
Deszczownik
Czy są tu fani książek!? Jeśli tak to na pewno pamiętacie sytuacje z gdańskiej parafii, gdzie księża palili powieści uznane przez nich za satanistyczne. Postanowiłem więc wcielić się w kotoszczura i ocalić literaturę przed ogniem w najnowszej grze na Atari "Deszczownik". Zapraszam do obejrzenia filmu.

Basketball
Basketball powstał w 1978 roku na Atari 2600 i podobnie jak inne tytuły sportowe z tego okresu jest najprostszym odwzorowaniem swojej dyscypliny, jaką można było stworzyć.

The Rescue Expedition
Nowy Indianin Dżons narodził się Polsce. A jego umiejętności możecie sprawdzić za pomocą symulatorów treningowych marki Atari.

Hawangarda, Ubu Lab, KWAS & Atari z Deszczownikiem na krakowskim Ruczaju
Prawdziwy tygiel retro-kulturalno-cyfrowo-medialny. Mini relacja z festiwalu sztuki mediów w Krakowie, wizyta w wyjątkowym (na skalę europejską) laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyspieszone odwiedziny Św. Mikołaja oraz premiera dwóch gier na 8bit komputery Atari (pliki do pobrania na końcu).

Ha!wangarda, Deszczownik & tbxx (Buraki, kapusta i sól)
O (nowej) grze na (stare) komputery Atari słów kilka (lub trochę więcej) czyli zaproszenie na Festiwal Sztuki Mediów w Krakowie z przydługim wstępem.

Koszalin Retro Games Show 2019
Zapraszamy na szóstą edycję Koszalin Retro Games Show. Wydarzenie na Pomorzu odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Politechnice Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2.

Front Line
Temat wojenny poruszany jest w grach niezmiernie często. W historii komputerowej rozrywki powstała masa tytułów, które przenosiły nas w realia konfliktu zbrojnego od strategii po gry akcji. Choć współcześnie gracze chcący pobawić się w wojnę, mają w czym wybierać, to na początku lat 80 - tych opcji nie było prawie żadnych. Żeby załatać tę lukę, pracownik Taito: Tetsuya Sasaki postanowił stworzyć grę wojenną przedstawiającą losy żołnierza na polu walki. Tak oto w 1982 roku na automatach powstał Front Line. Wzorem wielu innych gier arcade w 1985 roku japońska firma wydała port swojego dzieła na ówczesne maszyny do grania, w tym również na Famicoma. Dzięki temu Front Line trafił także do mnie na jednej z pegasusowych składanek. Postanowiłem więc ją sobie przypomnieć.

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (symulator królestwa fantasy) jest wydaną w 2000 roku mieszanką gry typu "Zbuduj miasto" oraz bardziej typowego RTSa z rozbudowanymi elementami RPG. Jak na zabawę w budowania miasta ciężko tu jednak choćby o minutę bez walki, jak na RTSa z kolei mamy tutaj praktycznie zerową kontrolę nad czymkolwiek poza stawianiem i rozwijaniem budynków. Czy to mogło się udać w czasach gdy większość RTSów miała problem z przeprowadzeniem niewielkiego oddziału przez zwężenie bez zaklinowania się na amen? Okazuje się że tak, jednak nie obyło się bez pewnych ograniczeń i okazjonalnych sporych dawek frustracji.

Majin and the Forsaken Kingdom
Czasem człowiek szuka jakiejś miłej odskoczni od intensywnych i bardzo rozbudowanych gier. Gdzie nie musi polować na tysiąc elementów rozsianych po całej mapie. W moje ręce trafił więc „Majin and the Forsaken Kingdom” na PS3, idealnie wpasowujący się w moją koncepcje przerwy pomiędzy wielkobudżetowymi grami.
Komentarze
Dzięki za reckę. Mój odbiór tej gry był i jest całkowicie odmienny - ja bym dał niższe oceny za grafikę…
Niska ocena a na obrazkach wygląda nawet zachęcajaco.
Zgadzam się z Axiomatem w całej rozciągłości.
Zdarzylo mi sie w ten tytul zagrac jakos na poczatku lat 90tych i przyznam szczerze ze wtedy juz nie zrobil…
Kalendarz
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Czy ten tekst w końcu trafił do ostatniego Atari Fana? Jeśli tak to mógłbym prosić o egzemplarz?