Pony Island

Pony Island

Witaj w krótkiej recenzji króciutkiej gry Pony Island na PC, gry w której patatajtamy po pięknych zielonych pastwiskach, kicamy przez płotki i rozwiązujemy proste łamigłówki logiczne. Cena za przegraną? Nasza ࣅচ묻ʑÄ!

The Rescue Expedition

The Rescue Expedition

Pewnego dnia Stefan Spilberg zwierzył się swojemu przyjacielowi Dżordżowi Łukaszowi z marzenia, jakim było nakręcenie filmu o przygodach Agenta 007. Ów przyjaciel, stwierdził iż nakręcą wspólnie taki film, tylko lepszy – tak powstali „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Innego dnia, Kamil „Gorgh” Trzaska postanowił stworzyć najlepszą zręcznościówkę o przygodach Indiana Jones na Atari – tak powstało „The Rescue Expedition”.

Kyouryuu Sentai Juuranger

Kyouryuu Sentai Juuranger

Powrócę wspomnieniami do czasów, gdy w podstawówce przed lekcjami śledziło się w TV losy pięciu nastolatków ubranych w różnokolorowe stroje i walczących ze złą Ritą. W latach 90- tych Power Rangers było prawdziwym fenomenem. Sam w serii najbardziej upodobałem sobie sztuki walki, transformację i starcia olbrzymich robotów z potworami. Wobec tego byłem zadowolony, gdy udało mi się znaleźć na Pegasusa cartridge z grą na podstawie mojego ulubionego serialu. Nie mogłem się oprzeć by ją Wam tu zaprezentować.

Attack of the Mutant Camels

Attack of the Mutant Camels

Wakacje w pełni! Szukając wytchnienia od codziennych obowiązków sporo ludzi wyruszyłow egzotyczne kraje zażyć wakacyjnego odpoczynku. Na przykład do takiego Egiptu. Pewna pogoda, słońce, plaża, morze, wspaniałe piramidy i inne zabytki. Świetne miejsce na urlop. Co jednak, gdy wstrętni kosmici postanowią zmutować tamtejsze wielbłądy, czyniąc je olbrzymimi, strzelającymi laserowym promieniem potworami i postanowią za ich pomocą unicestwić ludzkość? Nie może być! Stąd też dzielny śmiałek postanowił zasiąść za sterami myśliwca i powstrzymać mutanty nim, te zrobią "kuku" wypoczywającym wczasowiczom i całej ludzkości. Owym pilotem jesteś ty, drogi graczu. Zatem czas odpalić swoje Commodore 64 i do boju!

Yooka Laylee

Yooka Laylee

Yooka-Laylee ukazało się na konsoli Nintendo Switch 14 grudnia 2017 roku i stworzone zostało przez Playtonic Games (osoby, które kiedyś tworzyły w Rare takie tytuły jak: Banjo Kazooie i gry z serii Donkey Kong). Dorobek ekipy jest więc wielki. Czy gra o jaszczurce i nietoperzu udała się? Jak się prezentuje i czy warto w nią zagrać dowiedzie się z tej recenzji.

Ariel the Little Mermaid

Ariel the Little Mermaid

Przedłużamy okres świąteczny zapraszając na "rybną" rymcenzję.

Arkanoid

Arkanoid

Ahh Arkanoid! Klasyczna i niemal perfekcyjna odmiana słynnego Breakout. Długie godziny zabawy i niezliczone wybuchy gniewu w momencie, gdy straciliśmy nasz ostatni „statek” na jednym z późniejszych etapów. Szukasz dobrej logiczno — zręcznościowej gry? Sprawdź Arkanoid!

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Kolacja wigilijna zjedzona. Prezenty rozpakowane… Pozostało nam jedynie życzyć Wam zdrowych, radosnych świąt w miłym gronie najbliższych.

Winter Olympic Games Lillehammer '94

Winter Olympic Games Lillehammer ’94

Choć nie pamiętam dokładnie Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer, to wiem, że były bardzo emocjonujące (może niekoniecznie dla Polaków, bo wróciliśmy z nich bez medalu). Niestety, dobra olimpiada nie zawsze musi się przekładać na dobrą grę o niej traktującą. Tak niestety jest z Winter Olympic Games Lillehammer 1994 na Segę Megadrive.

Skiing

Skiing

Ponieważ bardzo lubię narciarstwo, postanowiłem sprawdzić gry traktujące o tej dyscyplinie. Już na samym starcie moich poszukiwań natrafiłem na prawdziwą perełkę. Chodzi o Skiing na Atari 2600 wydane w 1980 roku przez Activision.