Super Paper Mario

Super Paper Mario

Pod koniec życia GameCube Nintendo na E3 zapowiedziało jedną z ostatnich gier na tę konsolę - Super Paper Mario. Jakiś czas później pozycja ta została przeniesiona na nowy sprzęt - Wii. Jak ostatecznie dobra jest ta gra z nowym innowacyjnym sterowaniem? Czy to był dobry ruch, by przenosić ją na Wii, pozbawiając w ten sposób Nintendo GameCube jednej z ostatnich gier?

Werewolf: The Apocalypse

Werewolf: The Apocalypse

Gdzieś około roku 1995 Capcom pracował nad grą na licencji White Wolfa. Dla nieobeznanych z tematem nadmienię, że mowa o producencie systemów fabularnych. Gra która docelowo miała trafić na konsole Sega Saturn i Sony PlayStation w fazie developingu nosiła tytuł identyczny jak największe dzieło White Wolfa, a mianowicie niesamowitego RPGa – Werewolf: The Apocalypse (Wilkołak: Apokalipsa). Projekt był już bardzo mocno zaawansowany, ale w 1996 roku z nieznanych powodów został zarzucony. Po 13 latach do netu trafiło grywalne demo, więc w końcu dane jest nam zagrać w Wilkołaka.

Kolony 2106

Kolony 2106

Kolejna „nowa” ciekawa gra na 8bitowe Atari - „Kolony 2106” to usprawniona wersja wydanej w 1990r. popularnej gry Janusza Bienia, pt. „Kolony”. Czy wprowadzone poprawki sprawią, iż fani oryginalnej wersji po raz kolejny spędzą godziny przy swoich wysłużonych 8bitowych potworach? Zapraszam do zapoznania się z recenzją gry.

StarCraft 64

StarCraft 64

Ostatnio na retroage zapanowała swoista mania opisywania tytułów wybitnych i wyjątkowych. Idąc tym śladem do serwisu trafia kolejna recenzja absolutnego hitu. Wkrótce na rynku pojawi się sequel gry StarCraft, ale wiele osób nie wie o tym, że ten tytuł zawitał też do konsolowego światka. W związku z tym dziś na retroage serwujemy wam recenzje pierwszej części tej niesamowitej gry dla platformy Nintendo 64. Przed wami konsolowy port – StarCraft 64

Retro wywiad - Bartosz Kuchta (członek projektu NatAmi)

Retro wywiad – Bartosz Kuchta (członek projektu NatAmi)

Kontynuujemy nasze przesłuchania obywateli retro-światka. Naszym celem jest zbadanie obecnej kondycji poszczególnych platform wiele lat po oficjalnym wycofaniu ich z rynku przez producentów. Ostatnio mieliście okazje przeczytać wywiad z jednym z ważniejszych atarowców, a teraz dla odmiany sprawdzamy co dzieje się w świecie Amigi.

Star Fox 2 i jego przyjaciele z SNES'a

Star Fox 2 i jego przyjaciele z SNES’a

Przeglądając półki uginające się pod ciężarem kolorowych pudełeczek z grami, często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, iż mamy do czynienia jedynie z wybrańcami, którzy dostali szansę powalczenie o zawartość naszych portfeli.

Kung Fu

Kung Fu

Każdy stuprocentowy samiec po obejrzeniu filmów typu „Wejście Smoka” z Bruce’m Lee w roli głównej, miał ochotę zostać mistrzem wschodnich sztuk walki. Osiągnięcie najwyższych stopni wtajemniczenia wymaga jednak wielu lat nauki i ciągłego treningu. Dla wszystkich niecierpliwych mam jednak receptę na to jak zostać prawdziwym karateką w parę sekund. Wszystko dzięki grze Kung Fu na konsolę NES.

Puzzle-Mania

Puzzle-Mania

Dziś Mikołajki, dzień w którym wszyscy dostają prezenty. Niestety Mikołaj, stary ochlapus i pijaczyna, podobnie jak co roku o tej porze, leży na ciężkim kacu w swoich saniach po wczorajszej imprezie z elfami i ani myśli ruszyć swój gruby tyłek żeby dostarczyć dzieciakom paczki. Kompletnie nie można na niego liczyć i powiedzmy sobie szczerze, jeśli chodzi o dostawę na czas to jest z nim gorzej niż z Pocztą Polska. Ekipa retroage bierze więc sprawy w swoje ręce i w ten oto sposób dostajecie dziś prezent w postaci gry Puzzle-Mania na Atari XL/XE. Autorem gry jest tbxx, który przez ostatnie miesiące ciężko nad nią pracował i skrzętnie blokował wszystkie informacje i zapowiedzi prasowe na jej temat.

New Super Mario Bros. Wii

New Super Mario Bros. Wii

New Super Mario Bros. okazał się jedną z najlepszych gier na DS i odniósł niesamowity sukces. Nintendo zdecydowało się wydać kolejną część, tym razem przeznaczoną dla Wii. Czy gra dotrzymuje kroku poprzedniczce?

Metropolis Street Racer

Metropolis Street Racer

Rok 2000 był najlepszy w krótkiej historii Dreamcasta. Konsola sprzedawała się świetnie, ukazywało się sporo mocnych tytułów, a 128-bitowa konkurencja dopiero startowała. Właśnie wtedy na rynek trafia Metropolis Street Racer. Gra natychmiast zyskała wielu fanów i wysokie noty u recenzentów. Trudno zresztą się temu dziwić, bo prezentowała moc „makarona” w pełnej krasie. Jej twórcą była firma Bizarre Creations, dotychczas znana z gier Formula One na PlayStation. Po wielkim sukcesie ich pierwszego tytułu dla DC trafiają pod skrzydła Microsoftu, gdzie tworzą kontynuacje MSR pod nazwą Project Gotham Racing.