Final Fantasy VIII

Final Fantasy VIII

Ostatni materiał mojego autorstwa gościł na retroage naprawdę dawno temu – wrodzone lenistwo oraz natłok obowiązków skutecznie odciągały mnie od pisania nowych recenzji czego efektem były dość rzadkie aktualizacje działów dotyczących PlayStation. W końcu jednak się na odpoczywałem i pełną parą zabrałem do roboty. Wynikiem tego jest nowa recenzja w dziale PlayStation, a mianowicie chodzi o tekst dotyczący Final Fantasy VIII, czyli jednej z odsłon tasiemca od Square. Pogromca FFVII czy też może jego marny naśladowca? Przekonajcie się sami. Zapraszam do zapoznania się z przygotowanym materiałem.

Robbo Forever

Robbo Forever

Wydany w 1989r. „Robbo” to klasyka polskich gier logiczno-zrecznościowych na 8bitowe Atari. Czy po 20 latach nadal bawi jak dawniej? Tego dowiesz się z recenzji najnowszych przygód robocika pt. „Robbo Forever”.
Brak komentarzy do Robbo Forever

Dreamcast

Sega Dreamcast

Do serwisu trafia kolejna konsola i tym razem jest to Sega Dreamcast. W nowym dziale na początek serwujemy wam rys historyczny, opis sprzętu i zdjęcia. Już wkrótce możecie spodziewać się kolejnych materiałów o popularnym "Makaronie".
Brak komentarzy do Sega Dreamcast

PGA

Relacja z Poznań Game Arena 2009 (PGA 2009)

PGA już za nami. Największa w Polsce impreza związana z grami była w tym roku z pewnych względów wyjątkowa. Co takiego wydarzyło się w Poznaniu w dniach 16-18 października możecie dowiedzieć się z poniższej relacji.

Retro wywiad - Bartłomiej Kluska

Retro wywiad – Bartłomiej Kluska

Do naszego redakcyjnego pokoju przesłuchań trafia tym razem Bartłomiej Kluska, autor poczytnej książki o historii elektronicznej rozrywki - "Dawno temu w grach". Historia jest dość pokrętna, bowiem pierwotnie zdecydowaliśmy się porwać Bartka w celu wymiany za pokaźny okup. Autor książki jest przecież znaną już osobistością w branży i liczyliśmy na łatwy zysk. Jak się jednak okazało nikt nie spełnił naszych żądań finansowych dlatego postanowiliśmy chociaż wycisnąć z niego trochę informacji. Początkowo zachowywał się agresywnie, ale po skrępowaniu linami i przygłodzeniu lekko skruszał. Czego się dowiedzieliśmy w trakcie przesłuchania możecie przeczytać w dzisiejszym wywiadzie.

Mad Catz Analog Steering Wheel

Mad Catz Analog Steering Wheel

Mimo iż posiadacze Nintendo 64 nigdy nie byli rozpieszczani ilością gier wyścigowych, to zawsze fajniej przeżywa się wirtualne jazdy z kawałkiem plastykowego kółka w rękach. Jednym z urządzeń pozwalających poczuć się jak kierowca wyścigowy jest kierownica MadCatz Analog Steering Wheel.

Tomb Raider: The Prophecy

Tomb Raider: The Prophecy

Seria Tomb Raider z uroczą Larą Croft przez lata podbijała serca graczy na całym świecie. Większość kojarzy ten tytuł z konsolą Sony PlayStation ale pamiętajmy, że pojawił się on również na innych platformach. Tomb Raider The Prophecy o którym chcę wam dziś opowiedzieć to gra ze wspomnianej serii dla handhelda Nintendo – Game Boy Advance. Czy równie udana jak na konsolach stacjonarnych? Tego dowiecie się z poniższej recenzji.

Donkey Kong Jungle Beat

Donkey Kong Jungle Beat

Donkey Kong Jungle Beat jest jedną z zaledwie czterech gier, w które można grać na DK Bongos – dość specyficznym kontrolerze dla konsoli Nintendo GameCube. Gra jest typową platformówką 2D, w której głównym bohaterem jest tytułowy Donkey Kong. Nietypowym rozwiązaniem jest jednak sterowanie, gdyż dedykowany wcześniej dla gry muzycznej kontroler odgrywa tu główną rolę. Zapraszamy do recenzji Donkey Kong Jungle Beat

Retro wywiad - Krzysztof "KAZ" Ziembik

Retro wywiad – Krzysztof „KAZ” Ziembik

Po wielu godzinach wytężonej pracy wszystko było gotowe – lampka z ostatnią ocalałą żarówką 100W, atrapa mikrofonu, stare drewniane krzesła… Pierwszym gościem redakcyjnego pokoju przesłuchań jest Krzysztof „Kaz” Ziembik – pomysłodawca i współtwórca gry „Robbo Forever”. Efekt spotkania to kilkanaście połamanych ołówków, kilkadziesiąt pobazgranych kartek brudnopisu, spalona żarówka i złamane krzesło. Zapraszamy do zapoznania się z interesującym wywiadem.

JagLink Interface

JagLink Interface

JagLink Interface to niewielkie urządzenie pozwalające połączyć w sieć dwie konsole Atari Jaguar. Z jednej strony jest ono wyposażone w krotki przewód zakończony wtyczką pozwalającą podłączyć je do portu DSP (digital signal port) w konsoli. Z drugiej strony znajduje się miejsce na kabel telefoniczny za pomocą którego łączymy się do JagLinka podpiętego do drugiej konsoli.