Tyranny

Tyranny

Witajcie w recenzji Tyranny, jednej z kilku(nastu) intrygujących gier spłodzonych w trakcie rozpoczętego na początku dekady 2010 renesansu gier cRPG. Witajcie w Terratus, świecie który uklęknął pod ciężkim berłem tyrana Kyrosa, ponieważ czasami to zło zwycięża.

Double Dragon

Double Dragon

Double Dragon to klasyczna gra na NES, która była bardzo popularna w swoim czasie, do tego stopnia, że doprowadziła do szeregu kontynuacji. Ponieważ wersja ta jest konwersją gry z automatów, nie obyło się bez pewnych kompromisów i zmian w grze, więc pytanie brzmi, czy mimo wszystko jest warta uwagi?

14th_birthday

Po 13 jest 14, czyli jedziemy dalej…

Czternaste urodziny RetroAge - atmosferę do świętowania mamy niezbyt dobrą, dlatego aby nie przedłużać, już w tym miejscu (czyli na wstępie) chciałby podziękować wszystkim współtworzącym ze mną ten serwis, a także wszystkim odwiedzającym i wspierającym nas - bez was cała ta "zabawa" nie ma sensu.

Kirby's Adventure

Kirby’s Adventure

Kirby’s Adventure ukazał się w 1993 roku, gdy większość graczy wymieniła już wysłużonego NESa na nowiutkiego Super Nintendo lub Segę Megadrive. Ci, którzy pozostali wierni 8-bitowej konsoli Nintendo i kupili tę grę w okresie premiery, z pewnością nie pożałowali. Kirby’s Adventure pokazał, że możliwości techniczne NESa nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane.

Kunio-kun Nekketsu Collection 1

Kunio-kun Nekketsu Collection 1

Gdy w 2004 roku, 7 lat po bankructwie Technos, prawa do marki Kunio-kun kupił Atlus, wszystkim fanom serii serca mocniej zabiły. Firma ta, na początek, zremasterowała kultowe Downtown Nekketsu Monogatari, dodając oprócz lepszej grafiki szereg usprawnień wydając ją na konsole Gameboy Advance. Po premierze tejże gry fani zaczęli zastanawiać się co dalej. Czy doczekają się odnowionych wersji innych klasyków na Famicoma, czy też zupełnie nowych gier? Nie wiem jak inni, ale ja odczułem lekki zawód, gdy kolejnym tytułem z serii Nekketsu okazała się składanka Kunio-kun Nekketsu Collection 1 zawierająca porty pierwszej i ostatniej sportowej gry z Kunio właśnie z pierwszej konsoli Nintendo, którą wypuszczono również na GBA. Jednak czy możliwość zagrania w Nekketsu Koukou Dodgeball Bu, czy Nekketsu! Street Basketball: Ganbare Dunk Heroes na platformie mobilnej jest taka zła?

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag

W Assassin’s Creed 3 elementem, który najbardziej spodobał się większości graczy, było pływanie statkiem i wykonywanie misji morskich z tym związanych. Ubisoft, najwyraźniej, również dostrzegł spory potencjał i na tej nowince postanowił oprzeć kolejną część walki asasynów z templariuszami. Pytanie tylko, czy aby seria za bardzo nie odpłynęła od swoich pierwotnych założeń.

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2 to jedna z nielicznych wyścigowych gier MMO, która zdawać by się mogło przebiła do szerszej publiki. Jak jednak sprawdza się jako gra singleplayer lata po wyciągnięciu wtyczki? Zapraszam do recenzji wersji na PS3.

Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny

Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny

Wywiad rzeka z Tomaszem „TDC’em” Cieślewiczem – Atarowcem z krwi i kości (aczkolwiek nie zawsze tak było) w temacie czasów niby nie tak odległych a jednak w erze wszechobecnego pospiechu domagających się ochrony przed zapomnienie. Mimo ponad 290 stron druku, znajomi Pana Tomasza wiedzą, że wywiad może być jedynie dobrym, lecz krótkim wstępem do tego co mógłby nam opowiedzieć…

Mike Tyson's Punch Out!!

Mike Tyson’s Punch Out!!

Chociaż boks jest najpopularniejszym sportem walki, zastanawiające jest to, że tak niewiele gradaptacji tej dyscypliny jest wartych uwagi. Mike Tyson’s Punch Out!! na NES jest wyjątkiem i dla wielu ciągle jedną z najlepszych gier wideo o tej dyscyplinie.

Warszawska Giełda Retrogamingowa

Warszawska Giełda Retrogamingowa

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!