Sunset Riders

Sunset Riders

W historii elektronicznej rozgrywki tematyka dzikiego zachodu poruszana była dosyć często. Rozróby w saloonach, łapanie groźnych bandziorów i podbijanie serc pięknych niewiast praktycznie od zawsze rajcowały wygłodniałych wrażeń graczy. Już w połowie lat 80 pojawiły się kultowe dziś pozycje takie jak Badlands, Bank Panic czy Law Of The West. Na przestrzeni lat, temat ten wykorzystywany był z większym bądź mniejszym powodzeniem i można powiedzieć, że do dziś ma się całkiem zacnie, czego przykładem jest choćby najnowsze dzieło Rockstar - Red Dead Redemption; gra dopieszczona do granic możliwości, będąca sama w sobie epickim wręcz światem po drugiej stronie ekranu. Nie o tym jednak miało być tym razem - wszak my, retro gracze, zabierzemy się za ten tytuł dopiero za jakieś 10-15 lat! Tymczasem, proponuję wszystkim lekturę recenzji znakomitego arcade'owego shootera z 1993 roku. Przed państwem Sunset Riders na SNES'a!

Conker's Bad Fur Day

Conker’s Bad Fur Day

W niedzielę, spotkamy się z Rysiem w kościele. Ja trochę kasy mam, on brzuch jak Mobby Dick. I on i ja pójdziemy piwo pić. A później k%#$a poniedziałek. Jak ja k%#$a nie lubię poniedziałków. Łeb mnie tak napi… yyy ten tego no… napadowe bóle głowy mam. Ale przy tym, co mi się przytrafiło jednego poniedziałku to wstanie na kacu na dwie lewe nogi to pikuś. Pan Pikuś.

Carrera (Mini Classics)

Carrera (Mini Classics)

Prawdziwy mężczyzna powinien zasadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna. Prawdziwych mężczyzna woli jednak jeździć super bryką, mieć kupę szmalu i fajną laskę. Prawdziwy facet chce być jak Robet Kubica. Zapraszam do recenzji Nintendo mini classics "Carrera".

God of War: Chains of Olympus

God of War: Chains of Olympus

Czy marzyliście aby zobaczyć mityczną i starożytną Grecję? Macie dość szkolnej historii przepełnionej samymi datami i podręcznikowymi faktami? Jeśli tak to czas na praktykę, czas na God of War: Chains of Olympus na przenośną konsole PSP.

River Raid

River Raid

W branży elektronicznej rozrywki nieczęsto zdarza się, że twórcą gry jest kobieta. Jeszcze rzadziej zdarza się, że taka gra odnosi sukces. Ale żeby taki tytuł stał się mega hitem na niemal całą kolejną dekadę? Niemożliwe? Z pozoru tak, ale w historii gier znajdziemy taki przypadek. W 1982 roku Carol Shaw z Activision osobiście zaprojektowała i stworzyła od początku do końca rewelacyjne River Raid na konsolę Atari 2600, kładąc tym samym bardzo solidne podwaliny pod raczkujący wówczas gatunek Scrolling Shooter popularnie zwany obecnie Shmupami i wyznaczając standardy na kilka najbliższych lat.

Stone Protectors

Stone Protectors

W latach 90tych ubiegłego wieku pojawiły się na rynku zabawki Troll Doll. Te małe, szkaradne i pokraczne ludziki z jednej strony szybko zdobyły popularność, ale równie szybko ją straciły. Było ich kilka rodzajów tak aby wszystkie dzieciaki znalazły jakąś wersje dla siebie. Jedną z odmian Troll Doll były Stone Protectors, które doczekały się nawet własnej gry wydanej na SNESa w 1994 roku (niestety nie odniosła choćby umiarkowanego sukcesu). Była planowana również wersja dla konsoli Sega Mega Drive/Genesis, ale oficjalnie nigdy nie ujrzała ona światła dziennego. Aż do teraz, bowiem po latach w końcu jakimś cudem wyciekła do internetu.

Headhunter

Headhunter

Dział Sega Dreamcast rośnie w siłę. Dzisiaj surowej ocenie poddana została gra Headhunter. Jej bohater to daleki krewny Solid Snake'a i Sama Fishera. Skrada się jednak ciszej niż Snake, a wrogów ucisza sprawniej od Fishera. Poznajcie Jacka Wade posiadacza najbardziej obciachowej brody gier video i najtajniejszego agenta na Dreamcascie. Zapraszam do lektury recenzji.

Bondwell QuickShot Joystick QS-128N

Bondwell QuickShot Joystick QS-128N

Pady do NESa jakie są każdy z graczy wie. Ich żywotność pozostawia wiele do życzenia, ale również i ergonomia nie jest najwyższych lotów. Warto więc rozejrzeć się za jakąś alternatywą. Jedną z ciekawszych pozycji z całą pewnością jest joystick QuickShot.

Super Smash Bros. Melee

Super Smash Bros. Melee

Nintendo i spółka zapraszają wszystkich do wspólnej rozróby. Mieliście ochotę kiedyś przywalić uśmiechniętemu Pikachu? Posługując się Bowserem zmiażdżyć Mario? Wszcząć bójkę pomiędzy Peach i Zeldą (ale bez udziału kisielu)? Macie ku temu okazje w grze Super Smash Bros. Melee zapraszam do recenzji.

Killzone 2

Killzone 2

Gry na wyłączność są magnesami przyciągającymi graczy do danej platformy sprzętowej, gdyż nie tylko są dostępne na jednej z konsol, ale także często wyciągają siódme poty ze sprzętu na którym się ukazują. Killzone 2, bo o tym tytule mowa - to obowiązkowa pozycja każdego posiadacza PlayStation 3. Wykonanie tej gry prawie równe jest ideałowi, a wrażenia z rozgrywki są niesamowite i bardzo pozytywne. Krótko mówiąc – zapraszamy do przeczytania recenzji tej gry.