Attack of the Mutant Camels

Attack of the Mutant Camels

Wakacje w pełni! Szukając wytchnienia od codziennych obowiązków sporo ludzi wyruszyłow egzotyczne kraje zażyć wakacyjnego odpoczynku. Na przykład do takiego Egiptu. Pewna pogoda, słońce, plaża, morze, wspaniałe piramidy i inne zabytki. Świetne miejsce na urlop. Co jednak, gdy wstrętni kosmici postanowią zmutować tamtejsze wielbłądy, czyniąc je olbrzymimi, strzelającymi laserowym promieniem potworami i postanowią za ich pomocą unicestwić ludzkość? Nie może być! Stąd też dzielny śmiałek postanowił zasiąść za sterami myśliwca i powstrzymać mutanty nim, te zrobią "kuku" wypoczywającym wczasowiczom i całej ludzkości. Owym pilotem jesteś ty, drogi graczu. Zatem czas odpalić swoje Commodore 64 i do boju!

Yooka Laylee

Yooka Laylee

Yooka-Laylee ukazało się na konsoli Nintendo Switch 14 grudnia 2017 roku i stworzone zostało przez Playtonic Games (osoby, które kiedyś tworzyły w Rare takie tytuły jak: Banjo Kazooie i gry z serii Donkey Kong). Dorobek ekipy jest więc wielki. Czy gra o jaszczurce i nietoperzu udała się? Jak się prezentuje i czy warto w nią zagrać dowiedzie się z tej recenzji.

Ariel the Little Mermaid

Ariel the Little Mermaid

Przedłużamy okres świąteczny zapraszając na "rybną" rymcenzję.

Arkanoid

Arkanoid

Ahh Arkanoid! Klasyczna i niemal perfekcyjna odmiana słynnego Breakout. Długie godziny zabawy i niezliczone wybuchy gniewu w momencie, gdy straciliśmy nasz ostatni „statek” na jednym z późniejszych etapów. Szukasz dobrej logiczno — zręcznościowej gry? Sprawdź Arkanoid!

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Kolacja wigilijna zjedzona. Prezenty rozpakowane… Pozostało nam jedynie życzyć Wam zdrowych, radosnych świąt w miłym gronie najbliższych.

Winter Olympic Games Lillehammer '94

Winter Olympic Games Lillehammer ’94

Choć nie pamiętam dokładnie Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer, to wiem, że były bardzo emocjonujące (może niekoniecznie dla Polaków, bo wróciliśmy z nich bez medalu). Niestety, dobra olimpiada nie zawsze musi się przekładać na dobrą grę o niej traktującą. Tak niestety jest z Winter Olympic Games Lillehammer 1994 na Segę Megadrive.

Skiing

Skiing

Ponieważ bardzo lubię narciarstwo, postanowiłem sprawdzić gry traktujące o tej dyscyplinie. Już na samym starcie moich poszukiwań natrafiłem na prawdziwą perełkę. Chodzi o Skiing na Atari 2600 wydane w 1980 roku przez Activision.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda to czwarta odsłona niezwykle popularnej w czasie siódmej generacji serii Mass Effect, niepowiązana jednak fabularnie z "trylogią Sheparda". Miała ona stanowić początek kolejnej pod-serii, ale coś niestety nie pykło, w sumie to nawet dużo cosiów - po szczegóły zapraszam do poniższej recenzji wersji na PS4.

The Rescue Expedition - opis wydania

The Rescue Expedition – opis wydania

Fizyczne wydania nowych, oryginalnych, nie będących konwersjami z innych komputerów gier na 8 bitowe Atari należą do rzadkości. Na przestrzeni ostatnich 10 lat udało mi się zdobyć jedynie 4 takie wydawnictwa - oczywiście było ich trochę więcej, jednak nadal nie są to jakieś robiące wrażenie ilości. Tym razem na biurko RetroAge trafia wydana przez Retronics na cartridge gra "The Rescue Expedition".

Koszalin Retro Games Show 2019 - Plan bitwy

Koszalin Retro Games Show 2019 – Plan bitwy

Już w ten weekend 16-17 listopada odbędzie się Koszalin Retro Games Show 2019. Zapraszamy na pomorze na retro gaming. Na blisko 150 stanowiskach będzie można zobaczyć i zagrać na komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat.