Kultura Gier Komputerowych - Łódź 2015

DKiG Łódź 2014 Fotostory

5 lipca ekipa Retroage wsparła kolejną edycje imprezy "Dawne Komputery i Gry" w Łodzi. Przedstawiamy kilka fotografii z imprezy.

Shin Megami Tensei: Persona 3

Shin Megami Tensei: Persona 3

Od lat '80 kiedy to zaczęły powstawać pierwsze gry, które określamy mianem jRPG gatunek ten stopniowo ewoluował wprowadzając kolejne, mniejsze lub większe zmiany do kanonu. Dwadzieścia lat później pomimo licznych podobieństw nowe gry w celu przetrwania coraz bardziej oddalały się od pierwowzorów, wprowadzając kolejne mniej lub bardziej udane pomysły. Jednym z ciekawszych i świeższych jRPGów na Sony PlayStation 2 okazała się Persona 3, jeden z licznych odłamów uniwersum Megami Tensei.

Xbox Mountain Dew Limited Edition

Xbox Mountain Dew Limited Edition

Dziś prezentujemy limitowany model konsoli Microsoft Xbox, który można było zdobyć w konkursie producenta napojów Mountain Dew. Jeden z uczestników żeby zdobyć ten model wypił przeszło 500 butelek zielonego napoju. Podobno nadal żyje i nie świeci w ciemności. Szczegóły na temat tego modelu w rozwinięciu newsa.

Retrogralnia

Retrogralnia 2014 – Relacja

W dniach 21-22 czerwca we Wrocławiu odbyła się kolejna retro impreza poświęcona szeroko pojętej elektronicznej rozrywce o nazwie Retrogralnia 2014, przy czym nazwa wydarzenia jest tożsama z nazwą serwisu z którego wywodzą się organizatorzy. Na wspomnianej imprezie nie przebywałem zbyt długo, chociaż czas tam spędzony wykorzystałem w niemalże 100%.Zapraszam do krótkiej relacji.

Sonic Adventure 2

Sonic Adventure 2

Sonic Adventure 2 pojawił się późno, bo w czerwcu 2001 roku, kiedy Sega już od prawie 4 miesięcy zaprzestała produkcji Dreamcasta (jeśli nie uwzględnić krótkiego epizodu wskrzeszenia go kilka lat później). Gra nie była więc blockbusterem, który mógł napędzić sprzedaż konsoli. Jak się okazało był miłym pożegnaniem dla wszystkich, którzy zdecydowali się nabyć ostatnie pudełko marzeń od niebieskich. Jako ostatnia gra z Sonic'em na rodzimą platformę, a w dodatku kontynuacja bardzo udanego Sonic Adventure z 1999 roku, musiała spełnić wygórowane oczekiwania fanów. Czy się jej to udało? Zapraszam do lektury.

L.A. Noire

L.A. Noire

Od zwykłego, szarego funkcjonariusza rozwiązującego proste sprawy, prostych ludzi przez młodego detektywa z drogówki, Sherlocka Holmesa z Wydziału Zabójstw, aż do nocnego koszmaru siatek narkotykowych i podpalaczy. Mowa tu oczywiście o grze TPP (dla tych, którzy nie wiedzą TPP- third person perspective) australijskiego studia Team Bondi, wydanej przez Rockstar Games w 2011 r. – L.A. Noire. Zapraszam do lektury!