Tracer TRJ-200 Defender Arcade Stick

Tracer TRJ-200 Defender Arcade Stick

Firma Tracer jakiś czas temu wprowadziła na rynek kontroler typu Arcade Stick. Pełna nazwa omawianego produktu to Tracer TRJ-200 Defender. Czy fani Arcade, którzy chcieliby poczuć klimat niczym z salonów gier powinni w niego zainwestować?

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story

Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story

Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story jest trzecią grą z cyklu Mario & Luigi, tym razem dedykowaną Nintendo DS. Tą część możemy nazwać przełomową, ponieważ jednym z naszych głównych bohaterów jest Bowser. Tak, ten sam, któremu kilkukrotnie skopaliśmy cztery litery w poprzednich grach z cyklu Mario. Zagrożenie z zewnątrz sprawiło, że nie tylko Królestwo Grzybów jest zagrożone, ale i terytorium Bowsera. Dojdzie do bardzo dziwnego sojuszu... Co skłoniło bohaterów to tak drastycznego czynu?

Red Steel 2

Red Steel 2

Seria gier z pod szyldu Red Steel jest bardzo mocno powiązana z konsolą Nintendo Wii, gdyż pierwsza część ukazała się jako tytuł startowy nowej stacjonarnej konsoli Nintendo pod koniec 2006 roku. Druga część natomiast miała znaczący wkład w promocję nowej przystawki Wii MotionPlus dedykowanej dla kontrolera Wii Remote. Dziś na retroage.net recenzja drugiej części gry z serii, czyli Red Steel 2.

Jak zrobić kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Jak zrobić kabel AV do konsoli Sega Mega Drive II

Przeglądając forum zauważyłem, że wiele osób pyta o kabel do konsoli Sega Mega Drive II. Postanowiłem wykonać taki kabel w zaciszu domowym i stworzyć tutorial ilustrujący wykonanie tego przewodu.

Hotdog

Hotdog

Kolejna stara gra odnaleziona i wydana! Tym razem jest to Hotdog – platformer, tworzony przez Lore Design w latach 1993-1995. Projekt został zarzucony po tym jak Atari przestało wspierać swoją konsolę Lynx. Wydawcą gry Hotdog jest Beta Phase Games i chętni będą musieli wydać na niego 35$.

007: The World is Not Enough

007: The World is Not Enough

Na początku tej recenzji muszę się wam drodzy czytelnicy do czegoś przyznać – nie jestem wielkim fanem najprzystojniejszego agenta Jej Królewskiej Mości. Mam już za sobą to szokujące wyznanie, więc mogę zdradzić dlaczego zabrałem się za recenzowanie 007: The World Is Not Enough. Otóż nie przepadam za superszpiegiem Jamesem, ale bardzo lubię dobre gry FPS. Mając w pamięci fantastyczne Goldeneye 007, czyli najlepszą część przygód Bonda wydaną na konsole, liczyłem że panowie z Eurocomu dostarczą produkt o co najmniej zbliżonej jakości. Czy gra spełniła moje wygórowane oczekiwania i zbliżyła się do kultowej produkcji Rare? Przekonajcie się sami – zapraszam do lektury.

Black

Black

Niewiele jest na konsole tytułów, na które wilkiem patrzą również posiadacze komputerów stacjonarnych. Mało jest także produkcji, które dorównują pod względem graficznym, przedstawicielom następnej generacji tych urządzeń. Omawiana przeze mnie gra jest właśnie takim wyjątkiem. Szczyt możliwości technicznych Sony PlayStation 2? Wysoce prawdopodobne. Jednak poza wyjątkowo udaną oprawą audiowizualną, Black wydany w 2006 roku, może poszczycić się umiarkowaną ilością kolejnych mocnych stron.

Super Smash Bros. Brawl

Super Smash Bros. Brawl

Kolorowy świat Nintendo po raz trzeci zestawia naprzeciw siebie swoich najlepszych zawodników. Wszyscy gotowi skoczyć sobie do gardeł, nie ważne czy to księżniczka czy małpa. Nie dbają o to, gdy liczy się wygrana. Zapraszam do recenzji Super Smash Bros. Brawl.

100 najlepszych gier wszech czasów

100 najlepszych gier wszech czasów [4/4]

Mamy w końcu finałową dziesiątkę. Jeśli dotychczasowe zestawienie rozpętało burzę to można zaryzykować stwierdzenie, że teraz szykuje się istny armagedon. Dla wszystkich którzy zagotują się ze złości przypominamy że retroage to serwis typowo konsolowy i nastawiony raczej na starocie niż nowości. A jak się komuś nie podoba to niech stworzy swój własny ranking, może wtedy mu się humor poprawi. Jeśli i to mu nie pomoże to przysłowiowy kij mu w oko 😉 Do rzeczy, oto czołówka 100 najlepszych gier wszech czasów.

100 najlepszych gier wszech czasów

100 najlepszych gier wszech czasów [3/4]

Kolejna część naszego zestawienia 100 najlepszych gier wszechczasów. Powoli aczkolwiek sukcesywnie zbliżamy się do ścisłej czołówki zestawienia. Dziś serwujemy wam pozycje od miejsca 11 do 40. A już jutro finałowa dziesiątka!