RetroAge Wiadomości, Świat 8bitów Sztuki – zaproszenie
WiadomościŚwiat

8bitów Sztuki – zaproszenie

Loading

Marzenia się spełniają. W trzy lata od pomysłu do realizacji – serdecznie zapraszam do Tarnowskiej galerii BWA na wystawę „8bitów sztuki” w ramach festiwalu ArtFest.

Piątek 10.12 – g. 18:00 „8 bitów sztuki” – wernisaż wystawy prac demoscenowych tworzonych w Polsce, w tym w Tarnowie, od końca lat 80. do dziś, na: Atari, Commodore, Pegasus i ZX Spectrum / twórcy z Tarnowa m.in.: Święty, Dudek, Pazur, Howarth, Foster, Ramzes, Jumbo (Słoń), Sony, tbxx  / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp wolny na wernisaż (wystawa czynna do 30.01.2022)   Niedziela 12.12 – g. 15:00 – „Demoscena, czyli sztuka z komputerów” – wykład dr. hab. prof. UJ Piotra Mareckiego / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp wolny – g. 16:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „8 bitów sztuki” i spotkanie z twórcami / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp w cenie biletów na wystawę

Komentarze

  1. Gratuluje wytrwalosci. Tworczosc komputerowa juz od dawna pretenduje do miana sztuki. Tym razem juz nie moze byc watpliwosci. Super ze nasz czlowiek ma w to taki ogromny wklad!

  2. Gdzie można kupić bilety ? Trzeba jakieś zamówienia składać wcześniej? Może bym się wybrał 🙂 . No i fajnie jakby można się było spotkać z kimś z ekipy retroage.

    1. Opcja spotkania możliwa w piątek 10.12 o 18:00 (wstęp wolny), niedziela 12.12 o 15:00 jest wykład (wtedy wstęp wolny) a o 16:00 spotkanie autorskie (normalna opłata ja za zwiedzanie galerii – płatne przy wejściu, w sumie nie spotkałem się z możliwością wcześniejszego zakupu biletów). Prawdopodobnie będę jeszcze oprowadzał po wystawie w styczniu, mniej więcej na tydzień przed końcem wystawy.

  3. Chciałbym przeprosić – ale ze względów osobistych nie byłem w stanie być na wystawie… Kiedy można Cię tam jeszcze spotkać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.