ArtykułOkolicznościowy

5->10->15

Loading

„Że co? Że jak? No, właśnie, 5-10-15,
zaraz się zacznie, zaraz się zacznie.
Koty za płoty, kto nie ma ochoty.
Już nie czekamy, już zaczynamy.
Start, start, start!”

Źródło: 5-10-15, piosenka początkowa, cyt. za: Bartek Koziczyński, 333 popkulturowe rzeczy. PRL, Vesper, 2007, s. 264

Ani się nie obejrzeliśmy a kolejny rok za nami. Okres ten upłynął po znakiem pandemii, lockdownów i innych psychoz. Zdalna praca, zdalne nauczanie, chów klatkowy, rosnące ceny, brak pracy, niemożliwe do określenia szkody w psychice każdego z nas. Wszystko to odbiło się także na kondycji RetroAge. Ale nadal żyjemy i nie zamierzamy się zwijać – a rozwijać. Niezmiernie ciszy mnie powrót do pisania redaktora Axi0maTa (3 teksty), po ponad rocznej przerwie, rzutem na taśmę wróciłem także ja – recenzją „40 Winks” na PlayStation (jest to moja pierwsza recenzja na tą platformę). Po raz kolejny „rok” został uratowany przez Jedaha, który podesłał aż 8 recenzji. Wszystkim autorom serdecznie dziękuję.

Całkiem niedawno jeden z naszych forumowych kolegów zaproponował przeniesienie tekstów z jego zamykanego bloga. Przy okazji pomyślałem o nawiązaniu kontaktu z redakcjami nieistniejących już stron i blogów, z którymi kiedyś się przyjaźniliśmy. Co jakiś czas będziemy wrzucać stare teksty z NNation (niestety tu udało się uratować jedynie kilka recenzji) oraz N64Zone (tu jest dużo lepiej). Jak do tej pory nie udało się nawiązać łączności z naszymi „przyjaciółmi” z PantherGames/Syzygia (kiedyś łączyło nas nawet wspólne forum) – Setezer, Barman, DCF  co tam u Was słychać?

Dziś, mija również równe 5 lat od premiery RetroAge na WordPressie. Aż sam nie mogę uwierzyć, że to już. Nowy system dał nam nowe możliwości i tchnął w serwis nowego ducha. Niestety zastosowane wtedy nowoczesne rozwiązania pękają w szwach, a kolega, który przez ostatnie lata zajmował się techniczną stroną działania RetroAge nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Przydałby się lifting strony wizualnej… oraz mocna przebudowa mechaniki strony. Czy i kiedy powstanie coś „nowego” trudno powiedzieć.

Na koniec tradycyjne podsumowanie roku:
Artykuły: 0

Opisy konsol i akcesoriów: 0

Recenzje: 19

Top 3 autorów:
1. Jedah (8)

2. kolo (4)

3. Axi0maT (3)

Do zobaczenia za rok!

Author

Komentarze

  1. Jak ten czas leci. 15 lat pod szyldem retroage, a przeciez jeszcze przed retroage tez byla epoka piksela lupanego w tej czesci internetu. Mam nadzieje ze nie tylko ja wroce do pisania ale inni redaktorzy w czasach koronaparanoi tez znajda chwile na napisanie jakiegos tekstu. Fajnie sie to wciaz kreci, mimo ze tempo juz mniejesze to i tak cieszy ze ten serwis wciaz istnieje. Sto lat retroage!!!

  2. Wszystkiego Najlepszego RetroAge !15 lat to już naprawdę zacna rocznica. Cieszy, ze tak zacna inicjatywa nadal trwa i oby to trwało jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.