenie, modele postaci, ciekawy dobór misji, ścieżka dźwiękowa oraz sterowanie.

To co do dzisiaj ujmuje, to dynamika rozgrywki. Gra praktycznie nigdy nie zwalnia i nie jest to wyłącznie zasługa silnika graficznego. Tytuł, bowiem wiernie przeprowadza nas przez wydarzenia mające miejsce pierwotnie na ekranach kin. Zaczynamy nieopodal tamy, następnie przenosimy się do Radzieckiego instytutu badań nad bronią nuklearną, by po chwili z pomocą agenta 006, wysadzić ten ośrodek w powietrze i ulotnić się w przestworzach, pozostawioną przed budynkiem awionetką.

W żadnym innym FPSie, posyłanie kul w stronę swoich oponentów, nie sprawia tyle frajdy co w Goldeneye! Nie są to oczywiście jedyne mocne strony Goldeneye, należy do nich również przejrzysty układ menu głównego, wyświetlanie wskaźnika życia/pancerza, ilości nabojów w magazynku oraz panel umożliwiający przełączanie gadżetów. Wszystkie te wymienione aspekty spowodowały, że dotąd ukazały się dwie próby powtórzenia sukcesu pierwowzoru, w postaci – GoldenEye: Rogue Agent (PS2, GC, XBOX) i remake Goldeneye wydany w 2010 roku na Wii.

opis: Jacek „Mr.Jack” Sobieraj7. Banjo-Kazooie


Liczba punktów
420
Platformy:
N64, XBLA
Typ gry
Platformówka
Data wydania:
1998
Wydawca / Producent
Nintendo / Rareware

Rareware – z pewnością mówi Wam coś to słowo jeśli graliście wcześniej na starszych konsolach Nintendo. Rare to developer, który razem z Nintendo tworzył jedno z najlepszych połączeń producent-wydawca, wypuszczając same hity na SNESa, N64 oraz GameBoy’a.

Banjo–Kazooie to właśnie jedna z gier, którą stworzyli mistrzowie z Rare. Tytuł ten jest jednym z najlepszych w swoim gatunku, a na Nintendo 64 po prostu znajduje się w ścisłej czołówce. Pod względem wykonania dla niektórych przebijało kultowe Super Mario 64 (graficznie, dźwiękowo oraz sposobem prowadzenia rozgrywki). Niesamowita magia kolorów, różnorodność światów i ich styl nie miały sobie równych. Nie można przejść obojętnie obok tej gry jeśli posiada się Nintendo 64 w swoim domu.

Banjo (przesympatyczny misiek) – Kazooie (strusio podobny ptak) wyruszają na ratunek siostrze Banjo o imieniu Tooty, którą porwała brzydka wiedźma Gruntilda. Aby dojść do kolejnych leveli musimy zbierać puzzle (tak jak gwiazdki w Mario) otwierające dostęp do kolejnych poziomów. Jedną z większych zalet gry jest połączenie Banjo z Kazooie i ich wzajemna współpraca między sobą. Nie wspomniałem chyba, że Kazooie siedzi w plecaku, na plecach Banjo. Możliwości kierowania tytułową parą (ich umiejętności: szybkie bieganie, strzelanie, tworzenie osłony) są świetnie przemyślane i dają masę frajdy z obcowania z tym tytułem i przemierzania kolejnych lokacji.

Nie sposób opisać tej gry słowami, w nią po prostu trzeba zagrać. Wysokie miejsce w naszym rankingu, czołówka w rankingach gier na Nintendo 64 (piąte miejsce według gamerankings.com) po prostu musi wystarczyć za wyznacznik jakości, jaką prezentuje ta gra. Jeśli widzicie logo Rareware na kartridżach do N64, to nie ma co się zastanawiać. Tak samo jest z Banjo-Kazooie, gdyż jest to jedna z najlepszych platformówek 3D jaka kiedykolwiek się ukazała.

opis: ramzes646. The Legend of Zelda: A Link to the Past


Liczba punktów
434
Platformy:
SNES, GBA, VC
Typ gry
Action-adventure
Data wydania:
1991
Wydawca / Producent
Nintendo / Nintendo EAD

Hyrule po raz kolejny w niebezpieczeństwie! Księżniczka Zelda wylądowała za kratkami, na tronie rozsiadł się czarnoksiężnik Agahnim, a już lada moment szykuje się otwarcie przejścia do najmroczniejszych zakątków świata skąd przybędą przerażające istoty i zgładzą ludzkość. Kto ma się temu wszystkiemu przeciwstawić jak nie bohaterski Link?

Rozpoczyna się ratowanie świata, w fantastycznej konwencji, która zrodziła się w głowach genialnych projektantów z Nintendo. Jest bajecznie kolorowo i każdy gracz bez problemu da się porwać w wir wydarzeń. Świat w The Legend of Zelda: Link to the Past podzielony jest na dwie części – realny i alternatywny. Oba są naprawdę ogromne i ich zwiedzenie zajmie każdemu graczowi mnóstwo czasu.

W stosunku do poprzednich części położono dużo większy nacisk na wykorzystywanie przedmiotów. Jak nietrudno się domyśleć historia The Legend of Zelda: A Link to the Past rzuca nas w dosłownie każdy zakątek krainy. Nie będzie niespodzianką jeśli powiem, że w trakcie gry przewietrzymy każde podziemia, lochy i mysią dziurę w poszukiwaniu przedmiotów, które pozwolą pchnąć dalej fabułę.

Największą zaletą The Legend of Zelda: Link to the Past jest jej grywalność. Gra potrafi wciągnąć na długie godziny i nie pozawala się oderwać. Zdecydowanie najlepsza gra na SNESa, a według mojej opinii również najlepsza część z całej serii Zelda. Nie można nie zagrać w The Legend of Zelda: A Link to the Past – do padów marsz.

opis: Axi0maT5. Contra (Probotector / Gryzor)


Liczba punktów
458
Platformy:
Arcade, NES, MSX2,

Spectrum, Amstrad CPC,
C64, PC, PS2,
XBLA, DS, VC, PSN
Typ gry
Run’n’gun
Data wydania:
1987
Wydawca / Producent
Konami

Rok 1987. Konami wydaje na automaty grę pod tytułem Contra, rok później swoją wersje dostają posiadacze NESa. Jest to najsłynniejsza część tej kultowej serii. Słyszał o niej praktycznie każdy gracz, a nieliczni którzy nigdy nie zagrali to margines niczym uczciwy poseł czy rzetelna reklama.

Rozgrywka nie jest skomplikowana, przez większość poziomów poruszamy się w prawo. Jak przystało na bardzo dobrą strzelaninę 2D, każdy poziom kończy się spotkaniem z bossem. Nie jest zaskoczeniem, że zajmuje on znaczną część ekranu. Bossowie nie są zbyt trudnymi przeciwnikami, a kiedy poznamy ich zakres ruchu (zresztą niewielki) stają się wręcz banalni.

Można grać samemu jak i z kolegą. Ta druga opcja jest zdecydowanie przyjemniejsza, bowiem wrogowie nie mają za dużo do powiedzenia. Nie zabrakło dopalaczy, które to przelatują nam nad głową w określonych momentach. Wystarczy oddać celny strzał i już można cieszyć się nową bronią czy krótką nieśmiertelnością.

Muzyka, grywalność, klimat i ogólnie wykonanie stoją na najwyższym poziomie. Jedynie do czego można się przyczepić to grafika – można było dosłownie ciut lepiej. Sama gra nie jest zbyt długa. Jej pojedyncze przejście zajmuje jakieś 15-20 minut (można i krócej jak się komuś śpieszy), ale zanim ją skończymy minie sporo więcej czasu.

Większość graczy dorastających w latach 90tych zapewne zna tę pozycję. Kultowa gra na Pegasusa zagościła na nie jednej składance, nie jeden pad przez nią wylądował w koszu i nie jeden kolega z nami w nią grał. Gra obowiązkowa na wszelkie imprezy związane z NESem!

opis: Ukukuki4. Mortal Kombat II


Liczba punktów
471
Platformy:
Arcade, SMD, SNES,

GB, GG, SMS,
Amiga, 32X, PC,
Saturn, PSX, PSN
Typ gry
Mordobicie
Data wydania:
1993
Wydawca / Producent
Midway

W historii branży elektronicznej rozrywki, znajdziemy wiele sytuacji w których etycy toczyli batalie przeciwko niemoralnym treściom zawartych w grach. Bywało o goliźnie, o strzelaniu, o narkotykach i innych pierdołach. Prawdziwa wojna rozpoczęła się jednak wraz z pojawieniem się w 1992 roku Mortal Kombat – pierwszego prawdziwie brutalnego beatem’upa, który zatrząsł w posadach światem graczy. Koniec z pojedynczymi pikselami symbolizującymi krew w dotychczasowych produkcjach. Pora by krew wylewała się z ekranu strumieniami, a wojownicy zadawali sobie prawdziwie śmiertelne ciosy z ekstremalnie okrutnymi egzekucjami włącznie. Nowa jakość grafiki oparta na digitalizowanym obrazie powodowała szczękopad u każdego gracza i podnosiła realizm niemal do granic możliwości. Bawiono się przednie, ale prawdziwa populacja małych morderców dostała swoje wymarzone narzędzie wirtualnych zbrodni dopiero w 1993 roku.

Mortal Kombat 2 to esencja tego, co w grach najbardziej brutalne i okrutne. To wręcz synonim „przemocy w grach”. W stosunku do poprzedniej części poprawiono grywalność i animację, rozbudowano grę o większą ilość postaci i aren, oraz dodano całą masę nowych sposobów na okaleczanie i zabijanie wrogów. Jednym słowem podrasowano wszystko co się dało, aby z hitu stworzyć mega hit. Jest tu wszystko to czego fani oczekiwali i do tego podane w dużo mroczniejszej oprawie. Cel gry jest oczywiście jeden – wybić wszystkich wojowników biorących udział w turnieju i na koniec zmierzyć się z bossami Kintaro i Shao Khanem.

Przez wielu graczy Mortal Kombat 2 uznawany jest do dziś za najlepszą część smoczej sagi, stanowiąc tym samym obiekt ich westchnień. Wielu może zdziwi aż tak wysoka pozycja mortalka na liście, ale przecież grał w niego chyba każdy. Bynajmniej nie przez 15 minut. Grało się całymi godzinami, przez co później większość nabawiła się przekrwionych oczu od gapienia w telewizor na którym to odrywano sobie ręce, głowy, nabijano na kolce i topiono w kwasie. O dziwo po tych wszystkich latach Mortal Kombat 2 wciąż jest świetną pozycją godną uwagi. Odpalcie ponownie i przekonajcie się sami. Panowie, flaki podano!

opis: Axi0maT3. Super Mario Bros.


Liczba punktów
540
Platformy:
NES, SNES, GBC, GBA, VC
Typ gry
Platformówka
Data wydania:
1985
Wydawca / Producent
Nintendo / Nintendo EAD

Klasyka w najlepszym wydaniu. Może nie są to narodziny Mario ale jego kultu na pewno. Wbrew pozorom tytuł jak na swoje czasy przełomowy. Grafika nawet dzisiaj może się podobać. To połączenie kolorów z prostą ale za to jaką muzyką stwarza niepowtarzalny klimat. Kto nie pamięta charakterystycznego dźwięku zbierania monet nie może nazywać się graczem.

Ten tytuł kompletnie się nie starzeje. Jest tak prosty i na swój uroczy sposób grywalny, że już chyba na zawsze pozostanie ikoną elektronicznej rozrywki. Bez tego tytułu nie było by Nintendo. Shigeru Miyamoto odwalił kawał dobrej roboty tworząc to cudo.

„W grzybowym królestwie (Mushroom Kingdom) paskudny smok King Koopa porwał księżniczkę Toadstool. Na ratunek wyruszają Mario i jego młodszy brat Luigi. Obaj są hydraulikami i parają się przepychaniem rur, którymi naszpikowane jest całe królestwo. Do pokonania czekają na naszych bohaterów 32 poziomy podzielone na 8 światów (w każdym z nich po 4 plansze). Droga jaką muszą przebyć śmiałkowie najeżona jest mnóstwem niebezpieczeństw wśród których pierwsze skrzypce grają smocze sługusy.”

Nie chcę, za bardzo rozpisywać się na temat rozgrywki, po konkrety odsyłam do recenzji Axi0maTa na retroage.

