Pac-Man

Pac-Man

W historii gier pojawiają się czasem takie pozycje, które wywracają wszystko do góry nogami i sprawiają, że nam graczom opadają przysłowiowe szczęki. Są takie pozycje, które są na tyle innowacyjne, że wyznaczają nowe standardy i kierunki rozwoju gier. Są w końcu również i takie, które porażają oprawą audiowizualną. Tak się akurat składa, że w historii elektronicznej rozrywki jest dosłownie kilka gier, które spełniają wszystkie te warunki. Jedną z nich jest Pac-Man, którego recenzję wersji na Atari 2600 możecie przeczytać dziś na retroage. 
1 komentarz do Pac-Man

SingStar Microphones

SingStar Microphones

Ostatnio w naszym kraju ogromną popularność zdobyły imprezy karaoke. Zabawy tego typu popularne w pubach i dyskotekach trafiły również pod nasze strzechy za sprawą konsol jak i komputerów. Dziś na retroage wrzucamy krótki przegląd mikrofonów SingStar  do konsoli Sony PlayStation 2.

Excite Truck

Excite Truck

Excite Truck to pierwsze wyścigi arcade dla Nintendo Wii dostępne już od dnia premiery konsoli. Gra wyróżnia się spośród innych tym, że sterujemy w niej różnego rodzaju jeepami podczas bardzo dynamicznych wyścigów z oszałamiającymi skokami. Czy Excite Truck jest tytułem który warto kupić? Znajdźcie mi inną grę wyścigową, w której to prując 200km/h po bezdrożach, nagle pojawia się jakaś górka i lecimy 300 metrów, jeśli nie więcej. Excite Truck było zaprezentowane już na pierwszym E3, kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy Wii w akcji. Gra wyglądała na bardzo dynamiczną i dość ciekawą. Od razu mogę ją porównać do Wave Race, gdzie, podobnie jak tu, nie ma za wiele trybów rozgrywki, a jednak grywalność jest dość spora.

USB Gecko

USB Gecko

Zapewne wielu z was marzyło kiedyś o napisaniu własnej gry na swoją konsolę. Aby tego dokonać oprócz umiejętności programistycznych potrzebne jest jeszcze specjalne urządzenie, które ułatwi nam prace. O ile oryginalne dev kity od producentów konsol są bardzo drogie o tyle na rynku dostępne są również o wiele tańsze urządzenia firm trzecich. Takim właśnie zestawem o zastosowaniu developerskim przeznaczony do konsol Nintendo Wii oraz GameCube jest USB Gecko.

Lobo

Lobo

Lobo to komiksowa postać z uniwersum DC Comics (to ci od Batmana i Supermana), która niestety nie zrobiła większej kariery, głównie za sprawą swojego kontrowersyjnego image. W dużym skrócie można powiedzieć, że bohater ten (lub raczej antybohater) jest międzygalaktycznym łowcą głów i płatnym mordercą, który wszędzie gdzie się pojawia dokonuje niewyobrażalnej rzezi. W 1996 roku firma Ocean Software pracowała nad grą Lobo dla konsol Sega Mega Drive oraz SNES, ale niestety tytuł ten nigdy nie został wydany. Standardowo mamy jednak historie z wyciekiem prototypu, dzięki czemu retrogracze mogą już cieszyć się ową gierką.
Brak komentarzy do Lobo

Super Monkey Ball

Super Monkey Ball

Z czym kojarzy się Wam Sega? Bo mi z niebieskim jeżem, salonami gier, automatami i grami arcade. Coś wspólnego z tym wszystkim ma Super Monkey Ball , gra która wydana jako jeden z pierwszych tytułów startowych na Nintendo GameCube, była także pierwszym tytułem od Segi, w który można było zagrać na konsoli Nintendo. Zapraszamy do recenzji tej gry.

Resident Evil 4

Resident Evil 4

Seria Resident Evil jest znana chyba każdemu prawdziwemu graczowi, bo przecież składają się na nią najsłynniejsze gry z gatunku survival horror. Czwarta część to jednak całkiem nowe i świeże podejście do tematu. Bardzo mocno zmienił się klimat i charakter samej rozgrywki. Jeśli zastanawiacie się, co takiego oferuje Resident Evil 4, to podpowiem, że wystarczy przeczytać poniższą recenzję tej gry z konsoli Nintendo GameCube, aby uzyskać odpowiedź na dręczące was pytania.

Dragoncube True Memory 64MB

Dragoncube True Memory 64MB

„Brak miejsca na karcie pamięci” – tego problemu doświadczyła zapewne większość posiadaczy konsoli Nintendo GameCube. Recepta wydaje się oczywista – zakup większej memorki. Recenzja jednej z takich kart pamięci – Dragoncube True Memory o pojemności 64MB trafia dziś do naszego serwisu.

Crazy Taxi

Crazy Taxi

Dreamcast w latach swojej świetności był najlepszą konsolą dla wielbicieli gier automatowych. Spośród wielu tytułów, które wprost z salonów gier trafiły do czytnika „makarona” - Crazy Taxi należy do najciekawszych. Gra w 1999 roku ukazała się na automatach Segi zbudowanych na płycie Naomi (New Arcade Operation Machine Idea) będącą w istocie Dreamcastem z większą ilością pamięci, a z Naomi już tylko krok na domową platformę Segi gdzie gra trafia rok później. W roku 2001 ukazują się konwersje na PlayStation 2, GameCube i PC.

Arcade Power Stick

Arcade Power Stick

Powoli aczkolwiek sukcesywnie rozbudowujemy dział Sega Mega Drive, czego efektem jest dzisiejszy materiał. Do serwisu trafia opis i zdjęcia Arcade Power Stick’a – prawdziwego sprzętu dla hardcorowych graczy.