Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag

W Assassin’s Creed 3 elementem, który najbardziej spodobał się większości graczy, było pływanie statkiem i wykonywanie misji morskich z tym związanych. Ubisoft, najwyraźniej, również dostrzegł spory potencjał i na tej nowince postanowił oprzeć kolejną część walki asasynów z templariuszami. Pytanie tylko, czy aby seria za bardzo nie odpłynęła od swoich pierwotnych założeń.

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2 to jedna z nielicznych wyścigowych gier MMO, która zdawać by się mogło przebiła do szerszej publiki. Jak jednak sprawdza się jako gra singleplayer lata po wyciągnięciu wtyczki? Zapraszam do recenzji wersji na PS3.

Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny

Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny

Wywiad rzeka z Tomaszem „TDC’em” Cieślewiczem – Atarowcem z krwi i kości (aczkolwiek nie zawsze tak było) w temacie czasów niby nie tak odległych a jednak w erze wszechobecnego pospiechu domagających się ochrony przed zapomnienie. Mimo ponad 290 stron druku, znajomi Pana Tomasza wiedzą, że wywiad może być jedynie dobrym, lecz krótkim wstępem do tego co mógłby nam opowiedzieć…

Mike Tyson's Punch Out!!

Mike Tyson’s Punch Out!!

Chociaż boks jest najpopularniejszym sportem walki, zastanawiające jest to, że tak niewiele gradaptacji tej dyscypliny jest wartych uwagi. Mike Tyson’s Punch Out!! na NES jest wyjątkiem i dla wielu ciągle jedną z najlepszych gier wideo o tej dyscyplinie.

Warszawska Giełda Retrogamingowa

Warszawska Giełda Retrogamingowa

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!

Assassin’s Creed 3

Assassin’s Creed 3

No nareszcie! To pierwsze słowa, jakie wypowiedziałem po premierze Assassin’s Creed 3. Historia Ezio Auditore, choć ciekawa, w Revelations zaczęła już trącić myszką, wprowadzając kilka, niekoniecznie, trafionych rozwiązań. Potrzeba było zmienić otoczenie i wprowadzić trochę świeżości. Ubisoft udało się to wyśmienicie, przenosząc miejsce akcji ze Starego Kontynentu aż do Kolonii Brytyjskiej w Ameryce Północnej, rewolucjonizując przy tym rozgrywkę. Bardzo ucieszyło mnie takie umiejscowienie akcji. Na lekcjach historii w szkole ten XVIII – wieczny Nowy Świat był omawiany dość pobieżnie, więc spodobało mi się, że dzięki AC III uda mi się dowiedzieć czegoś więcej. Nawet mając na uwadze, że Ubisoft ma dosyć luźne podejście do historii.

Noddy (Atari XL/XE)

Noddy (Atari XL/XE) Premiera po latach

8bit Atari to były najlepsze komputery dla rolników - działały na węgiel i mało paliły…

Donkey Kong 3

Donkey Kong 3

Biedny Stanley the Bugman. Nie dość, że jego szklarnie nawiedziły wredne insekty to jeszcze zamieszkała tam wielka małpa. Na domiar złego, okazało się, że później nie pojawi się w żadnej grze Nintendo i został zapomniany na zawsze, podczas gdy Mario zdobył międzynarodową sławę.

Ninja Ryukenden II

Ninja Ryukenden II / Ninja Gaiden 2

Ryu Hayabusa powraca i tym razem zabiera swojego ojca na przejażdżkę. Cóż, może niezupełnie, wszak to nie Indiana Jones. Tak czy siak, fabuła jest średnio istotna. Gra to typowy akcyjniak z ninjaw roli głównej i najbardziej interesuję nas czy Ninja Ryukenden 2 jest godnym następcą swojego poprzednika, który był rewelacyjny jak na swoje czasy.

Złoty Pixel 2020

Złoty pixel 2019

Rok 2019 należy już do przeszłości. Głosownie w plebiscycie "Złoty pixel" czas zacząć.