Skupie się na własnych odczuciach i naszych realiach. Mieliśmy naprawdę szczęście, że ten tytuł zawitał do nas na składankach typu 999999 in 1. Bez tego nie było by kultu Mario na naszym podwórku. Chyba dla większości z czytelników dzieciństwo to Pegasus i do tego składanka z Super Mario Bros. na czele. Trudno mi sobie wyobrazić choć jednego czytelnika retroage który nie grał w ten tytuł. Jeśli jest taki delikwent to niech lepiej nawet się nie przyznaje – straszny wstyd nie mieć do czynienia z największą ikoną naszej growej branży.

opis: Ukukuki2. Super Mario 64


Liczba punktów
543
Platformy:
N64, VC
Typ gry
Platformówka
Data wydania:
1996
Wydawca / Producent
Nintendo / Nintendo EAD

Żadne słowa nie są w stanie oddać fenomenu tej gry, a ja tym bardziej jako umysł ścisły nie potrafię znaleźć tylu wielkich słów, aby opisać piękno i ogrom tej pozycji. Mimo tego, że Super Mario 64 ma już parę ładnych lat na karku to wciąż wciąga tam samo jak niegdyś po premierze i mimo, że grafika może zniechęcić już najmłodsze pokolenie to i tak należy sięgnąć po ten tytuł. Jeśli jeszcze nie graliście – marsz do konsoli nadrobić zaległości, a jeśli już kiedyś go zaliczyliście to proponuje odpalić ponownie – zobaczycie, że wciągnie was nie mniej niż za pierwszym razem.

Mario otrzymuje od swojej ukochanej księżniczki Peach list z zaproszeniem na ciasteczka. Wąsaty hydraulik, czym prędzej wyrusza w drogę, ale po przybyciu na miejsce okazuje się, że jak zwykle ubiegł nas zły Browser. Księżniczka została uwięziona w swoim zamku za pomocą Power Stars, które następnie zostały rozrzucone po różnych krainach. Od nas graczy zależy czy uda się je odnaleźć i tym samym uwolnić ukochaną. Czeka nas, więc jak zwykle mnóstwo roboty i to niezwiązanej bynajmniej z przepychaniem rur.

Super Mario 64 to tytuł absolutnie wybitny zaliczany do grona gier, które wytyczały kierunki i trendy w rozwoju elektronicznej rozrywki. Nie ma chyba lepszej reklamy dla Super Mario 64 niż fakt, że do dziś mimo upływu lat tytuł ten wciąż widnieje na listach najlepszych gier wszechczasów. Podsumowując, Super Mario 64 jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli zręcznościówek i tych, którzy chcą wiedzieć, jakie są korzenie pierwszych platformerów 3D, ale dla każdego, kto uważa się za gracza.

opis: Axi0maT, tbxx1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time


Liczba punktów
615
Platformy:
N64, GC, VC, 3DS
Typ gry
Action-adventure
Data wydania:
1998
Wydawca / Producent
Nintendo / Nintendo EAD

Kto by pomyślał że gdy wkładałem kartridż z grą The Legend of Zelda: Ocarina of Time do konsoli N64, moim oczom ukaże się jej obłędny jak na tamtejsze czasy świat gry. Kto by wówczas sądził, że do dzisiejszego dnia, ów wspomniany produkt marki Nintendo będzie nazywany najlepszą grą w historii. Nie mogło chyba być inaczej w naszym rankingu, bo The Legend of Zelda: Ocarina of Time wręcz zdeklasowała rywali na całej linii zajmując zaszczytne pierwsze miejsce. Nie da się ukryć że gra przez te wszystkie lata przerosła oczekiwania graczy oraz prognozy jej twórców.

Historia pierwszej z tej serii gry w 3D rozpoczyna się w małym lesie Kokiri. Młody chłopczyk imieniem Link zbudzony zostaje ze snu przez wróżkę Navi, która oczekuje że młokos podąży pośpiesznie do drzewa Deku – ojca lasu Kokiri. Stawiając się na umówione miejsce Deku mówi bohaterowi że jego przeznaczeniem jest ocalić królestwo Hyrule i księżniczkę Zeldę. Link bez chwili wahania rzuca się w wir przygody pełnej potworów, magii i tajemnicy posługiwania się czasem.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time to tytuł przełomowy, za sprawą ogromnego świata Hyrule i otwartej przestrzeni po której dowolnie może podróżować bohater. Mało tego nie musimy z kierpca wędrować po krainach ale możemy również wyposażyć się w konia. Gra była pierwszą pozycją na konsolach w pełnym 3D, gdzie wielkość świata szła w parze ze sprawnie poprowadzoną fabułą. Nie znajdziemy tu losowo generowanych lochów i labiryntów jak to trafiało się dotychczas w produkcjach. W Ocarine of Time wszystko doskonale zaplanowane i ma swoje logiczne uzasadnienie, co przy takiej skali przestrzeni dostępnej w grze, jest doprawdy imponujące.

Muzyka to prawdziwy majstersztyk. W Internecie aż roi się od filmików i przeróbek wykonawców posiadających całą gamę instrumentów na których wykonują midi z gry, są oni niezbitym dowodem na istnienie kultu tej gry. Zresztą fanów można spokojnie liczyć w milionach, przeto oni sprawiają że miano „Best game ever” utrzymuje się nadal. The Legend of Zelda: Ocarina of Time to prawdziwy system seller konsoli Nintendo 64. Dla tej pozycji wielu graczy do dziś kupuje tę konsolę tylko po to żeby zagrać w najsłynniejszą grę wszechczasów. Gra wciąga niczym bagno, uzależnia jak narkotyk i pożera czas. Polecana do ogrania niemal przez każdego kto miał z nią styczność.

opis: StormS


Poniżej podajemy pełną listę gier na które zagłosowaliśmy w naszym zestawieniu. Wiele świetnych gier nie dostało się do finałowej setki, ale niestety liczba pozycji była ograniczona i nie dla każdego znalazło się miejsce.

