Dark Rift

Dark Rift

Bijatyk na Nintendo 64 jest jak na lekarstwo, dlatego każda gra tego rodzaju powoduje szybsze bicie serca u posiadaczy tej konsoli. W 1997 roku gracze z otwartymi rękoma przywitali firmę Kronos debiutującą na platformie N64, która już na starcie postanowiła zapełnić lukę w bijatykach i zaserwowała trójwymiarową mordoklepkę Dark Rift. Jak się jednak okazało, oczekiwania graczy były zdecydowanie większe i niepotrzebnie szczerzyli oni się jak "szczerbaci na suchary".

Loading

Blast Corps

Blast Corps

Rareware to firma znana z tego, że wydała na Nintendo 64 kilkanaście tytułów, z których każdy odniósł ogromny sukces. Nie inaczej było w przypadku Blast Corps, choć wokół tej właśnie gry powstało wiele zawirowań. W prasie branżowej pojawiały się dość zróżnicowane opinie na jej temat. Oceny bywały różne, od zachwytów, aż po ostrą krytykę ze strony etyków. Jedno jest pewne: nie spodziewajcie się, że mamusia kupi wam tę grę pod choinkę na Święta Bożego Narodzenia. Proponuje bliżej przyjrzeć się tej kontrowersyjnej grze.

Loading

InterAct MakoPad 64

InterAct MakoPad 64

MakoPad 64 wyprodukowany przez firmę InterAct stanowi świetną alternatywę dla oryginalnych padów do Nintendo 64. Podobnie jak w większości innych produktów tej firmy również i opisywany pad został wykonany z największą dbałością o szczegóły. Produkowany - oczywiście w kilku wersjach kolorystycznych - wyróżnia się przede wszystkim świetną gałką analogową opartą na sprężynach. W przeciwieństwie do innych produktów opartych na tych rozwiązaniach (np. SuperPad64 firmy Performance) ten jest porządnie wykonany i nie ma efektu ściągania w którymś z kierunków. Analog w MakoPad 64 jest precyzyjny i wygodny w użyciu. Kciuk wygodnie może spocząć na gałce, która jest lepiej wyprofilowana niż w oryginalnych padach Nintendo 64.

Loading

Turok Dinosaur Hunter

Turok Dinosaur Hunter

Rok 1997 był dla konsoli Nintendo 64 rokiem raczkowania: w lutym tego roku na świat przyszedł Turok: Dinosaur Hunter (w Europie wydano go w maju, a samą konsolę w kwietniu) i był to pierwszy typowy FPS wydany na konsole, a zatem zupełna nowość, bo Star Wars: Shadows of the Empire wydany wcześniej miał możliwość gry FPP, ale posiadał również widok TPP. Zapraszam więc do recenzji pierwszego FPS z prawdziwego zdarzenia na N64.

Loading

Logitech Steering Wheel

Logitech Steering Wheel

Co z tego, że grafika w grach staje się coraz ładniejsza, a grywalność coraz bardziej realistyczna, skoro i tak wciąż do gry używamy pada. W 2004 roku firma Logitech wydała na konsolę Xbox kierownicę mocowaną na przyssawki wraz z pedałami (hamulec i gaz).

Loading

DVD Playback Kit

DVD Playback Kit

Konsola Xbox posiada wbudowaną stację DVD, lecz aby oglądać filmy trzeba dokupić zestawi DVD Playback Kit, który składa się z odbiornika umieszczanego w porcie na pad oraz działającego na podczerwień pilota. Pilot posiada fluorescencyjne przyciski, które "świecą" w ciemności, a zasilany jest dwoma bateriami AAA.

Loading

Performance Tremor Pak Plus

Performance Tremor Pak Plus

Po sukcesie, jaki odniósł na rynku Tremor Pak firma Performance postanowiła pójść za ciosem i wydać jego następcę. Ponieważ siła wstrząsów była już dla wielu graczy zadowalająca, postanowiono stworzyć hybrydę, która uwolniłaby graczy od ciągłych zmian akcesoriów pomiędzy Rumble Pak'iem, a Controller Pak'iem, co w grach na Nintendo 64 jest często spotykaną niedogodnością.

Loading

Performance Memory Card Plus

Performance Memory Card Plus

Memory Card Plus firmy Performance to bliźniaczy odpowiednik karty pamięci o tej samej nazwie firmy InterAct, dlatego zainteresowanych szczegółami odsyłam do tamtego opisu. Można przypuszczać, że Performance zakupił licencję na produkcję tego urządzenia, ponieważ wygląda ono identycznie jak Memory Card Plus i różni się jedynie naklejką, na której widnieje nazwa "nowego" producenta.

Loading

InterAct Memory Card Plus

InterAct Memory Card Plus

Memory Card Plus to kolejne rozwiązanie typu Controller Pak które służy do przetrzymywania danych/stanów gry. Karta posiada 1 MB pamięci który został podzielony na 4 niezależne strony pomiędzy którymi możemy poruszać się za pomocą przełącznika znajdującego się na odwrocie urządzenia.

Loading

Jak rozpoznawać gry - część 2 (GB i GBC)

Jak rozpoznawać gry – część 2 (GB i GBC)

Czy wiesz jak rozpoznać piracki kartridż od oryginału? Artykuł zawiera informacje o podziałach regionalnych gier, a także dokładne porównanie kartridży oryginalnych i pirackich na konsole Game Boy i Game Boy Color.

Loading

Najnowsze galerie: