Warszawska Giełda Retrogamingowa

Warszawska Giełda Retrogamingowa

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!

Assassin’s Creed 3

Assassin’s Creed 3

No nareszcie! To pierwsze słowa, jakie wypowiedziałem po premierze Assassin’s Creed 3. Historia Ezio Auditore, choć ciekawa, w Revelations zaczęła już trącić myszką, wprowadzając kilka, niekoniecznie, trafionych rozwiązań. Potrzeba było zmienić otoczenie i wprowadzić trochę świeżości. Ubisoft udało się to wyśmienicie, przenosząc miejsce akcji ze Starego Kontynentu aż do Kolonii Brytyjskiej w Ameryce Północnej, rewolucjonizując przy tym rozgrywkę. Bardzo ucieszyło mnie takie umiejscowienie akcji. Na lekcjach historii w szkole ten XVIII – wieczny Nowy Świat był omawiany dość pobieżnie, więc spodobało mi się, że dzięki AC III uda mi się dowiedzieć czegoś więcej. Nawet mając na uwadze, że Ubisoft ma dosyć luźne podejście do historii.

Noddy (Atari XL/XE)

Noddy (Atari XL/XE) Premiera po latach

8bit Atari to były najlepsze komputery dla rolników - działały na węgiel i mało paliły…

Donkey Kong 3

Donkey Kong 3

Biedny Stanley the Bugman. Nie dość, że jego szklarnie nawiedziły wredne insekty to jeszcze zamieszkała tam wielka małpa. Na domiar złego, okazało się, że później nie pojawi się w żadnej grze Nintendo i został zapomniany na zawsze, podczas gdy Mario zdobył międzynarodową sławę.

Ninja Ryukenden II

Ninja Ryukenden II / Ninja Gaiden 2

Ryu Hayabusa powraca i tym razem zabiera swojego ojca na przejażdżkę. Cóż, może niezupełnie, wszak to nie Indiana Jones. Tak czy siak, fabuła jest średnio istotna. Gra to typowy akcyjniak z ninjaw roli głównej i najbardziej interesuję nas czy Ninja Ryukenden 2 jest godnym następcą swojego poprzednika, który był rewelacyjny jak na swoje czasy.

Złoty Pixel 2020

Złoty pixel 2019

Rok 2019 należy już do przeszłości. Głosownie w plebiscycie "Złoty pixel" czas zacząć.

Tomb Raider

Tomb Raider

Napisać, że Tomb Raider wprowadził nową świeżość na rynku ówczesnych gier wideo, to jak powiedzieć, że Lewandowski potrafi kopnąć piłkę. Tytuł ten zrewolucjonizował cały rynek elektronicznej rozgrywki, wprowadzając nowatorski sposób poruszania się postaci w trójwymiarowym otoczeniu. Grafika jak na rok 1996 również powalała na kolana. Główna bohaterka zaś, pani archeolog Lara Croft, stała się jedną z najbardziej popularnych ikon w branży i nie tylko.

Noworoczny Retro-kalendarz

Noworoczny Retro-kalendarz

Kultywując prastarą tradycję RetroAge udostępniamy Wam retro-kalendarz.

Pony Island

Pony Island

Witaj w krótkiej recenzji króciutkiej gry Pony Island na PC, gry w której patatajtamy po pięknych zielonych pastwiskach, kicamy przez płotki i rozwiązujemy proste łamigłówki logiczne. Cena za przegraną? Nasza ࣅচ묻ʑÄ!

The Rescue Expedition

The Rescue Expedition

Pewnego dnia Stefan Spilberg zwierzył się swojemu przyjacielowi Dżordżowi Łukaszowi z marzenia, jakim było nakręcenie filmu o przygodach Agenta 007. Ów przyjaciel, stwierdził iż nakręcą wspólnie taki film, tylko lepszy – tak powstali „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Innego dnia, Kamil „Gorgh” Trzaska postanowił stworzyć najlepszą zręcznościówkę o przygodach Indiana Jones na Atari – tak powstało „The Rescue Expedition”.