Star Wars Rogue Squadron

Star Wars Rogue Squadron

Kiedy w 1977 roku na ekranach kin pojawił się film "Gwiezdne Wojny" George`a Lucasa nikt nie spodziewał się że odniesie on aż tak wielki sukces. Wkrótce po premierze zaczęły pojawiać się różnorodne gadżety związane z Gwiezdną Sagą - figurki, kostiumy, plakaty, a kiedy technika poszła jeszcze bardziej naprzód - gry. Dziś mam zaszczyt opisać jedną nich a mianowicie Star Wars: Rogue Squadron.

Loading

Świnka skarbonka '21

Świnka skarbonka ’21

Jak co roku, niedługo po urodzinach nadchodzi czas karmienia naszej Świnki skarbonki.

Loading

Kunio-Kun Nekketsu Soccer League

Kunio-Kun Nekketsu Soccer League / Goal 3

Kunio-Kun Nekketsu Soccer League bardziej znany w Polsce jako Goal 3. Jeśli ktokolwiek zapyta rodzimego fana serii gier Nekketsu, od czego zaczynał swoją przygodę z serią, na bank większość wskaże ten tytuł. Był to jeden z najpopularniejszych pegasusowych kartridży z Kunio, jaki można było dostać. Widniejąca jednak na nim nazwa Goal 3 jest błędna i nawiązywała do serii gier piłkarskich od Jaleco (której pierwszą odsłonę, „Goal!” zrecenzowałem na tej stronie parę lat temu). Na pewno był to tytuł bardziej chwytliwy dla graczy spoza Japonii więc nic dziwnego, że się na niego zdecydowano.

Loading

Adax

Adax

Pierwsza połowa lat ’90 w Polsce należała do Atari. Powstały pierwsze wydawnictwa a tworzone w ekspresowym tempie nowe gry zalewały półki sklepowe. Tytuły, takie jak „Robbo”, „Misja”, „Miecze Valdgira” zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.
7 komentarzy do Adax

Loading

Re-Volt

Re-Volt

Re-Volt - wyścigi małych elektronicznych samochodzików sygnowane logiem Acclaim kojarzącym się chociażby z doskonałą serią Turok. Jak gra wypada na tle dość mocnej konkurencji - flagowych pozycji od Nintendo i Rareware jakimi są Mario Kart 64 oraz Diddy Kong Racing? Zapnijcie pasy - cofamy się do lat wczesnego dzieciństwa. Ok…. Co my tu mamy….
8 komentarzy do Re-Volt

Loading

Złoty Pixel 2020

Złoty Pixel 2020

Z małym opóźnieniem startujemy z głosowaniem w plebiscycie "Złoty Pixel" za rok 2020.

Loading

5->10->15

5->10->15

"Że co? Że jak? No, właśnie, 5-10-15,zaraz się zacznie, zaraz się zacznie.Koty za płoty, kto nie ma ochoty.Już nie czekamy, już zaczynamy.Start, start, start!" Źródło: 5-10-15, piosenka początkowa, cyt. za: Bartek Koziczyński, 333 popkulturowe rzeczy. PRL, Vesper, 2007, s. 264

Loading

Luigi's Mansion

Luigi’s Mansion

„I heard a rumor that I actually have lots of fans. Wow! What great news! To live up to their expectations, I want to play the lead in an adventure! Of course, my name would have to be in the title. That'd be sweet...♥ But I know it'll never happen...” – Luigi Diary (Paper Mario, rok 2000)

Loading

40 Winks

40 Winks

„Move over Mario…” Nintendo Official Magazine, June ’99 Published by EMAP. Pojawienie się pogromcy „Super Mario 64” na N64 nie powinno nikogo dziwić. Sęk w tym, że powyższy cytat ukazał się na okładce amerykańskiego wydania „40 Winks” – gry, która przez bardzo długi czas była pozycją ekskluzywną dla platformy Sony PlayStation.

Loading

Driver

Driver

Dobrych parę lat temu, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o GameCube, PlayStation 2, czy tym bardziej o X-box, na dobrego poczciwego szaraka ukazał się tytuł pod jakże wiele mówiącą nazwą - Driver. Gra jak na tamte czasy wprowadzała mnóstwo innowacji – wielkie miasto w prawdziwym 3D (GTA2 mogło się schować), szaleńcze pościgi policyjne po zatłoczonych ulicach, wydawca mający na swoim koncie taką pozycję jak Destruction Derby – jednym słowem to nie mogło nie wypalić. Jakiś czas potem Infogrames rozpoczęło pracę nad konwersją Driver`a na przenośną konsolkę Nintendo. Przyznam osobiście, że gra z "dużej konsoli" wyrwała parę dni (i nocy) z mojego życiorysu, więc z ciekawością, i pewną obawą włączyłem gierę na moim przenośnym, zielonym cudeńku.

Loading

Najnowsze galerie: