Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Grand Theft Auto: Chinatown Wars jest czwartą grą z serii GTA, która ukazała się na konsolach Nintendo (wcześniej dwie części ukazały się na GBC i jedna na GBA). Debiut na Nintendo DS okazał się na tyle udany, że gra od Rockstar Leeds od razu zajęła pierwsze miejsce wśród najwyżej ocenionych gier na przenośnej konsoli wielkiego N. Zapraszamy więc do przeczytania recenzji tej gry

Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

Rok 1985 to dla rynku gier okres przełamywania stagnacji i recesji panujących w branży po wielkim kryzysie z początku lat 80tych XX wieku. Aby feniks podniósł się z popiołów potrzebny był prawdziwie szokujący tytuł, a ten zrodził się w głowie Shigeru Miyamoto – największego wizjonera i jednego z najlepszych projektantów Nintendo jeśli nawet nie na świecie.Mario jako postać był znany graczom już od 1981 roku, kiedy to wystąpił jeszcze jako bezosobowy Jumpman w grze Donkey Kong, a następnie w grze Mario Bros. Od momentu wydania fenomenalnego Super Mario Bros. postać przesympatycznego wąsatego hydraulika stała się już maskotką Nintendo i jest kojarzona z nią po dzień dzisiejszy.

Pitfall! - Pitfall Harry's Jungle Adventure

Pitfall! – Pitfall Harry’s Jungle Adventure

Wracamy do początku lat 80tych XX wieku, kiedy branża elektronicznej rozrywki była jeszcze w powijakach i wciąż tylko nieliczne tytuły oferowały graczom coś więcej niż odbijanie paletką piłeczki latającej po ekranie. Większość tych innowacyjnych pozycji była jednak wątpliwej jakości co szybko doprowadziło do pamiętnego kryzysu na rynku gier. Kiedy w 1981 roku na ekrany kin wszedł film Indiana Jones Poszukiwacze Zaginionej Arki, świat ogarnęło szaleństwo „poszukiwaczy skarbów”. Można śmiało powiedzieć, że o ile sam film odniósł ogromny sukces, to popularność gry wydanej rok później na konsolę Atari 2600, inspirowanej owym tytułem przerosła najśmielsze oczekiwania zarówno jej twórcy – Davida Crane’a jak i wydawcy – firmy Activision. Panie i Panowie, czapki z głów i na kolana. Przed wami Pitfall! - Pitfall Harry's Jungle Adventure.

Dragon GBA SP Crystal Protect Case

Dragon GBA SP Crystal Protect Case

Zapewne każdy posiadacz konsoli Game Boy Advance SP zetknął się z problemem zadrapań powstających na obudowie jego konsolki. Jest to bodajże największa wada tego urządzenia i wydaje się oczywistym, że prędzej czy później każdy użytkownik który dba o swój sprzęt, zakupi dla swojego kieszonkowego gadżetu jakiś pokrowiec. Opisywany w tym artykule ochraniacz Crystal Protect Case jest z całą pewnością jednym z bardziej interesujących akcesoriów dla GBA SP .

Seria Advance Wars

Seria Advance Wars

Niniejszy artykuł znaleźć się miał w kolejnym numerze magazynu engarde, jednakże z racji upadłości owego czasopisma postanowiłem wykorzystać go na retroage.net. W sumie jest to podsumowanie ostatnich czterech pozycji z serii Advance Wars. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z nowym materiałem.

Disney's Chip'n Dale: Rescue Rangers

Disney’s Chip’n Dale: Rescue Rangers

Część z was z pewnością kojarzy postacie Chipa i Dale’a z kreskówek Disneya. Te przesympatyczne gryzonie swoją karierę rozpoczęły w sadzie kaczora Donalda, gdzie były prawdziwym utrapieniem dla sadownika. Mimo iż powstało stosunkowo niewiele odcinków z ich udziałem to osiągnęły niezwykła popularność. Zaowocowało to stworzeniem pod koniec lat 80-tych XX wieku nowej serii animowanej (liczącej 65 odcinków) pod tytułem Chip'n Dale: Rescue Rangers (Chip i Dale Brygada RR). Nie trzeba było długo czekać aby na fali sukcesu powstała gra na motywach bajki. Szczęśliwcami okazali się być posiadacze konsoli NES, których w 1990 roku Capcom obdarował jedną z najlepszych platformówek jakie ukazały się kiedykolwiek na tą platformę

Harvest Moon 64

Harvest Moon 64

Nadeszła wiosna, czas wysiewów. Dlatego w wasze ręce oddajemy poradnik do Harvest Moon 64. Dzięki niemu dowiecie się jak zarządzać swoją własną farmą i stworzyć z niej prosperujące gospodarstwo. Poradnik powstał dzięki połączeniu moich sił i Axi0mat'a, a data jego publikacji opóźniała się przez problemy jakie serwowało nam życie. Zapraszam zatem do ukończonego artykułu.

Wii Wheel

Wii Wheel

Wii Wheel (oznaczenie RVL-024) to plastikowy uchwyt na Wii Remote , który swoim kształtem przypomina kierownice samochodową.

Urodziny retroage.net

Urodziny retroage.net

W dzisiejszym dniu mija kolejny rok istnienia retoage.net. Zobacz krótki artykuł podsumowujący rok istnienia naszego serwisu. Zapraszam do komentowania.

Flag Capture

Flag Capture

Dziś wracamy niemal do korzeni elektronicznej rozrywki. Końcówka lat 70tych przyniosła nam rozwój branży konsolowej i bardzo mocne ugruntowanie pozycji Atari 2600. Chciałbym wam przedstawić jedną z gier wspomnianego okresu, która nie weszła do kanonu hitów i zaginęła gdzieś w odmętach historii. Flag Capture, bo o nim mowa, mimo swojego tytułu nie jest jednak protoplastą Unreal Tournament. Z czym wiec się to je? Zapraszam do zapoznania się z tym jakże elektryzującym tytułem.