1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
2. Super Mario 64
3. Super Mario Bros.
4. Mortal Kombat II
5. Contra (Probotector / Gryzor)
6. The Legend of Zelda: A Link to the Past
7. Banjo-Kazooie
8. GoldenEye 007
9. Conker’s Bad Fur Day
10. Donkey Kong 64
11. Baldur’s Gate
12. Donkey Kong Country
13. Duke Nukem 3D
14. Turok: Dinosaur Hunter
15. Super Mario Bros. 3
16. Super Mario World 2: Yoshi’s Island
17. Grand Theft Auto IV
18. Street Fighter II
19. Cannon Fodder
20. Fallout 2
21. Soul Calibur
22. The Legend of Zelda: The Wind Waker
23. River Raid
24. Another World (Out of This World )
25. Half-Life
26. Shenmue
27. Mario Kart 64
28. Final Fantasy VII
29. Planescape: Torment
30. Sonic the Hedgehog
31. Turok 2: Seeds of Evil
32. The Legend of Zelda: Twilight Princess
33. Metroid Prime
34. Grand Theft Auto
35. Resident Evil 4
36. Gears of War
37. Final Fantasy X
38. Metal Slug X
39. Prince of Persia
40. Space Invaders
41. Super Metroid
42. MadWorld
43. Street Fighter III 3rd Strike – Fight for the Future
44. God of War
45. Super Mario Galaxy
46. Sensible World of Soccer
47. Metal Gear Solid
48. Golden Axe
49. Oddworld: Abe’s Oddysee
50. WarioWare, Inc.: Mega Microgames!
51. Grand Theft Auto: Vice City
52. Doom
53. Grand Theft Auto 2
54. Mass Effect
55. Super Mario World
56. Fallout 3
57. Tekken 3
58. Wii Sports
59. Final Fantasy VIII
60. Gothic
61. Final Fantasy VI
62. Road Rash
63. Gran Turismo 4
64. Grand Theft Auto: San Andreas
65. World of Goo
66. Cadillacs and Dinosaurs
67. Dune II: Battle for Arrakis (Dune II: The Building of a Dynasty)
68. Pokemon Red/Blue/Yellow
69. Crash Bandicoot 3: Warped
70. Tetris
71. Pac-Man
72. Paper Mario
73. Virtua Fighter 2
74. Tony Hawk’s Pro Skater 2
75. Half-Life 2
76. Diablo II
77. Micro Machines
78. Baldur’s Gate II: Shadows of Amn
79. Fable
80. Mario Kart Wii
81. Gothic II
82. Tekken 5
83. Ultimate Mortal Kombat 3
84. Arkanoid
85. Rayman
86. Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes
87. Call of Duty 4: Modern Warfare
88. Prince of Persia: The Sands of Time
89. Street Fighter Alpha 3 (Street Fighter Zero 3)
90. Sin and Punishment: Successor to the Earth (Tsumi to Batsu: Hoshi no Keishosha)
91. 1080° Snowboarding
92. Alien Soldier
93. Lemmings 2: The Tribes
94. Kunio-kun no Nekketsu Soccer League
95. Montezuma’s Revenge
96. Boulder Dash (Rockford)
97. Heroes of Might and Magic III
98. The Secret of Monkey Island
99. Robbo
100. The Legend of Zelda: Majora’s Mask
———————————————————
101. Chrono Trigger
102. Gears Of War 2
103. New Super Mario Bros. Wii
104. Diablo
105. Super Frog
106. Ninja Gaiden
107. Patapon
108. Turok 3 Shadow Of Oblivion
109. Halo 3
110. Sonic The Hedgehog 2
111. Banjo Tooie
112. Wolfenstein 3d
113. Lotus
114. Ninja Gaiden Xbox
115. Donkey Kong
116. Dungeons And Dragons Tower Of Doom
117. Street Fighter Iv
118. Taiko No Tatsujin
119. The Legend Of Zelda
120. Age Of Empires Ii
121. Loco Roco
122. Need For Speed Underground
123. Taiko No Tatsujin Portable
124. Akumajou Dracula X
125. Football Manager 2010
126. Halo Combat Evolved
127. Metal Gear Solid 3 Snake Eater
128. Taiko No Tatsujin Portable 2
129. Katamari Forever
130. Little Big Adventure 2
131. Super Smash Bros.
132. Zero Tsukihami No Kamen
133. Beautiful Katamari
134. Metal Gear Solid 4 Guns Of The Patriots
135. The Neverhood
136. Gunstar Heroes
137. Heroes Of Might And Magic Ii
138. Metal Gear Solid 2 Sons Of Liberty
139. We Love Katamari
140. Killzone 2
141. Me & My Katamari
142. Metal Slug
143. Metropolis Street Racer
144. Turok Rage Wars
145. Xenogears
146. Katamari Damacy
147. Rendering Ranger
148. The Legend Of Zelda Links Awakening
149. North & South
150. The House Of The Dead 2
151. Ridge Racer Type 4
