Super Trench Attack

Super Trench Attack

Zdradziecka Czarna armia dokonała desantu na piękne plaże kontrolowane przez naszą dzielną Zieloną armię, niestety heroiczny wysiłek obrońców nie zdołał powstrzymać straszliwej machiny wojennej Czarnych. Dołącz do armii już dziś i pomóż chronić nasz piękny kraj!

Double Dragon

Double Dragon

Zajmująca się swoimi sprawami Marion, zostaję zaatakowana i porwana przez zbirów. Może jednak zachować spokój. Jednak nie dlatego, że kreskówkowe elementy wizualne nadają uprowadzeniu klimat Donkey Konga (nawet z ciosem w brzuch) – lecz dlatego, że jej chłopak jest zawodowym mistrzem sztuk walki, Billym Lee. Double Dragon jest portem gry z automatów o tej samej nazwie, w której nasz bohater wędruje przez cztery poziomy pełne zbirów, by uratować swoją ukochaną.

BomberMan

BomberMan

Bomberman w wersji NES jest znacznie ulepszonym portem oryginalnej gry z MSX i zasadniczo punktem wyjścia dla jednej z najbardziej klasycznych serii gier.

Deszczownik

Deszczownik na salonach

Większość czasu w 2019r. poświęciłem na kodowanie gry "Deszczownik", która właśnie rozpoczyna międzynarodową karierę…

Tecmo Bowl

Tecmo Bowl

W miarę jak Madden z każdym rokiem staje się coraz bardziej skomplikowany, nierzadko słyszy się starszych graczy tęskniących za dawnymi czasami, kiedy gry sportowe miały tylko kilka przycisków, ale wciąż były fajne. Jedną z takich gier była Tecmo Bowl, która wydaje się dziś absurdalnie prosta, ale imponująca jak na swój czas, ze względu na wciągającą rozgrywkę i oryginalne imiona zawodników i zespołów.

Ring King

Ring King

Liczy się tylko jedna gra bokserska NES: Punch-Out Mike'a Tyson !! (lub, jeśli wolisz Mr. Dream, Punch-Out !!). Pozostali rywale mają nadzieję, że wzbogacając swoją grę o dodatkowe elementy, odciągną uwagę graczy od hitu Nintendo. Ring King stara się w tym kierunku robić wiele dzięki przysadzistym bokserom o dużych głowach i unikatowemu przypisaniu punktów mocy przed każdym meczem. Jednak po wejściu na ring okazuję się, że rzekomy „król” nie będzie walczył.

Minesweeper

Minesweeper

Minesweeper to nic innego jak słynny Saper, podobny do tego, który jest zawarty w każdej kopii systemu Microsoft Windows od czasów starożytnych. Na siatce gracz klika komórkę i ma nadzieję, że nie jest ona zajęta przez minę. Jeśli nie, komórka jest wypełniona liczbą, która wskazuje, ile min znajduje się w sąsiednich komórkach. Używając logicznego myślenia, patrząc na relacje między różnymi komórkami liczbowymi, gracz może stwierdzić, które komórki zawierają minę i oznaczyć je jako takie. Po odkryciu wszystkich komórek gracz przechodzi do następnego pola minowego.

Double Dragon II

Double Dragon II

Kiedy Double Dragon po raz pierwszy pojawił się w salonach gier w 1987 roku, natychmiast został pochwalony za intensywną rozgrywkę, ładne efekty wizualne i ścieżkę dźwiękową. Wersja „domowa” ukazała się na wielu platformach, w tym NES, a gra dużo zyskała na popularności. Naturalnym więc było pojawienie się kontynuacji - Double Dragon II: The Revenge. Choć wielu zagorzałych fanów NES nadal twierdzi, że oryginał był najlepszy, druga odsłona ma wiele ciekawych innowacji.

Old Towers i Misplaced

Old Towers i Misplaced

Dwie mini recenzje gier ze studia RetroSouls. Małe studio wypuszcza rocznie kilka pozycji, ostatnio także na Segę Mega Drive. W materiale zapoznacie się z dwoma ostatnimi tytułami od Denisa Gracheva.