Ring King

Ring King

Liczy się tylko jedna gra bokserska NES: Punch-Out Mike'a Tyson !! (lub, jeśli wolisz Mr. Dream, Punch-Out !!). Pozostali rywale mają nadzieję, że wzbogacając swoją grę o dodatkowe elementy, odciągną uwagę graczy od hitu Nintendo. Ring King stara się w tym kierunku robić wiele dzięki przysadzistym bokserom o dużych głowach i unikatowemu przypisaniu punktów mocy przed każdym meczem. Jednak po wejściu na ring okazuję się, że rzekomy „król” nie będzie walczył.

Minesweeper

Minesweeper

Minesweeper to nic innego jak słynny Saper, podobny do tego, który jest zawarty w każdej kopii systemu Microsoft Windows od czasów starożytnych. Na siatce gracz klika komórkę i ma nadzieję, że nie jest ona zajęta przez minę. Jeśli nie, komórka jest wypełniona liczbą, która wskazuje, ile min znajduje się w sąsiednich komórkach. Używając logicznego myślenia, patrząc na relacje między różnymi komórkami liczbowymi, gracz może stwierdzić, które komórki zawierają minę i oznaczyć je jako takie. Po odkryciu wszystkich komórek gracz przechodzi do następnego pola minowego.

Double Dragon II

Double Dragon II

Kiedy Double Dragon po raz pierwszy pojawił się w salonach gier w 1987 roku, natychmiast został pochwalony za intensywną rozgrywkę, ładne efekty wizualne i ścieżkę dźwiękową. Wersja „domowa” ukazała się na wielu platformach, w tym NES, a gra dużo zyskała na popularności. Naturalnym więc było pojawienie się kontynuacji - Double Dragon II: The Revenge. Choć wielu zagorzałych fanów NES nadal twierdzi, że oryginał był najlepszy, druga odsłona ma wiele ciekawych innowacji.

Old Towers i Misplaced

Old Towers i Misplaced

Dwie mini recenzje gier ze studia RetroSouls. Małe studio wypuszcza rocznie kilka pozycji, ostatnio także na Segę Mega Drive. W materiale zapoznacie się z dwoma ostatnimi tytułami od Denisa Gracheva.

Świnka skarbonka '21

Świnka skarbonka

Ponieważ nieszczęścia chodzą parami - w dobie globalnej pandemii oraz kryzysu gospodarczego, przyszło nam opłacić dwie faktury związane z prowadzeniem serwisu RetroAge.

Tyranny

Tyranny

Witajcie w recenzji Tyranny, jednej z kilku(nastu) intrygujących gier spłodzonych w trakcie rozpoczętego na początku dekady 2010 renesansu gier cRPG. Witajcie w Terratus, świecie który uklęknął pod ciężkim berłem tyrana Kyrosa, ponieważ czasami to zło zwycięża.

Double Dragon

Double Dragon

Double Dragon to klasyczna gra na NES, która była bardzo popularna w swoim czasie, do tego stopnia, że doprowadziła do szeregu kontynuacji. Ponieważ wersja ta jest konwersją gry z automatów, nie obyło się bez pewnych kompromisów i zmian w grze, więc pytanie brzmi, czy mimo wszystko jest warta uwagi?

14th_birthday

Po 13 jest 14, czyli jedziemy dalej…

Czternaste urodziny RetroAge - atmosferę do świętowania mamy niezbyt dobrą, dlatego aby nie przedłużać, już w tym miejscu (czyli na wstępie) chciałby podziękować wszystkim współtworzącym ze mną ten serwis, a także wszystkim odwiedzającym i wspierającym nas - bez was cała ta "zabawa" nie ma sensu.

Kirby's Adventure

Kirby’s Adventure

Kirby’s Adventure ukazał się w 1993 roku, gdy większość graczy wymieniła już wysłużonego NESa na nowiutkiego Super Nintendo lub Segę Megadrive. Ci, którzy pozostali wierni 8-bitowej konsoli Nintendo i kupili tę grę w okresie premiery, z pewnością nie pożałowali. Kirby’s Adventure pokazał, że możliwości techniczne NESa nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane.

Kunio-kun Nekketsu Collection 1

Kunio-kun Nekketsu Collection 1

Gdy w 2004 roku, 7 lat po bankructwie Technos, prawa do marki Kunio-kun kupił Atlus, wszystkim fanom serii serca mocniej zabiły. Firma ta, na początek, zremasterowała kultowe Downtown Nekketsu Monogatari, dodając oprócz lepszej grafiki szereg usprawnień wydając ją na konsole Gameboy Advance. Po premierze tejże gry fani zaczęli zastanawiać się co dalej. Czy doczekają się odnowionych wersji innych klasyków na Famicoma, czy też zupełnie nowych gier? Nie wiem jak inni, ale ja odczułem lekki zawód, gdy kolejnym tytułem z serii Nekketsu okazała się składanka Kunio-kun Nekketsu Collection 1 zawierająca porty pierwszej i ostatniej sportowej gry z Kunio właśnie z pierwszej konsoli Nintendo, którą wypuszczono również na GBA. Jednak czy możliwość zagrania w Nekketsu Koukou Dodgeball Bu, czy Nekketsu! Street Basketball: Ganbare Dunk Heroes na platformie mobilnej jest taka zła?