152. Streets Of Rage 2
153. Super C
154. Colin Mcrae Rally 2
155. Final Fantasy Ix
156. M.U.S.H.A.
157. Metal Slug 2
158. Star Wars Shadows Of The Empire
159. Super Mario Sunshine
160. Super Smash Bros. Brawl
161. Battletoads
162. Garou Mark Of The Wolves
163. Lightening Force
164. Mario Party 2
165. Shenmue 2
166. Alone In The Dark
167. Castlevania Symphony Of The Night
168. F Zero X
169. Super Stardust
170. Virtua Fighter 5
171. Agony
172. Disaster Day Of Crisis
173. Eternal Darkness
174. F1 World Grand Prix
175. Pong
176. Virtua Fighter 4 Evo
177. Diddy Kong Racing
178. Dizzy
179. Harvest Moon Friends Of Mineral Town
180. Mortal Kombat Trilogy
181. Perfect Dark
182. Secret Of Mana 2
183. Serious Sam Drugie Starcie
184. Balloon Fight
185. Final Fantasy V
186. King Of Fighters 2000
187. Knights Of The Old Republic
188. Mega Man 2
189. Mortal Kombat
190. Ninja Gaiden 2 (Xbox)
191. Pikmin
192. Star Wars Rogue Squadron
193. The Legend Of Zelda Oracle Of Seasons / Ages
194. Bakuretsu Muteki Bangai O
195. Double Dragon
196. Fatal Fury Special
197. Knight Lore
198. Silent Hill 2
199. Tactics Ogre
200. Devil May Cry 3
201. Heroes Of Might And Magic V
202. Panzer Dragoon 2 Zwei
203. Super Famicom Wars
204. Chrono Cross
205. Gran Turismo 2
206. Kirbys Adventures
207. Phantasy Star Iv
208. Unreal Turnament
209. Burnout 3 Takedown
210. Castlevania Order Of Ecclesia
211. Crash Bandicoot
212. Giga Wing
213. Tom Clancys Splinter Cell Double Agent
214. Unreal Turnament 2004
215. Gex 3
216. Gobliiins
217. Gran Turismo
218. Rayman 2 The Great Escape
219. Susume! Taisen Puzzle Drama
220. Unreal
221. Jet Set Willy
222. Quake 2
223. Resident Evil 3 Nemesis
224. Shadowman
225. Virtua Fighter
226. Devil May Cry
227. Earthworm Jim
228. Lufia 2
229. Yakuza
230. Battlefield Vietnam
231. Sindicate
232. Tony Hawks Underground 2
233. Bomberman 64
234. Shadows Of The Empire
235. Zybex
236. Ice Climber
237. Super Ghouls N Ghosts
238. Tempest 2000
239. Mario Party 3
240. Metroid Zero Mission
241. Resident Evil Code Veronica
242. Broken Sword 2 The Smoking Mirror
243. Guardian Legend
244. Pokemon Gold
245. Tmnt 3
246. Wonder 3
247. Earth Defense Force
248. No More Heroes
249. Quake
250. Worms Armageddon
251. Batten Kaitos
252. Dungeon Master
253. Mario Vs. Donkey Kong
254. Robo Aleste
255. Sonic The Hedgehog 3 & Knuckles
256. Mario Vs. Donkey Kong 2 March Of The Minis
257. Punisher
258. Tony Hawks Pro Skater 3
259. Grand Theft Auto Chinatown Wars
260. Icewind Dale
261. Super Smash Bros. Melee
262. The Chronicles Of Riddick Escape From Butcher Bay
263. Xenosaga
264. Grim Fandango
265. Ico
266. New Super Mario Bros.
267. Jet Set Radio
268. Rescue From Fractalus
269. Shining Force Ii
270. Silent Hill
271. Super Cobra
272. Borderlands
273. Evils Doom
274. Forsaken
275. Miecze Valdgira
276. Super Bomberman 3
277. Tiny Toons Adventures
278. Warioland 4
279. Flashback
280. Henry House
281. Wave Race 64
282. Deus Ex
283. Saboteur
284. Sin And Punishment 2
285. Commando
286. Hexen 64
287. Rockman And Forte
288. Ruffntumble
289. The Sims
290. Alien Vs Predator Arcade
291. Fifa 98
292. Gradius
293. Oddworld Abes Exoddus
294. Splatter House
295. Alien Vs Predator Jaguar
296. Devil May Cry 4
297. Final Fight 3
298. Halo
299. Mass Effect 2
300. Resident Evil
301. Energy Breaker
302. Red Dead Redemption
303. Shinobi 3 Return Of The Ninja Master
304. Sonic Adventure
305. Digimon World
306. Jade Empire
307. Misja
308. Panzer Dragoon
309. Warhammer 40000 Dawn Of War
310. Drakan
311. Legacy Of Kain Soul Reaver
312. Panzer Dragoon Orta
313. Popolocrois
314. Popolocrois 2
315. Project Zero 3 The Tormented
316. Age Of Empires
317. Crazy Taxi
318. Poporogue
319. Ssx 3
320. Theme Hospital
321. Batman
322. Castlevania
323. Guilty Gear X2 Reload
324. Super Gussun Oyoyo
325. The Elder Scrolls Morrowind
326. Dead Rising
327. Final Fantasy Tactics
328. Forza Motorsport 3
329. San Francisco Rush 2049
330. Adventure Island
331. Fallout
332. House Of The Dead 2
333. Kirbys Dream Course
334. Metal Slug 3
335. Need For Speed
336. Settlers 2
337. Super Mario Land
338. Tenchi Wo Kurau 2
339. Doluckys A League Soccer
340. Ffta
341. God Of War Ii
342. Skate
343. Turrican 2
344. Virtua Tennis 2
345. Jagged Alliance 2
346. Radiant Silvergun
347. Wizardry 8
348. Chip & Dale Rr
349. Fahrenheit
350. Medal Of Honor
351. Gta 3
352. Monster Hunter Portable
353. Pocky And Rocky 2
354. Excitebike
355. Harvest Moon
356. Panel De Pon
357. Ristar
358. Dodonpachi
359. Ninja Gaiden 2 (Nes)
360. Vib Ribbon
361. Command & Conquer
362. Duck Hunt
363. Gokujou Parodius
364. Dungeons And Dragons Shadow Over Mystara
365. Tom Clancys Splinter Cell
366. Defender Of The Crown
367. Dr Mario
368. Tomb Raider 2
369. Battlefield 2
370. Ikrauga
371. Need For Speed Underground 2
372. Dead Or Alive
373. Guerrilla War
374. Halo Wars
375. King Of Fighters 98
376. Metal Gear 2
377. The Elder Scrolls Ii Daggerfall
378. Freespace
379. Ghosts N Goblins
380. Starfox 64
381. Missile Command
382. Polaris Snocross
383. Tony Hawks Pro Skater 4
384. Ultimate Body Blows
385. Adventure Island Ii
386. Toy Story 2
387. Need For Speed 3 Hot Pursuit
388. Arcanum Of Steamworks And Magick Obscura
389. Mushihime Sama Futari
390. Pinball Fantasies
391. Strider
392. Disciples Ii
393. King Of Dragons
394. Scribblenauts
395. Settlers
396. The Sims 2
397. Contra Hard Corps
398. Kingdom Under Fire
399. Tom Clancys Splinter Cell Chaos Theory
400. Nfl Blitz 2001
401. Super Mario Bros. Ds.
402. Knights Of The Round
403. Resident Evil 2
404. Bioforge
405. Forza 2
406. Sunset Riders
407. Soul Reaver
408. Wild Guns
409. Power Strike Ii
410. Thief The Dark Project
411. Internationa Karate +
412. Motorstorm
413. The Day Of Tentacle
414. Tomb Raider 3
415. Battle Garegga
416. Hitman Codename 47
417. Road Fighter
418. Robocop 2
419. Assassins Creed 2
420. Iss 64
421. The Last Bounty Hunterc
422. Final Fantasy Xii
423. Rave Racer
424. Wonder Boy
425. Crazy Taxi 2
426. Gun Nac
427. Street Skater
428. Metal Gear
429. Druid
430. Kane&Lynch Dead Men
431. Medievil
432. Hitman 2 Silent Assasin
433. Jet Set Radio Future
434. Twinkle Tale
435. The King Of Fighters 98 Ultimate Match
436. Tmnt Turtles In Time
437. Halo 3 Odst
438. Nba Hangtime
439. Proffessor Layton & Curious Village
440. Tomb Raider The Last Revelation
441. The Sims 3
442. Super Marioland 3 Warioland
443. Darkwing Duck
444. Metal Gear Solid The Twin Snakes
445. Viewtiful Joe
446. Gourmet Sentai Bara Yarou
447. Robin Hood Prince Of Thieves
448. Tom Clancys Splinter Cell Pandora Tomorrow
449. Advance Wars
450. Boom Blox Bash Party
451. Track N Field
452. Wave Race Blue Storm
453. Another Code Two Memories
454. Metamorphic Force
455. Starcraft
456. Warcraft Iii
457. Dog Sheepnwolf
458. Pretorians
459. Battle Cross
460. Hitman Contracts
461. Rome Total War
462. Worms
463. Far Cry
464. Grind Stormer
465. Killer Instinct
466. Tony Hawks Pro Skater
467. Final Fight 2
468. Crash Team Racing
469. Elemental Master
470. Chiki Chiki Boys
471. Little Nemo The Dream Master
472. Mega Man
473. Star Fox
474. Mercs
475. The Lord Of The Rings The Two Towers
476. American Mcgees Alicia
477. Bioshock
478. Disneys Aladdin
479. Battletoads & Double Dragon
480. Dungeon Keeper 2
481. Midnight Resistance
482. Ninja Warriors
483. Beyond Good & Evil
484. Counterstrike
485. Neverwinter Nights
486. Sonic The Hedgehog 3
487. Vicky

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.