Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

SEEGAA! Ach, nigdy nie zapomnę mojego pierwszego kontaktu z Sega MegaDrive II. Kiedy mój sąsiad wrócił z Niemiec i powiedział, że zagramy w Segę, nie wiedziałem czego się spodziewać. Widziałem czarną konsolę o opływowym kształcie z wejściem na cartridge umieszczonym na górze, podobnie jak w moim Pegasusie. Było jednak coś niezwykłego w tym urządzeniu. Brak przycisku "Eject" do wyjmowania carta oraz małe przyciski „Power” i „Reset”. Same gry spakowane były w plastikowe pudełka, przypominające te na kasety VHS. Kolega sięgnął po pudełko z niebieskim stworkiem na okładce. Jak się okazało, był to jeż (sic!). Mimo że 16-bitowe gry znałem choćby z salonów gier, w tej było coś szczególnego. O tym jednak za chwilę.

Loading

River City Ransom

River City Ransom

River City Ransom to trzecie zachodnie wydanie gry z Kunio na NES. Gra została pierwotnie wydana w Japonii w 1989 roku jako Downtown Nekketsu Monogatari, a następnie w Stanach pod tytułem River City Ransom i w Europie jako Street Gangs. Cieszyła się sporą popularnością co zaowocowało wydaniem portu na komputer Sharp X68000, konsolę PC Engine, a nawet 15 lat po premierze oryginału na handhelda Game Boy Advance.

Loading

Cosmic Hero 2

Cosmic Hero 2

Ponad dwa lata temu, podczas wystawy "8bitów Sztuki" w tarnowskiej galerii BWA, miała miejsce premiera fizycznego wydania powstałej w 1993r. gry "Cosmic Hero" stworzonej przez miejscową grupę demoscenową "Zelax". Miłą niespodzianką jest zatem wiadomość, że autorzy postanowili po 30 latach wrócić do pomysłu i tworzą drugą cześć tej kosmicznie trudnej gry logicznej.

Loading

North & South

North & South

W połowie lat 70 ubiegłego wieku w Belgii pojawił się komiks Niebieskie Kurtki (Les Tuniques Bleues) opowiadający o przygodach sierżanta Corneliusa i kaprala Blutcha w okresie Wojny Secesyjnej. Ten jakże brutalny konflikt przedstawiony został na wesoło w kreskówkowym stylu. Sam komiks zyskał sporą popularność i został wydany również w innych językach zdobywając uznanie na zachodzie. Do nas z racji czasów nie dotarł i jest raczej nieznany. Znana jest za to gra na podstawie owego komiksu - North & South wydana na Amigę przez francuskie studio Infogrames w 1989 roku.

Loading

Gobliiins

Gobliiins

Przełom lat ’80 i ’90 to złoty okres gier przygodowych point’n’click. Powstały wtedy między innymi kontynuowane do dziś serie „Monkey Island” i „Larry”. W 1991r. miała miejsce premiera gry Gobliiins, która w ubiegłym roku doczekała się piątej odsłony.

Loading

Midnight Resistance

Midnight Resistance

Jesteś Johnny Ford z rządowej agencji NCA. Koleś od brudnej roboty, który najpierw strzela a dopiero później zadaje pytania. Najlepszy z najlepszych, as pośród asów, totalny wymiatacz w rozwiązywaniu problemów przy użyciu broni. To u ciebie szkolili się John Rambo, John Matrix z Commando, a słynny Strażnik Teksasu płakał w chusteczkę jak dziecko kiedy uświadamiałeś go, że z karabinu strzela się używając spustu a nie kopniakiem z półobrotu. To u ciebie na praktykach jeszcze jako młokosy byli Lance “Scorpion” i Bill “Mad Dog”. Lista twoich zasług jest dłuższa niż rolka papieru toaletowego w edycji deluxe, a na mundurze brakuje już miejsca na kolejne medale. I komuś takiemu porywają rodzinę…

Loading

Fighting Vipers

Fighting Vipers

Konsola Sega Saturn kojarzy nam się głównie negatywnie – jako ta gorsza od PlayStation, z dziwaczną i skomplikowaną do zaprogramowania grafiką 3D. Konsolą na którą było mało gier i która słabo się sprzedawała. Tą ze słabym (za wyjątkiem Japonii) marketingiem i brakiem porządnej platformówki z Sonicem. A gdyby tak poszukać pozytywów? No, to na Saturnie były dobre bijatyki.  Tak? A jakie? … Virtua Fighter… i… Virtua Fighter2…

Loading

EyeToy Play Hero

EyeToy Play Hero

Dawno, dawno temu była sobie piękna Królewna. Ktoś jednak rzucił na nią zły urok, którego moc złamać mógł tyko pocałunek prawdziwej miłości. Królewnę zamknięto w wieży, tej zaś strzegł okrutny smok ziejący ogniem. Wielu dzielnych rycerzy próbowało uwolnić nieszczęsną z samotni, jednak żadnemu się nie powiodło. Królewna czekała w smoczym zamczysku, w najwyższej komnacie, w najwyższej wieży. Czekała na pierwszy pocałunek miłości… No te se jeszcze poczeka!

Loading

Doom

Doom (po raz drugi)

Narzekanie to nasz sport narodowy, więc w każdym temacie znajdziemy powód do narzekania. A to trawa jest za mało zielona a niebo za niebieskie. Słońce za mocno grzeje i ogólnie jest za zimno. Narzekanie nie ominęło również portu gry „Doom” na 8-bitowe Atari, gdzie zaraz pojawiło się grono ekspertów narzekaczy…

Loading

Green Beret

Green Beret

Jako dzieciak zawsze lubiłem gry o żołnierzach i wszelkiej maści run'guny. Grałem w każdą część Contry, Cross Fire, Codename Viper, Commando itd. To też widząc na jednym z krakowskich bazarów kasetę z tytułem Green Beret i okładką przedstawiającą mundurowego z karabinem, stwierdziłem, że muszę ją mieć. Jak się jednak okazało, nie było to dokładnie to, czego oczekiwałem...

Loading

Najnowsze galerie: