Buty Relaks

Buty Relaks

Z dniem dzisiejszym otwieramy na RetroAge nowy dział pod nazwą Varia. Trafiać będą do niego krótkie sentymentalne artykuły o wspomnieniach produktów i wydarzeń z przełomu lat ‘80 i ’90 ubiegłego wieku. Uraczymy was więc opisami tego co większość leciwych retrograczy lepiej lub nieco gorzej pamięta ze swojej młodości. Całość w założeniu ma być na wesoło i z przymrużeniem oka dlatego mamy nadzieje, że taka mała odmiana raz na jakiś czas przypadnie wam do gustu. Zaczynamy od hitu okresu późnego PRLu – butów Relaks.

Ninja Gaiden

Ninja Gaiden

Ryu Hayabusa, drugi najpopularniejszy (obok Joe Musashiego) shinobi w branży gier wideo, swoje nie-do-końca-skrytobójcze metody likwidowania wrogów przedstawił graczom po raz pierwszy już w końcówce lat 80. Legendarna w pewnych kręgach trylogia scrollowanych gier akcji z jego udziałem – Ninja Gaiden – swe triumfy święciła na królującym wówczas NESie i zaliczana jest do czołowych produkcji „o szlachtowaniu” na owej platformie.

Donkey Kong Junior (Mini Classics)

Donkey Kong Junior (Mini Classics)

Donkey Kong Junior to jedna z gierek elektronicznych składających się na serie produktów pod wspólną nazwą Mini Classics firmy Nintendo. Jest to odświeżona wersja hitu o tym samym tytule wydanego w 1983 roku w serii Game & Watch (model Donkey Kong Jr. CJ-93). Styl zobowiązuje, więc konsolka mimo że stosunkowo świeża to wyposażona jest podobnie jak jej starszy brat w leciwy ekranik ciekłokrystaliczny z kolorowym szkicem w tle. Różnica polega głównie na tym, że teraz otrzymujemy bardzo pomniejszone urządzenie w formie breloczka do kluczy o wymiarach 6,5 cm x 4,5 cm. W co tym razem wpakował się sympatyczny małpiszon? Tego dowiecie się z poniższej recenzji Donkey Kong Junior.

Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy 2

Niespodziewana zapowiedź kontynuacji najwyżej ocenionej gry na Wii podczas E3 2009 zszokowała chyba wszystkich. Po raz pierwszy Nintendo zdecydowało się wydać dwie części Mario w 3D na jedną konsolę. Opinie były mieszane, jedni liczyli na swoisty mission pack w Super Mario Galaxy 2, drudzy z kolei na więcej genialnych patentów, niż te których dostarczyła nam część pierwsza.

Control Stick (Model-3060)

Control Stick (Model-3060)

Dla posiadaczy Segi Master System znudzonych swoimi padzikami mamy ciekawą alternatywę w postaci joysticka ukrywającego się pod nazwą Control Stick. Wszystkich którzy już pędzą do sklepu prosimy jednak o uprzednie zapoznanie się z opisem tego urządzenia, bowiem nie jest ono pozbawione wad, a przecież zawsze lepiej wiedzieć co się kupuje.

The Legend of Zelda: The Minish Cap

The Legend of Zelda: The Minish Cap

Nintendo znane jest przede wszystkim z tego, że każda ich gra to murowany hit zarówno w opinii graczy, krytyków jak i w wynikach sprzedaży. Gigant z Kioto nie byłby jednak sobą gdyby nie eksploatował swoich serii i postaci do granic możliwości. W ten sposób każda platforma zawsze dostaje znane i lubiane gry z serii uwielbianych przez miliony ludzi na całym świecie. Nie inaczej stało się z handheldem Game Boy Advance, który prócz konwersji wielu hitów ze SNESa, doczekał się również wyśmienitych gier na licencji wielkiego N, w tym fenomenalnej The Legend of Zelda: The Minish Cap pretendującej do miana najlepszej gry na GBA.

Metroid [VC]

Metroid [VC]

Metroid który ukazał się w 1986 roku na Nintendo Entertainment System (NES), stał się jedną z kluczowych serii gier Nintendo, tak jak: The Legend of Zelda, Super Mario czy Star Fox. Gry z serii ukazywały się na prawie wszystkich konsolach, a GameCube’owski Metroid Prime zasłużył sobie nawet na pierwsze miejsce wśród najwyżej ocenionych gier w poprzedniej generacji konsol (NGC, PS2, Xbox). Dziś na retroage.net zapraszamy do przeczytania recenzji pierwszego NES’owego Metroid ’a, który w cyfrowej dystrybucji Nintendo dostępny jest na Wii/Virtual Console.

Wymiana wyświetlacza dolnego i dotykowego w DS Lite

Wymiana wyświetlacza dolnego i dotykowego w DS Lite

Konsole przenośne ze względu na swój mobilny charakter, narażone są na uszkodzenia o wiele bardziej niż ich stacjonarni bracia. Jeśli zdarzył ci się nieprzyjemny wypadek uszkodzenia dolnego ekranika w Nintendo DS Lite to z poniższego artykułu dowiesz się jak przywrócić do życia ten wspaniały sprzęt.

Disaster: Day of Crisis

Disaster: Day of Crisis

Erupcja wulkanu, trzęsienie ziemi, tsunami. To tylko ułamek doznań dnia z piekła rodem Raymonda Bryce. Bohater gry Disaster: Day of Crisis na konsolę Nintendo Wii mimo problemów z otaczającą naturą, gra na nosie uzbrojonym po zęby zbirom. Nawarzywszy sobie takiego piwa, że można nazwać browary od jego imienia, Ray stara się wypełnić pewne zobowiązanie. Szczegóły w recenzji.

Sonic Adventure

Sonic Adventure

Sonic, niebieski jeż posiadający niezwykłą szybkość.*Sonic sympatyczny niebieski jeżyk w trampkach zadebiutował na konsoli Sega Mega Drive. A największe triumfy odnosił właśnie w epoce szesnastu bitów. Zdobył sobie wiele milionów wiernych fanów, a gry z nim w roli głównej sprzedawały się jak świeże bułeczki. Wtedy też zyskał miano „oficjalnej” maskotki Segi. Dużo gorzej wiodło mu się na Saturnie. Deweloperzy wyraźnie nie mogli zdecydować czy zostać przy klasycznej dwuwymiarowej mechanice czy może idąc za aktualnymi trendami przeskoczyć w trzeci wymiar. Skończyło się na tym, że gry z Sonicem na Saturnie można określić co najwyżej jako przyzwoite. Kiedy na rynku pojawił się Dreamcast, Sega zapowiedziała, że ponaddźwiękowy jeż powróci z klasą i skopie tyłek pewnemu wąsatemu przetykaczowi rur. Nowe przygody Sonica znane jako Sonic Adventure lądują w czytnikach konsol w 1999 roku.