Monster in My Pocket

Monster in My Pocket

Monster in My Pocket został stworzony przez mistrzów tamtego okresu, firmę która miała praktycznie same hity na swoim koncie, uznane i doceniane Konami. Sam pomysł nie wziął się znikąd, gra powstała na podstawie serii zabawek, a właściwie figurek, kart czy komiksów. Jak wiadomo gdy społeczeństwo podłapie pomysł, to w ruch idzie cała machina mająca za zadanie nabić jak najwięcej kasy właścicielowi licencji. A jeśli przy okazji skorzystają gracze to czemu nie? Gra została wydana w 1991 roku na NESa, czyli rok po ukazaniu się pierwszej serii figurek Monster in My Pocket. Niech te suche fakty posłużą za początek jak i zachętę do dalszej lektury.

Wonder Boy

Wonder Boy

Wonder Boy to jedna z najważniejszych serii, jakie pojawiły się na Segę Master System. Pierwsza część ukazała się w 1987 roku i stanowi konwersję z automatów wydaną rok wcześniej. Chociaż dzisiaj cykl Wonder Boy jest już raczej zapomniany, to na przełomie lat 80 i 90 gry te cieszyły się sporą popularnością. Tytuł trafił na wiele różnych systemów - w tym Nintendo NES, w nieco przerobionej wersji znanej jako Adventure Island.

The House of the Dead: Overkill

The House of the Dead: Overkill

Shootery na szynach to gatunek gier przywrócony ostatnio do życia, głównie za sprawą konsoli Nintendo Wii, na której sprawdza się doskonale dzięki unikalnym kontrolerom. Dodać należy również, że jest to typ gier niezbyt łaskawie oceniany przez prasę i portale branżowe ze względu na banalną rozgrywkę, bowiem gracz ogranicza się tylko do strzelania i nie ma wpływu nawet na to gdzie powinien iść. W zalewie gier z tego gatunku można jednak wypatrzyć parę ciekawszych tytułów, a wśród nich jedną perełkę – The House of the Dead: Overkill.

Master System

Sega Master System

Stało się. Mam oto przyjemność otworzyć nowy dział na retroage, którego jednocześnie zostaję opiekunem. Sega Master System to świetny, a niestety dziś już trochę zapomniany ośmiobitowiec. Spróbuję przybliżyć Wam specyfikę i cechy tego jakże interesującego sprzętu. W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych artykułów dotyczących zarówno gier jak i akcesoriów. Pojawią się też galerie z grami - postaram się by były one w miarę często aktualizowane.

PS One Dual Shock Controller

PS One Dual Shock Controller

Król konsolowych kontrolerów, najpopularniejszy joypad świata. Przed państwem Jaśnie Wielmożny Pan Dual Shock.

Tempest 2000

Tempest 2000

Firma Atari znana jest przede wszystkim z produkcji sprzętu, który znalazł uznanie wśród graczy na całym świecie, a software zawsze pozostawał w cieniu hardware jaki tworzyło Atari. Warto więc przewietrzyć karty historii i odnaleźć pewien słynny tytuł wypuszczony na rynek przez ową firmę. Przedstawiam wam remake shootera z początku lat 80tych - wydany na Atari Jaguara w 1994 roku Tempest 2000.

Network Card Zy-WU-W115

Network Card Zy-WU-W115

Jak zapewne większość wie w Nintendo Wii znajduje się wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa, dzięki której posiadacze tej konsoli mogą łączyć się z internetem. Nie każdy z użytkowników ma jednak dostęp do sieci bezprzewodowej, bowiem wiele osób korzysta z tradycyjnego połączenia przez kabelek. Jak wówczas podłączyć nasz sprzęt do internetu? Z pomocą przychodzi klasyczna karta sieciowa Network Card Wii. Urządzenie jest podróbką produktu Nintendo Wii LAN Adapter, ale w przeciwieństwie do większości chińskiej tandety spisuje się nad wyraz dobrze.

Another World

Another World

Wśród młodszych graczy z pewnością znajdą się tacy, którzy nie słyszeli o Ericu Chihi. Warto nadrobić jednak zaległości i zapoznać się z tym ważnym nazwiskiem, bo jest to jeden z tych ludzi, których wizje gier ocierają się o geniusz. Wspomniany Pan znany jest przede wszystkim ze stworzenia fenomenalnej gry, jaką niewątpliwie jest Another World (w USA wydana pod nazwą Out of This World, a w Japonii jako Outer World). Gra odniosła tak wielki sukces, że doczekała się konwersji na wiele platform. Jedną z nich była konsola Sega Mega Drive (Genesis) i właśnie recenzję tej wersji oddajemy dziś w wasze ręce.

Syphon Filter 3

Syphon Filter 3

Trzecia część serii o przygodach Gabriela Logana okazała się dosyć kontrowersyjną produkcją. Gra działa na silniku pierwszej oraz drugiej części, niewiele tu zmian, a i premiera jakoś zbyt szybko, co wiąże się z ryzykiem niedoróbek. Jednak mimo tych wszystkich wad gracze sięgnęli po portfele. W końcu marka Syphon Filter 3 coś znaczy, a poza tym był to jeden z ostatnich hiciorów na PSX'a.

Wii Lens Cleaning Kit

Wii Lens Cleaning Kit

Wii Lens Cleaning Kit to oficjalny zestaw Nintendo, służący do czyszczenia soczewki lasera w konsoli Nintendo Wii. Zadaniem tego zestawu jest zmniejszenie błędów odczytu płyty, spowodowanych przez różnego rodzaju zanieczyszczenia soczewki. Wii Lens Cleaning Kit najprościej można sklasyfikować jako płyta czyszcząca, lecz zasada działania jak i samo wykonanie znacznie różni się od zwykłych płyt o tym samym przeznaczeniu.