Action Replay Plus

Action Replay Plus

Z powodu trudności w zdobyciu oryginalnych akcesoriów do Segi Saturn wielofunkcyjne cartridge takie jak prezentowany dziś Action Replay Plus są wybawieniem dla fanów tej świetnej konsoli. Wbrew informacji zawartej na opakowaniu mówiącej, iż jest to urządzenie „3w1” mamy do czynienia z 5 funkcjami.

Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood to postać znana chyba każdemu, więc nie trzeba jej przedstawiać. Sama legenda o łuczniku z lasu Sherwood doczekała się wielu wersji zarówno w postaci opowiadań spisanych w książkach wszelakich jak również i adaptacji filmowych. Jedną z najważniejszych ekranizacji o słynnym Locksley’u jest Robin Hood: Prince of Thieves – o tyle ciekawsza dla nas graczy, że na jej podstawie powstała świetna gra na konsolę NES o tym samym tytule.

Gry i film

Gry i film – wzajemne plagiaty czy może raczej osobliwa symbioza?

Prezentuje artykuł, który miał się znaleźć na łamach ostatniego numeru czasopisma Engarde lecz w ostatniej chwili został z niego wycofany. Tekst opisuje zależność pomiędzy dwoma pozornie różnymi światami elektronicznej rozrywki - gier i filmów. Zapraszam do czytania.

Thrustmaster Accessories Converter

Thrustmaster Accessories Converter

Ile kosztują nowe pady do GameCube, każdy posiadacz tej konsoli wie doskonale. Jest to niemały wydatek i wielu z zazdrością patrzy w kierunku posiadaczy PS2, którzy mają dużo tańsza alternatywę. Dzięki przejściówce firmy Thrustmaster - Accessories Converter, możliwe jest podłączenie do naszej „kostki” pada od Sony PlayStation 2.

Dawno temu w grach

Dawno temu w grach – recenzja

Literatury o grach na polskim rynku jest jak na lekarstwo. Prócz paru słabych pozycji z serii „opisujemy X najlepszych naszym zdaniem gier”, nie sposób znaleźć jakiejś ciekawej i rzeczowej pozycji. Na szczęście dla nas graczy ta luka została już zapełniona i zrobił to nie kto inny jak sam Bartłomiej Kluska – autor poczytnych felietonów publikowanych swego czasu w „CD Action”. Zachęcamy do zapoznania się z recenzją książki „Dawno temu w grach”, bo naprawdę nie sposób wyobrazić sobie lepszej pozycji dla wielbiciela retrogrania.

Contra Hard Corps

Contra Hard Corps

Contra Hard Corps wydana w 1994 roku to czwarta oficjalna część serii, przez wielu graczy zwana "ostatnią dobrą Contrą", dlatego tym bardziej warto zapoznać się z jej recenzją. Świeżutki materiał otwiera jednocześnie nowy dział na Retroaget - Sega Mega Drive, do którego już wkrótce trafi więcej interesujących materiałów. 

Memory Card 1019

Memory Card 1019

Największa dostępna na rynku karta pamięci Nintendo.

Space Jockey

Space Jockey

Zapewne większość z was drodzy internauci doskonale wie o tym, że strzelaniny są gatunkiem gier, który jako jeden z pierwszych trafił na sprzęt służący elektronicznej rozrywce. Jak wyglądały początki popularnych shooterów? Dowiecie się tego z recenzji gry Space Jockey wydanej na Atari 2600.

Super Smash Bros.

Super Smash Bros.

Super Smash Bros. jest przez wielu uznawany za najlepszą bijatykę na Nintendo 64. Nie bez powodu przykleja się jej taką łątkę bowiem jest to prawdziwie multiplayerowy tytuł, który tak naprawdę rozwija swoje skrzydła przy czterech graczach. Niezwykłym magnesem tej produkcji jest fakt, że walczącymi zawodnikami są postacie z przeróżnych gier od Nintendo, które wrzucone razem do wspólnego wora dały piorunujący efekt niespotykanej dotychczas rozrywki płynącej z prostej bądź co bądź bijatyki.

Ico

Ico

Wielkość podlega ocenie według kryterium „nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz”. Owa maksyma idealnie oddaje duszę i postać oraz poniekąd historię Ico – onirycznej krainy marzeń, w którą przenosi nas Sony na PlayStiation 2.