RecenzjeMajesty: The Fantasy Kingdom Sim

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (symulator królestwa fantasy) jest wydaną w 2000 roku mieszanką gry typu "Zbuduj miasto" oraz bardziej typowego RTSa z rozbudowanymi elementami RPG. Jak na zabawę w budowania miasta ciężko tu jednak choćby o minutę bez walki, jak na RTSa z kolei mamy tutaj praktycznie zerową kontrolę nad czymkolwiek poza stawianiem i rozwijaniem budynków. Czy to mogło się udać w czasach gdy większość RTSów miała problem z przeprowadzeniem niewielkiego oddziału przez zwężenie bez zaklinowania się na amen? Okazuje się że tak, jednak nie obyło się bez pewnych ograniczeń i okazjonalnych sporych dawek frustracji.

kolo 20 sierpnia 2019 1 komentarz 24 odsłon

RecenzjeMajin and the Forsaken Kingdom

Czasem człowiek szuka jakiejś miłej odskoczni od intensywnych i bardzo rozbudowanych gier. Gdzie nie musi polować na tysiąc elementów rozsianych po całej mapie. W moje ręce trafił więc „Majin and the Forsaken Kingdom” na PS3, idealnie wpasowujący się w moją koncepcje przerwy pomiędzy wielkobudżetowymi grami.

StormS 19 sierpnia 2019 brak komentarzy 16 odsłon

NewsyRaport z pola boju - lipiec 2019

Lipiec, czyli pełnia sezony wakacyjno-urlopowo-ogórkowego. Dlatego w dzisiejszym raporcie przeczytacie między innymi o tym jak się zabezpieczać, czy 169 to jest dużo, czym jest galeria 300 oraz jak się wyrabia 110% normy.

tbxx 01 sierpnia 2019 1 komentarz 41 odsłon

RecenzjeAlien Storm

Klimat filmów science-fiction lat 80-tych, szybka akcja, Team Shinobi i twórca Golden Axe za jego sterami. Czy coś mogło pójść nie tak? Dlaczego dzisiaj prawie nikt nie pamięta o Alien Storm? Nie pozwólmy tej marce odejść w zapomnienie. Zapraszam na videorecenzję.

Snow8lind 30 lipca 2019 1 komentarz 43 odsłon

RecenzjeOrphen: Scion of Sorcery

   Mój znajomy pracował kiedyś w (niestety w nie istniejącym już) sklepie z grami wideo.  Na tle innych tego typu game shopów, ten charakteryzował się koszem z tak zwanymi „grami niechcianymi”. Można było przyjść, z tytułem, jakiego chcemy się pozbyć i wymienić go na inny tam się znajdujący z czego też, chętnie korzystałem. Wśród wielu crapów bądź mało ciekawych pozycji moją uwagę przykuło pudełko z chłopakiem wystrzeliwującym z ręki błyskawicę i tytułem Orphen Scion of Sorcery.  Screeny na odwrocie opakowania, jak i opis wyglądały zachęcająco. Wracając ze swoja nową zdobyczą do domu, zastanawiałem się tylko, dlaczego ktoś ją tam zostawił, skoro jest taka fajna.  Starczyło jednak trochę w Orphena pograć, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Jedah 29 lipca 2019 brak komentarzy 53 odsłon

ArtykułyRetro Gamer #190, #191 - Przegląd

W ramach nadrabiania zaległości dwa numery w jednym filmie. "Retro Gamer" to moim zdaniem najlepsze dostępne na rynku pismo traktujące o tematyce retro. Jeśli język angielski nie jest dla was przeszkodą, to zachęcam do zapoznania się chociaż z jednym numerem.

Snow8lind 28 lipca 2019 brak komentarzy 31 odsłon

RecenzjeFolklore

„Folklore” to jedna z wczesnych propozycji serwowanych przez nową wówczas konsole Sony Playstation 3. Jej bohaterowie będąc na tropie morderstw będą musieli szukać śladów nawet w zaświatach.

StormS 09 lipca 2019 1 komentarz 107 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Luty - Czerwiec 2019

Ha! Nikt nie spodziewał się raportu z placu boju! A to nie jedyna niespodzianka w tym wpisie, więcej w rozwinięciu...

kolo 02 lipca 2019 brak komentarzy 36 odsłon

ArtykułyResident Evil Sega Mega Drive demake - wywiad

Zapraszam na wywiad z jednym z twórców demake Resident Evil 1 na Sega Mega Drive. To może być całkiem spory hit dla posiadaczy tej konsoli. Osobiście liczę, że Capcom da studiu zielone światło i pozwoli wydać „Bio Evil” w przyszłości w formie fizycznych kartridży. Obecnie chłopaki ruszyli z kampanią gry „Foxyland” na Indiegogo.

Snow8lind 30 czerwca 2019 1 komentarz 233 odsłon

RecenzjeGalaxian

Dawno, dawno temu w nie tak odległej galaktyce, bo naszej, żył sobie nijaki Tomohiro Nishikado. Ów pan w 1978 roku stworzył dzieło, które całkowicie zrewolucjonizowało rynek gier wideo. Tytuł wyprodukowany na zlecenie firmy Taito będący jednym z największych dzieł w historii elektronicznej rozrywki. Mowa o Space Invaders, grze, w której sterując naziemnym działem, strzelało się do zbliżających się ku Ziemi kolejnych fal złowrogich obcych. Tytuł osiągnął sukces dzięki nowatorskiej mechanice (był między innymi pierwszą grą, której celem było zdobycie możliwie jak największego wyniku punktowego) i świetnej, jak na swoje czasy, oprawie graficznej.

Jedah 25 czerwca 2019 5 komentarzy 115 odsłon
Ładowanie