Winter Olympic Games Lillehammer '94

Winter Olympic Games Lillehammer ’94

Choć nie pamiętam dokładnie Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer, to wiem, że były bardzo emocjonujące (może niekoniecznie dla Polaków, bo wróciliśmy z nich bez medalu). Niestety, dobra olimpiada nie zawsze musi się przekładać na dobrą grę o niej traktującą. Tak niestety jest z Winter Olympic Games Lillehammer 1994 na Segę Megadrive.

Skiing

Skiing

Ponieważ bardzo lubię narciarstwo, postanowiłem sprawdzić gry traktujące o tej dyscyplinie. Już na samym starcie moich poszukiwań natrafiłem na prawdziwą perełkę. Chodzi o Skiing na Atari 2600 wydane w 1980 roku przez Activision.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda to czwarta odsłona niezwykle popularnej w czasie siódmej generacji serii Mass Effect, niepowiązana jednak fabularnie z "trylogią Sheparda". Miała ona stanowić początek kolejnej pod-serii, ale coś niestety nie pykło, w sumie to nawet dużo cosiów - po szczegóły zapraszam do poniższej recenzji wersji na PS4.

The Rescue Expedition - opis wydania

The Rescue Expedition – opis wydania

Fizyczne wydania nowych, oryginalnych, nie będących konwersjami z innych komputerów gier na 8 bitowe Atari należą do rzadkości. Na przestrzeni ostatnich 10 lat udało mi się zdobyć jedynie 4 takie wydawnictwa - oczywiście było ich trochę więcej, jednak nadal nie są to jakieś robiące wrażenie ilości. Tym razem na biurko RetroAge trafia wydana przez Retronics na cartridge gra "The Rescue Expedition".

Koszalin Retro Games Show 2019 - Plan bitwy

Koszalin Retro Games Show 2019 – Plan bitwy

Już w ten weekend 16-17 listopada odbędzie się Koszalin Retro Games Show 2019. Zapraszamy na pomorze na retro gaming. Na blisko 150 stanowiskach będzie można zobaczyć i zagrać na komputerach i konsolach z ostatnich 40 lat.

Radio Kraków - Trendy z Sieci

Radio Kraków – Trendy z Sieci

tbxx przeżył gradobicie pytań w Radio Kraków.

Deszczownik

Deszczownik

Czy są tu fani książek!? Jeśli tak to na pewno pamiętacie sytuacje z gdańskiej parafii, gdzie księża palili powieści uznane przez nich za satanistyczne. Postanowiłem więc wcielić się w kotoszczura i ocalić literaturę przed ogniem w najnowszej grze na Atari "Deszczownik". Zapraszam do obejrzenia filmu.

Basketball

Basketball

Basketball powstał w 1978 roku na Atari 2600 i podobnie jak inne tytuły sportowe z tego okresu jest najprostszym odwzorowaniem swojej dyscypliny, jaką można było stworzyć.
1 komentarz do Basketball

The Rescue Expedition

The Rescue Expedition

Nowy Indianin Dżons narodził się Polsce. A jego umiejętności możecie sprawdzić za pomocą symulatorów treningowych marki Atari.

Hawangarda, Ubu Lab, KWAS & Atari z Deszczownikiem na krakowskim Ruczaju

Hawangarda, Ubu Lab, KWAS & Atari z Deszczownikiem na krakowskim Ruczaju

Prawdziwy tygiel retro-kulturalno-cyfrowo-medialny. Mini relacja z festiwalu sztuki mediów w Krakowie, wizyta w wyjątkowym (na skalę europejską) laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyspieszone odwiedziny Św. Mikołaja oraz premiera dwóch gier na 8bit komputery Atari (pliki do pobrania na końcu).